نکات کاهش وزن
از نکاتی که می توان برای لاغری و کاهش وزن به آن اشاره کرد صبحانه ای کامل، مصرف چای سبز و داشتن تحرک کافی در صبح است که بسیار کمک کننده هستند.

کاهش وزن را با این نکات از اول صبح شروع کنید

یکی از دغدغه های مهم برای تمامی افراد داشتن اندامی زیبا و کاهش وزن است . چاقی و اضافه وزن موجب عدم اعتماد به نفس شده و مشکلات زیادی از قبیل دچار شدن به بیماری های مختلف را برای ما به وجود می آورد به همین علت اکثر افرادی که از اضافه وزن رنج می برند همواره دنبال رژیم هایی برای کاهش وزن هستند.

اگر شما نیز برای حل مشکل چاقی رژیم هایی را بکار برده اید اما تا به حال نتیجه دلخواه خود را کسب نکردید بهتر است با این بخش از تناسب اندام نمناک همراه شوید تا برایتان بگوییم چگونه کاهش وزن را از اول صبح شروع کنید.

علت کاهش وزن در صبح

نکات کلیدی برای کاهش وزن در صبح

با رعایت این نکات در صبح به کاهش وزن برسید

برای کاهش وزن و رهایی از چاقی اراده حرف اول را می زند اگر تصمیم جدی برای رسیدن به تناسب اندام گرفته اید باید کارهایی را در صبح انجام دهید که راه را برای شما هموار کند تا به وزن دلخواهتان برسید.

نکاتی برای کاهش وزن در صبح

  • قبل از صبحانه برای سوزاندن کالری بیشتر و پر نشاط شدن مغزآب ولرم و لیمو بنوشید.
  • ویتامین D در کاهش وزن بسیار موثر است بنابراین ساعاتی از روز را آفتاب بگیرید.
  • برای ورزش به باشگاه بروید و حدود 40 دقیقه به ورزش بپردازید البته اگر به پیاده روی علاقمند نیستید.
  • برای سوزاندن کالری بیشترمقداری پودر دارچین روی نان بپاشید.
  • صبح ها چای سبز با عسل بنوشید تا کالری سوزی بیشتری داشته باشید.

ناشتا برای لاغری

نکات و کارهایی در صبح برای لاغری و کاهش وزن

نکات کاهش وزن و کم کردن سایز شکم و پهلو

  • برای کاهش وزن و تقویت سیستم ایمنی و سلامت بدن صبح ها بدوید.
  • برای اینکه زود گرسنه نشوید در صبحانه مواد غذایی پروتئین دار و نان سبوس بخورید.
  • یک نهار خوب برای کاهش وزن نهاری است که سیر کننده و دارای پروتئین، مواد کافی و ماده مغذی باشد.
  • برای رسیدن به وزن دلخواه فعالیت بدنی خود را افزایش دهید و کمتر استراحت کنید.

عادات و نکات صبحگاهی که به کاهش وزن کمک می کنند

خواب کافی و منظم

کمبود خواب و خواب ناکافی و نامنظم تنظیم هورمون اشتها و لاغری را برهم می زند و سبب می شود فرد در طول روز احساس گرسنگی بیشتری کند و میل بیشتری به غذا پیدا کند بنابراین برای رسیدن به وزن دلخواهتان به مقدار کافی بخوابید.

مصرف صبحانه با میزان پروتئین بالا

برای اینکه خیلی زود گرسنه نشوید و میل و هوستان را برای خوردن مواد غذایی اضافه کاهش دهید لازم است صبحانه ای میل کنید که میزان پروتئین بالاتری داشته باشد تا زودتر به تناسب اندام و کاهش وزن برسید.

ناشتا آب بخورید

برای افزایش متابولیسم بدن و سوزاندن کالری بیشتر قبل از خوردن صبحانه آب بنوشید تا به وزن دلخواهتان برسید.

نکات و دانستنی های لازم و صحیح برای کاهش وزن

قرار گرفتن در معرض نور خورشید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید افرادی که کمبود ویتامین Dدارند از افرادی که سطح نرمالی از این ویتامین را دارا هستند از اضافه وزن بیشتری رنج می برند. بنابراین لازم است برای رهایی از اضافه وزن و رسیدن به تناسب اندام هر روز 10 تا 15 دقیقه در معرض نور خورشید قرار بگیرید تا کمبود ویتامین D در بدنتان جبران شود.

تمرین ذهنی کنید

برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن یک تمرین ذهنی در اول صبح به مدت 5 دقیقه داشته باشید بدین گونه که در جای خلوت بنشینینید و روی هدف و نتیجه دلخواهتان در کاهش وزن تمرکز کنید . این تمرین ذهنی سبب می شود دقت بیشتری روی برنامه غذایی و هدفتان در طول روز، داشته باشید و انگیزه بهتری پیدا کنید.

تمرکز روی لاغری

نکات اصولی برای رسیدن به کاهش وزن

کاهش وزن را با رعایت این نکات ممکن کنید

تمرین بدنی داشته باشید

برای کاهش وزن در کنار یک رژیم غذایی مناسب باید ورزش و تمرین بدنی داشته باشید تا بتوانید سریعتر به وزن ایده آلتان برسید .ورزش کردن در صبح علاوه بر اینکه سبب نشاط صبحگاهی می گردد گام موثری در کاهش وزن است .

بنابر این بهتر است برای لاغر شدن در ابتدای صبح 5 دقیقه تمرین هوازی داشته باشید و یا اینکه 5 تا 10 دقیقه پیاده روی کنید یا بدوید این کار سبب می شود قند خون شما رو تا انتهای شب ثابت بماند و میل و هوستان به مواد مضر خوراکی از بین برود در نتیجه زودتر به هدفتان که لاغری است برسید.

استفاده از دوچرخه برای رفت و آمد

برای رفتن به جاهای مختلف به جای استفاده از وسایل حمل و نقل شخصی از وسایل حمل و نقل عمومی یا دوچرخه استفاده کنید. این کار سبب می شود کالری بیشتری بسوزانید زیرا تا رسیدن به وسایل حمل و نقل عمومی باید پیاده روی کنید و پیاده روی و استفاده ز دوچرخه باعث کاهش وزن می گردد.

آماده کردن ناهار

برای افزایش کالری سوزی بهتر است ناهار را خودتان آماده کنید و حتما این وعده غذایی مهم را حذف نکنید زیرا حذف این وعده سبب می شود شما در طول روز کالری بیشتری دریافت کنید که این کار روند لاغر شدن را به تاخیر می اندازد . بهتر است برای ناهار از مواد غذایی سالم و کم کالری با حجم و اندازه مناسب استفاده کنید. 

نکات طلایی کاهش وزن و لاغری مخصوص اول صبح و ناشتا

4.6394
این مطلب مفید بود ؟36529
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن /آ
برچسب : کاهش وزن
وبگردی