قیمت مسکن

کاهش قیمت مسکن در اطراف تهران

تاریخ انتشار : 2 دی 1398کد مطلب : 10156زمان مطالعه : 3 دقیقه
قیمت مسکن در شهرهای اطراف تهران به طور محسوسی کاهش یافته است.

افت قیمت مسکن در اطراف تهران

ایسنا:بعد از جو روانی ایجاد شده در بازار مسکن شهر جدید پردیس در ابتدای سال، هم اکنون قیمت ها 40 تا 50 درصد افت کرده است. واسطه های ملکی علت رشد بی ضابطه قیمت های پیشنهادی در اوایل سال جاری را غبارآلودگی فضای بازار می دانند. 

قیمت های پیشنهادی فروش آپارتمان در شهرهای اطراف تهران به طور محسوسی کاهش یافته است. اواخر سال گذشته بود که روند رشد لجام گسیخته قیمت مسکن در شهرهای اطراف تهران بخصوص پردیس آغاز شد که تا اردیبهشت ماه امسال ادامه پیدا کرد. بعضا در آگهی ها قیمت ها تا 700 میلیون تومان و حتی بیشتر نیز دیده می شد؛ در حالی که در تهران می شد با 300 تا 400 میلیون تومان آپارتمان خریداری کرد و در حال حاضر نیز این امکان وجود دارد. در پردیس هم اکنون سطح قیمت برای آپارتمان های تحویل آینده از 220 میلیون تومان به بالا است. برای واحدهای آماده تحویل نیز نرخ ها از 270 میلیون تومان شروع می شود. در فاز 11 آپارتمان کلید تحویل 290 میلیون تومان قیمت گذداری شده است. 

تقریبا از اوایل سال گذشته التهاب بازار ارز، تاثیر خود را به تدریج در بازار مسکن تهران و شهرهای اطراف نشان داد. در تهران قیمت ها حدود 200 درصد رشد کرد. در پردیس نرخ واحدهای مسکن مهر با رشد حدود 500 درصد به یکباره از 60 تا 100 میلیون تومان به 300 تا 500 میلیون تومان و حتی در مواردی بیشتر رسید.

در پرند دو سال قبل سقف قیمت آپارتمان ها تا 70 میلیون تومان بود که اوایل امسال به 85 تا 200 میلیون تومان رسید و هم اکنون محدوده قیمتی 90 تا بیش از 200 میلیون تومان است. در هشتگرد نیز دوسال قبل کف قیمت 30 و سقف قیمت 60 میلیون تومان بود اما به یکباره این ارقام 70 تا 170 میلیون تومان شد و در بعضی واحدهای بزرگ متراژ به بیش از 200 میلیون تومان رسید. حباب قیمتی در پردیس فروکش کرده اما در پرند و هشتگرد قیمت ها کاهش چندانی نداشته است. 

به تدریج و با واگذاری واحدهای مسکن مهر، جو روانی رشد قیمت ها از بین رفت. در شهر پردیس 85 هزار واحد، در پرند 96 هزار و در هشتگرد 39 هزار واحد مسکن مهر تعریف شده است. تا کنون در پردیس بیش از 35 هزار واحد، در پرند 80 هزار و در هشتگرد 17 هزار واحد تحویل شده است. البته عمده آپارتمان ها در این سه شهر تکمیل شده اما معطل خدمات و زیرساخت ها است. از سوی دیگر با اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای اطراف تهران انتظار می رود قیمت ها در محدوده فعلی کنترل شود. 

یکی از مشاوران املاک شهر جدید پردیس به ایسنا گفت:واحدهای آماده تحویل در زون های تکمیل شده فاز 11 که از سرانه های خدماتی نسبتا مناسب تری نسبت به دیگر زون ها و فازها برخوردار است حدود 240 میلیون تومان قیمت گذاری می شود و 40 میلیون تومان نیز وام بانکی است. قیمت واحدهای آماده ی تحویل نیز از حدود 290 میلیون تومان شروع می شود و سقف قیمت با توجه به موقعیت و امکانات 370 میلیون تومان است. 

وی درباره علت افت شدید قیمت آپارتمان در پردیس اظهار کرد:جوی که اواخر سال گذشته و اوایل امسال در پردیس ایجاد شده بود به نوعی فضای کاذب بود. بعضا فروشندگان قیمت های 500 میلیون تومان به بالا تعیین می کردند اما خرید و فروشی در این محدوده قیمتی صورت نگرفت. بعد از ایجاد آرامش نسبی در اقتصاد کشور و بخصوص بازار ارز، توهمات قیمت آپارتمان در پردیس نیز از بین رفت و هم اکنون می توان گفت نرخ ها واقعی شده است.

انتهای پیام/م

کاهش قیمت مسکن در اطراف شهر تهران

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
وبگردی