کشورهای سقوط کرده صدسال پیش
حکومت ها و کشورهای سقوط کرده صد سال اخیر که یا به طور کل نابود شده اند و یا به سرزمین های دیگری تقسیم و تبدیل شده اند.

15 کشوری که در صد سال گذشته حکومت میکردند اما اکنون دیگر وجود ندارند

 از اضمحلال و سقوط امپراطوری های باستان تا نام گذاری جدید کشور ها و تغییرات نقشه جهان نسبت به یکصد سال قبل گروهی از کشورها را در این بخش از نمناک معرفی خواهیم کرد که تا صد سال پیش حکومتی در آنها وجود داشت ولی حالا دیگر نه.
کشورهایی که تا 100 سال پیش حکومت داشتند و حالا دیگر اثری از آنها به طور مستقل نیست

یوگسلاوی

صد سال پیش ، با جنگ جهانی اول ، ویرانی تمام مرزهای اروپا را دربر گرفت. یوگسلاوی ، کشوری واقع در جنوب شرقی اروپا در سال 1918 به نام "پادشاهی صرب ها و کروات ها و اسلوونی ها "نامگذاری شد و یک دهه بعد به یوگسلاوی تغییرنام داد. بسیاری از قلمروهای مختلف فرهنگی قومیتی بخشی از این امپراطوری را تشکیل می دادند.
کشورهای سقوط کرده

پادشاهی صرب ها و کروات ها و اسلوونی ها

تبت

اگرچه ما این کشور را با راهبان صلح طلب بودایی آن می شناسیم ، منطقه ی شمال غربی هند قرن ها مشغول جنگ بود. تبت فقط در سال های 1912 تا 1951، زمانی که بخشی از چین بود، بعنوان کشوری مستقل اداره می شد. این کشور همچنین مقصد گردشگری برای کوهنوردان و ماجراجویان می باشد که دلیل آن وجود قله اورست ، مرتفع ترین مکان زمین است که در مرز نپال قرار دارد.
حکومت های سقوط کرده

استقلال تبت فقط در سال های 1912 تا 1951

نیوترال مورسنت

آیا تا بحال درمورد نیوترال مورسنت چیزی شنیده اید ؟
این کشور بسیار کوچک که حتی یک مایل مربع هم مساحت ندارد ، طی توافق نامه ای میان هلند و پروس ها در سال 1816 ایجاد شده بود. به طوری که با توجه به آن هر دو کشور به معادن آهن خود دسترسی پیدا می کردند. مورسنت پرچم و حتی سکه مختص خود را داشت . این کشور کوچک طی جنگ جهانی اول از بین رفت و به بلژیک ملحق شد.
حکومت های سقوط کرده صد سال پیش

نیوترال مورسنت کشوری با مساحت کمتر از یک مایل مربع

نیوفوندلند

ممکن است فکر کنید این شهر بخشی از کانادا می باشد ، اما همیشه اینطور نبود. جزیره شمال شرقی امریکا قبلا مستعمره انگلیس بود ، اما انزوای آن فرهنگی متمایز از منطقه اطراف ایجاد کرد و نیوفوندلند را به یک کشور مستقل و خودگردان تبدیل کرد که پس از تجربه یک رکود بزرگ ، بصورت داوطلبانه دوباره مستعمره ی انگلیس شد. در سال 1949 نیوفاند لند تبدیل به یکی از ایالت های کانادا شد.
کشورهای سقوط کرده صد سال اخیر

 نیوفاند لند یکی از ایالت های کانادا

ابیسینیا

این کشور در سال 1930 توسط ایتالیایی ها اشغال شد.پس از جنگ جهانی دوم ، اتیوپی یکی از کشور های شناخته شده در سازمان ملل شد. قدیمی ترین فسیل جهان در اتیوپی یافت شد که شاهدی برتاریخ غنی این کشور می باشد.
کشورهای سقوط کرده صد سال پیش

قدیمی ترین فسیل جهان در اتیوپی

چکسلواکی

در پایان جنگ جهانی اول در سال 1918 ایجاد شد. چکسلواکی در نهایت به صورت مسالمت آمیز در سال 1993به جمهوری چک و اسلواکی تقسیم شد.
چکسلواکی

