کرونا در تهران

شرایط کرونایی تهران شکننده و ناپایدار است

تاریخ انتشار : 21 دی 1399کد مطلب : 61791زمان مطالعه : 2 دقیقه
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: زرد شدن تهران، کاملا شکننده و ناپایدار است.

مهر: علیرضا زالی، افزود:جا دارد به علت رفتار و منش پسندیده مردم تهران در چند هفته اخیر که موجب شد تهران برای نخستین بار در چند ماه گذشته به رنگ زرد در بیاید، تشکر کنم.

وی گفت:شرایط متفاوتی برای تهران وجود دارد و این شرایط، شکننده و ناپایدار است و اگر در روز 150 بیمار جدید به تعداد بیماران بستری و فعلی ما اضافه شود، تهران دوباره نارنجی می شود.

زالی ادامه داد:برای رسیدن به این هدف با کوچک ترین خطا و اشتباه، ممکن است به راحتی شرایط نارنجی دوباره حاصل شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، افزود:در شرایط زرد بر اساس دستورالعمل ها، حضور کارمندان در اداره های دولتی و دستگاه های عمومی غیردولتی و بخش خصوصی می تواند با دو سوم فعال باشد.

وی گفت:در دستگاه های اضطراری و امدادی و دستگاه هایی که ضرورت عمومی دارند در شرایط زرد، باید صد در صد حضور داشته باشند و سایر مشاغل در شرایط زرد فقط گروه های یک تا 3 فعال هستند و در واقع فعالیت گروه یک، دو و سه با محدودیت روبرو می شود و تنها محدودیت برای فعالیت در شهرهای زرد بر اساس آخرین رتبه بندی، گروه 4 است که عمدتاً شامل شهربازی، باغ وحش، پارک ها، بوستان ها و سالن های ورزشی پرخطر است.

زالی درباره وضع محدودیت ها، افزود:محدودیت ها بر اساس نوع «پی سی آر» مثبت تعیین می شود و به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت اگر 4 نفر مبتلا باشند، زرد و اگر 6 نفر بستری باشند، نارنجی در نظر گرفته می شود.

انتهای پیام/م

شرایط کرونایی تهران شکننده و ناپایدار است

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی