کرونا در مازندران

مازندران کماکان در وضعیت قرمز

تاریخ انتشار : 11 شهریور 1399کد مطلب : 44044زمان مطالعه : 2 دقیقه
مسئولان می گویند، اگر موج سوم کرونا در مازندران به پا خیزد، قطعا مسافران نقش تعیین کننده ای در این زمینه دارند.

ایسنا: سیدعباس موسوی رئیس این دانشگاه در مورد آخرین وضعیت بیماران کرونایی مازندران اظهار کرد:در 24 ساعت گذشته 64 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری هستند. 

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران، وی افزود:در همین مدت تعداد 64 نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را درمنزل ادامه خواهند داد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد:هم اکنون544 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد 154 نفر باعلائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند. 

موسوی با بیان اینکه عزاداری های محرم امسال در استان با رعایت پروتکل های بهداشتی همراه بود که این مسئله نشان از درک بالای مردم مازندران دارد و جای تقدیر است، گفت:وضعیت استان با وجود کاهش تعداد بستری شده ها کماکان قرمز است و نباید رعایت نکات بهداشتی وفاصله گذاری اجتماعی کمرنگ شود. 

وی افزود:امیدواریم حضورپرشمار مسافران در تعطیلات گذشته موجب خلق موج سوم کرونا در استان طی هفته های آتی نگردد. 

*وضعیت کرونا در بابل 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل،در حال حاضر 203 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های بابل بستری هستند. 

بر اساس این گزارش در 24 ساعت گذشته 29بیمارجدید بستری و 6 بیمار هم ترخیص شدند، همچنین 42 بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند. 

تا امروز 747 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

*عکس تزئینی است.

انتهای پیام/م 

مازندران کماکان در وضعیت قرمز

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی