کلیه بچه
کلیه بچه به طبع باید بافتی هماهنگ با سن بدنی او داشته باشد اما پسربچه ای اهل استاکپورت با وجود سن کمی که دارد کلیه ی او بسیار پیر است ، کلیه ای 74 سال بزرگتر از اعضای دیگر بدنش.

پسر 6 ساله ای که کلیه اش 80 سال عمر دارد!

پسربچه ای که به دلیل ادرار مکرر دچار مشکل شده بود به همراه خانواده اش به پزشک مراجعه کرد تا یکی از عجیب و غریبهای دنیای پزشکی را به نام خود ثبت کند ، این کودک دچار پیری کلیه بود و در حقیقت به گفته ی پزشک معالج وضعیت کلیه این کودک مشابه وضعیت کلیه یک انسان 80 ساله است.
Boy, 6, who can't stop drinking found to have the kidneys of an 80-year-old
دیسپلازی کلیه

بیماری نادر کلیه پسربچه خانواده ای اهل استاکپورت 

کلیه پیر پسربچه 6 ساله او را دچار مشکل کرده است!

"زاچ تیرنی" دچار نوعی اختلال کلیوی به نام "دیسپلازی کلیوی" است. این کودک که تنها 6 سال سن دارد کلیه ی 80 ساله داشته و برای همین نمی تواند ادرار خود را کنترل کند. وضعیت جسمی و سن او اجازه درمان های پیشرفته مثل پیوند را به پزشک نمی دهد و بایستی تا سن بلوغ در انتظار رفع مشکلش بماند. بررسی های اولیه نشان داد که یکی از کلیه های او تنها 25 درصد سلامت و قدرت عملکرد طبیعی را دارد به همین دلیل او در کنترل ادرارش دچار مشکل شده است.
بیماری کلیه پسربچه

عکس زاچ پسربچه مبتلا به نوعی بیماری عجیب کلیه

 

دیسپلازی کلیه نا بیماری عجیب "زاچ" پسربچه 6 ساله

دیسپلازی کلیه بیماری است که در جنین در حال رشد در رحم ایجاد می شود.
در دیسپلازی کلیوی، ساختارهای داخلی یک یا هر دو کلیه در نوزاد، به طور طبیعی تشکیل نمی شود. در این بیماری کیسه هایی پر از مایع به نام کیست، جایگزین بافت سالم کلیه می شوند. دیسپلازی کلیه معمولا در یک کلیه اتفاق می افتد. در این صورت کودک می تواند با رعایت نکات بهداشتی با یک کلیه به زندگی خود ادامه دهد. اما نوزادانی که هر دو کلیه شان این بیماری را می گیرند معمولا در رحم مادر زنده نمی مانند. اگر هم زنده بمانند در سال های اول زندگی خود نیاز به دیالیز و پیوند کلیه دارند.
 
مادر "زاچ" میگوید:من یک پرستار هستم و مدتها پیش متوجه شدم که بخشی از رشد و سلامتی بدن او طبیعی نیست ، او که مدام نیمه شب در دستشویی یا کنار شیر آب است رشد کمتری نسبت به هم سن و سالان خود دارد.
این بیماری نوعی اختلال جدی است و برای او بسیار آزاردهنده است ولی در هر صورت برای درمان با او صحبت کرده ایم و او با شجاعت همه چیز را پذیرفته است.
 

پسر بچه 6 ساله که کلیه 80 ساله دارد!! + تصاویر

35
این مطلب مفید بود ؟32
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی