کرایه تاکسی در عراق

نرخ کرایه تاکسی در عراق برای زائران اربعین 97 اعلام شد

تاریخ انتشار : 21 مهر 1397کد مطلب : 72266زمان مطالعه : 3 دقیقه
کرایه تاکسی مرز مهران تا نجف ، کرایه ماشین نجف اشرف تا کاظمین ، قیمت کرایه ماشین کربلا تا کاظمین ، کرایه نجف تا کربلا به پول ایران اعلام شد.

کرایه تاکسی و ماشین در عراق برای زائران اربعین 97 اعلام شد

فارس: رئیس ستاد بازسازی عتبات نجف اشرف با اشاره به لزوم همراه دشتن دینار برای زائران اربعین حسینی، کرایه های مسیرهای مختلف در خاک عراق برای زائران اربعین 97 را اعلام کرد.

علیرضا فداکار رئیس ستاد بازسازی عتبات نجف اشرف با اشاره به آمادگی عراق برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی، اظهار داشت:زائران هیچ دغدغه ای برای اسکان و تغذیه نداشته باشند، شهر نجف و صحن حضرت زهرا (س) حرم حضرت امیرالمؤمنین (ع) آماده میزبانی از عاشقان حسینی است. 

وی با اشاره به هزینه های حمل و نقل در عراق، افزود:در عراق با توجه به کاهش ارزش پول ملی ما، کمپین های مردمی به منظور کمک به زائران ایرانی راه افتاده است، به طوری که رانندگان اتوبوس و ون های شخصی اعلام آمادگی کرده اند تا به صورت صلواتی به زائران خدمات رسانی کنند اما با توجه به حجم انبوه زائران توصیه می شود، زائران ایرانی هزینه حمل و نقل خود را محاسبه و دینار کافی به همراه داشته باشند. 

فداکار با بیان اینکه زائران اربعین در سال گذشته می توانستند با پرداخت 50 هزار تومان (پول ایرانی) از مرز مهران به نجف مشرف شوند، خاطر نشان کرد:امسال با توجه به کاهش ارزش ریال در برابر دینار عراق، عراقی ها چندان تمایلی به گرفتن ریال ندارند، بنابراین بهتر است زائران قبل از سفر به عتبات، دینار تهیه کنند. 

رئیس ستاد بازسازی عتبات نجف اشرف درباره هزینه های حمل و نقل امسال در مرز عراق، گفت:کرایه ماشین ون از مرز مهران تا شهر مقدس نجف 17 هزار دینار است که به پول ما حدود 220 هزار تومان محاسبه می شود؛ البته ممکن است در مرز دینار به قیمت بیشتری عرضه شود، به همین سبب توصیه می کنیم که زائران به ویژه افرادی که قصد زیارت سامرا و کاظمین را دارند، در ایران ارز مورد نیاز خود یعنی دینار را تهیه و به همراه داشته باشند. 

فداکار با بیان اینکه کرایه ون از مهران تا نجف 17 هزار دینار و کرایه سواری چهار نفره برای هر نفر 25 هزار دینار است که از مرز مهران تا کربلا نیز همین میزان کرایه پیش بینی شده است، افزود:از شهر نجف تا کربلا که عمدتا پیاده مشرف می شوند، کرایه اتوبوس و ون 3 هزار و 500 دینار و سواری چهار نفره، برای هر نفر 6 هزار دینار است. 

وی با اشاره به هزینه های حمل و نقل از نجف به کاظمین، خاطر نشان کرد:هزینه کرایه ها از نجف تا کاظمین با ون و اتوبوس ها 9 هزار دینار و با سواری چهار نفره برای هر نفر 14 هزار دینار می شود. همچنین از کربلا تا کاظمین با اتوبوس های حرم امام حسین (ع) رفت و برگشت به همراه زیارت دو طفلان مسلم 7 هزار دینار و با سواری چهار نفره فقط رفت 10 هزار دینار است. 

رئیس ستاد بازسازی عتبات نجف اشرف با بیان اینکه عراقی ها هزینه کرایه ها را افزایش نداده اند بلکه ارزش پولی ملی ما کاهش یافته است، افزود:هزینه کرایه ها از کربلا به سامرا با اتوبوس های حرم امام حسین (ع) رفت و برگشت همرا با زیارت کاظمین و طفلان مسلم 12 هزار دینار و از کاظمین به سامرا با سواری چهار نفره برای هر نفر 10 هزار دینار است. همچنین از کربلا به مدائن مرقد سلمان فارسی با اتوبوس های حرم امام حسین (ع) رفت و برگشت 8 هزار دینار تخمین زده شده است. 

وی با اشاره به هزینه های بازگشت به مرز مهران نیز، گفت:از شهر مقدس کربلا تا مهران با اتوبوس های حرم امام حسین (ع) 15 هزار دینار است که تمامی مبالغ کرایه ها بر اساس دینار، با توجه به افزایش دلار و دینار عراقی به نرخ امروز شنبه 21 مهرماه به ازای هر 1000 دینار برابر با 13 هزار تومان است. 

تا 19 مهرماه بیش از 330 هزار زائر ایرانی برای حضور در پیاده روی اربعین حسینی در سامانه سماح نام نویسی کرده بودند که با توجه به تدابیر مسؤولان از پنج شنبه هزینه ویزای اربعین نیز به 234 هزار و 875 تومان کاهش یافت.

انتهای پیام/م

کرایه تاکسی اربعین مرز مهران تا نجف و نجف تا کربلا در عراق

3.638
این مطلب مفید بود ؟2711
وبگردی