گوشی اپل

هشدار جدی پلیس فتا به دارندگان گوشی اپل

تاریخ انتشار : 10 آبان 1397کد مطلب : 28255زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به کسانی که گوشی تلفن همراه اپل دارند هشدار داد. جزئیات را در ادامه این خبر می خوانید.

دارندگان گوشی تلفن همراه اپل مراقب باشند

باشگاه خبرنگاران:رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به دارندگان گوشی های همراه اپل هشدار داد تا در دام سوء استفاده کنندگان نیفتند. 

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران در رابطه با ارسال پیام های اینترنتی با عنوان شرکت اپل به شماره تماس افرادی که گوشی آن ها مفقود یا سرقت شده بود، اظهار کرد:شگرد مجرمان در این زمینه به این گونه است که آن ها با ارائه یک تله فیشینگ و ارسال یک پیامک و لینک جعلی به نام شرکت اپل آی دی، از دارندگان گوشی های تلفن همراه اپل رمز و نام کاربری(اپل آی دی) و مکان مفقود و یا سرقت گوشی آنان را درخواست می کنند.

وی افزود:این مجرمان پس از دریافت اطلاعات درخواستی خود از دارندگان گوشی های اپل، در جهت دستیابی به اطلاعات موجود در سیستم این قربانیان، اقدام می کنند.

سرهنگ کاظمی گفت:در همین راستا، فردی در فضای مجازی با طراحی سایت جعلی به نام اپل جهت دسترسی به اپل آی دی کاربران گوشی اپل اقدام کرده است و با تغییر اپل آی دی و در اختیار قرار گرفتن برنامه های گوشی کاربران به اخاذی از آنان اقدام کرده است.

وی افزود:با پیگیری های فنی مهندسان پلیس و با هماهنگی مراجع قضایی، مجرم در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت به دارندگان این مدل گوشی تلفن همراه توصیه کرد:ضروری است که دارندگان این نوع گوشی با رعایت مسائل امنیتی و پرهیز از افشای رمز اپل آی دی خود، از ارسال هرگونه اطلاعات خود به صفحات شبیه سازی شده و جعلی اجتناب کنند.

انتهای پیام/م

هشدار به دارندگان گوشی تلفن همراه اپل

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی