کشف مومیایی های 2000 ساله اهرام مصر
پس از سال ها تحقیق بالخره باستان شناسان مصری موفق شدند 35 مومیایی اهرام مصر را که متعلق به 2000 سال پیش بوده را کشف کنند.

کشف مومیایی های 2000 ساله اهرام مصر

بطور کلی مومیایی کردن به معنای انجام برخی عملیات و استفاده از ماده ایی شیمیایی برای عدم تخریب پذیری جسم در سالیان طولانی می باشد.یکی از کشورهایی که به مومیایی کردن بسیار معروف است،کشور مصر می باشد که از هزاران سال گذشته در این زمینه به نحوی پیش قدم بوده و معروف ترین مومیایی آنها،مومیایی فرعون می باشد که ممکن است کمتر کسی آنرا نشناسد.

کشف مومیایی 2000ساله

کشف تدفین گاه اهرام مصر 

اما با این وجود،کارشناسان تحقیق خود را که چندین سال به طول انجامید را سرانجام در روز گذشته در اختیار همگان قرار دادند.جزئیات کامل این مطلب را از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

کشف مومیایی

کشف 35 مومیایی اهرام مصر 

باستان شناسان مصری،سرانجام پس از سال ها تحقیق موفق به کشف تدفین گاهی بزرگ و 2000 ساله شدند و نهایت آنها اکتشافات خود را پس از چندین سال متمادی ،در روز گذشته به اشتراک گذاشتند.

اهرام مصر

مومیایی های اهرام مصر 

کارشناسان موفق به پیدا کردن تدفین گاه 2000 ساله با 35 مومیایی در آن شدند که در نوع خود یک اکتشاف بزرگ محسوب می شود.در این تدفین گاه،علاوه بر مومیایی ها،کارشناسان موفق به پیدا کردن برخی مجسمه های سنگی،شیشه ای و مواد شیمیایی که در مومیایی کردن کاربرد دارند،شدند.این مومیایی ها،حدودا متعلق به 404 تا 664 سال قبل از میلاد مسیح می باشند.

کشف تدفین گاه

تدفین گاه 2000 ساله اهرام مصر 

رهبر این کارشناسان به نام "بدری حسین" در مورد کشفشان این گونه گفت:"کشف ما ،کشف بزرگی بود و در آن دو چیز مهم است که عبارتند از؛1-نوع روغن استفاده شده در مومیایی کردن 2-ساخت مواد شیمیایی برای مومیایی کردن بدون هیچ تکنولوژی.

مجسمه های سنگی

کشف مومیایی های 2000ساله اهرام مصر و مجسمه های سنگی 

همچنین یکی دیگر از کشف های بزرگی که ما توانستیم بیابیم،ماسکی نقره ایی با روکش طلا بود که حتی برای محققان نیز عجیب بود که با هیچ میزان تکنولوژی و سواد آنها قادر به ساخت چنین مجسمه ها و مواد شیمیایی بودند که در نوع خود واقعا منحصر بفرد هستند و یا به نحوی شاید ماورای زمینی باشند.

کشف ماسک نقره ای

کشف ماسک نقره ای با روکش طلایی

مومیایی 2000 ساله

کشف مومیایی های اهرام مصر 404 تا 664 سال قبل از میلاد مسیح 

کشف آرامگاه مومیایی های 2000 ساله اهرام مصر

3.116
این مطلب مفید بود ؟106
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/آ
وبگردی