کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو درپی رسیدن به رکورد 109 گل علی دایی

تاریخ انتشار : 30 فروردین 1396کد مطلب : 47895زمان مطالعه : 2 دقیقه
کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید درپی دستیابی به عنوان گلزن برتر فوتبال ملی اروپا است و قصد دارد رکورد 109 گل علی دایی را بزند.

کریستیانو رونالدو 109 گله میشود

کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی رئال مادرید موفق ترین بازیکن این دوره رقابت های دنیای فوتبال اسپانیا بود که توانست با زدن 100 گل از لیونل مسی پیشی بگیرد . این ستاره پرتغالی رئال مادرید اکنون در پی دستیابی به رکورد 109 گل علی دایی است.

کریستیانو رونالدو گلزن برتر فوتبال اروپا

مهاجم پرتغالی رئال مادرید اولین بازیکنی است که 100 گل در لیگ های اروپایی به ثمر رسانده و اکنون درپی رسیدن به رکورد 109 گل علی دایی در عرصه دیدارهای ملی است.

به نقل از تارنمای اخبار ورزشی یورواسپورت، کریستیانو رونالدو هفته گذشته در دیدار رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل بایرن مونیخ دو گل به ثمر رساند.

رونالدو از رقیب دیرینه خود لیونل مسی ستاره بارسلونا پیشی گرفت. 97 گل از 100 گل رونالدو در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسیده است.
مسی در پایان فصل رقابتهای 2014- 2015 ، با 77 گل به رونالدو رسیده بود، اما اکنون سه گل عقب افتاده است.

رونالدو می تواند به رکوردهای مهم دیگری در رئال مادرید دست یابد. او می تواند با پیراهن سفید رئال آمار 400 گل را به نام خود ثبت کند.
کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو به دنبال تبدیل شدن به برترین گلزن تاریخ

این بازیکن 32 ساله گلزن برتر کهکشانی ها است. او در سال 2015 و شش سال بعد از پیوستن به رئال به این عنوان دست یافت. او با کمتر از 10 گل دیگر در باشگاه 300 تایی ها از رائول گونزالس و آلفرد دی استفانو پیشی می گیرد.

مسی، زیکو، اوزه بیو، گرد مولر و په له بیشتر از 400 گل برای یک باشگاه به ثمر رسانده اند و در صورتی که رونالدو تا پایان قرارداد خود در سال 2021 در رئال بماند، می تواند به این هدف برسد.

دستیابی به عنوان گلزن برتر فوتبال ملی در اروپا دستاورد دیگری است که برای رونالدو دست یافتنی است. او با 70 گل در رده چهام این جدول است.

در صورتی که رونالدو همچنان به گلزنی ادامه دهد، از میروسلاو کلوزه بازیکن آلمانی با 71 گل و ساندور کاسیس مجارستانی با 75 گل پیشی خواهد گرفت.

رونالد در چهار بازی گذشته خود در رقابت های مقدماتی جام جهانی برای پرتغال 9 گل زده است.

دستیابی به رکورد 84 گل فرانتس پوشکاش تنها هدفی است که در قاره اروپا برای رونالدو باقی می ماند.

علی دایی بازیکن سابق تیم ملی ایران تنها مردی است که بیشتر از پوشکاش گلزنی کرده است. رونالدو حتی می تواند به رکورد 109 گل دایی در عرصه دیدار ملی برسد.

کریستیانو رونالدو درپی رسیدن به رکورد 109 گل علی دایی

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
برگرفته از خبرگزاری ایرنا / م.ف
وبگردی