 جمهوری چک و اسلواکی یا همان چکسلواکی

سیلان

احتمالا این جزیره ی بزرگ در جنوب هند را به نام سریلانکا می شناسید اما تا سال 1972 آن را با نام سیلان می خواندند. این نامی بود که اروپایی ها ، زمانی که این کشور مستعمره آن ها محسوب می شد ، به آن دادند. تا سال 1972 این کشور تحت کنترل انگلستان بود ، و سپس به یک کشور مستقل تبدیل شد . در سال 2012 این کشور تصمیم بر تغییر نام تمام موسسات دولتی به نام سیلان در کشور بود گرفت تا استعمار کشور را به طور کل حذف کند. سریلانکا اکنون یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در آسیا می باشد.
سریلانکا

 سریلانکا ، سیلان قدیم

باستوالند

از زمان استقلال از بریتانیا به نام لسوتو خوانده می شود، باستوالند امروزه واقع در آفریقای جنوبی است. لسوتو هنوز یک خانواده سلطنتی دارد. و پرنس هری به علت علاقه به لسوتو یک مرکز خیریه برای کودکان آفریقایی در این کشور تاسیس کرد.
باستوالند

 باستوالند امروزه واقع در آفریقای جنوبی

امپراطوری عثمانی

بر خلاف امپراطوری اتریش - مجارستان ، امپراطوری عثمانی از جنگ جهانی اول جان سالم به در برد. اما این اتفاق زیاد به طول نینجامید. در سال 1923 پس از، از دست دادن اکثر سرزمین های دیگر ، جمهوری ترکی را تشکیل داد. تاثیر این امپراطوری امروزه در فرهنگ و معماری ترکیه قابل مشاهده است.
امپراطوری عثمانی

تاثیر امپراطوری عثمانی در فرهنگ و معماری ترکیه

سیکیم

آیا تابحال نام این منطقه کوچک در هیمالیا را شنیده اید؟ این کشور یکی از ایالت های هندوستان و واقع در دامنه کوه های هیمالیا و هم مرز با بوتان ، تبت چین و نپال می باشد و توسط کوه های پوشیده از برف احاطه شده است.
سیکیم

 سیکیم احاطه شده توسط کوه های برف

امپراطوری ایران

نام ایران ، یاد آور باستانی ترین کشور خاورمیانه ، و یکی از قدیمی ترین تمدن های تاریخ است. امروزه بیشتر ما ایران را به قالی و گربه ایرانی می شناسیم اما فرهنگ آن هنوز زنده است. صحرای لوت ایران یکی از پرطرفدار ترین مقاصد گردشگری در جهان است.
ایران
 

 صحرای لوت ایران از پرطرفدار ترین مقاصد گردشگری در جهان

سایام

شاید بخواهید بدانید که پادشاه مغول در کجا زندگی می کرد ؟ در تایلند امروز، این کشور نام جدید خود را در سال 1939 به تصویب رساند و هرگز مستعمره هیچ کشور اروپایی نشد ، سایام یک کشور سلطنتی بود و به لطف وجود صدها جزیره ، آب های زلال و ساحلی بی نظیر یک مقصد گردشگری محبوب محسوب می شود.
سایام کشور سلطنتی

 سایام با جزایر زیبا و ساحلی بینظیر

پروس

این کشور که شامل زمین های اروپای مرکزی و شرقی از جمله آلمان و لهستان بود، تا سال 1947 وجود داشت. پس از جنگ جهانی اول پروس نفوذ خود را از دست داد و پس از جنگ جهانی دوم رسما سقوط کرد.
سقوط پروس

 سقوط پروس پس از جنگ جهانی دوم

زنجبار

جزیره زنجبار مجمع الجزایری در ساحل شرقی افریقا می باشد که به طرز خارق العاده ای جذاب است. زنجبار با تانگانیکا ادغام و کشور تانزانیای امروزی را بوجود آورد.
جزیره زنجبار

زنجبار کشور تانزانیای امروزی

ساراوک

در حال حاضر این کشور در مالزی و در جزیره بورنو واقع شده است. توسط ماجراجویی به نام جیمز بروک ایجاد شد و تا زمان جنگ جهانی دوم توسط فرزندان او اداره می شد ؛ اما سپس توسط ژاپن اشغال و بعد به انگلیس تسلیم شد. در سال 1963 ساراوک بخشی از کشور جدید مالزی شد. سفر به بورنو یکی از گران قیمت ترین سفر های جهان می باشد.
کشور ساراوک

بورنو (ساراواک) یکی از گران قیمت ترین سفرهای جهان

کشورهای سقوط کرده جهان در قرن پیش

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن /آ
وبگردی