کمبود کربوهیدرات در بدن
کربوهیدارت بخشی ضروری از یک رژیم غذایی محسوب می شوند که کمبود آن در بدن می تواند عوارض و علائمی را برای بدن پدید آورد که یکی از این علائم بوی بد دهان می باشد.

8 نشانه که باید کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید چون بدن تان با کمبود آن مواجه است

کربوهیدارت ها نه تنها بخشی ضروری از یک رژیم غذایی محسوب می شوند بلکه کمبود کربوهیدرات در بدن می تواند موجب بد خلقی شود ، گفتنی است در صورتی که مغز به میزان کافی کربوهیدارت دریافت نکند، هورمون ها هر کاری انجام می دهند تا ما را مجبور به مصرف کربوهیدارت ها کنند در نتیجه زمانی که با این سیگنال ها مبارزه می کنیم، مجموعه ای از هورمون ها مانند آدرنالین و کورتیزول ترشح می شوند، که موجب شکل گیری استرس و اضطراب در بدن می شود و این شاید بدترین و مهم ترین عوارض کمبود کربوهیدرات در بدن است و لی تنها عارضه نیست بلکه موارد دیگری هم وجود دارد که در این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت.

علائم و عوارض کمبود کربوهیدرات در بدن

عوارض کمبود کربوهیدرات

عوارض کمبود کربوهیدرات در بدن چیست

1. ورزش کردن فشار بیشتری را بر بدن وارد می کند:

"اگر شما در سیستم خود کربوهیدرات کافی نداشته باشید، ممکن است ورزش کردن برای شما دشوار شود. اگر کربوهیدرات زیاد مصرف کنید، متوجه خواهید شد که ورزش کردن برای شما آسان خواهد بود به همین دلیل است که متخصصین تغذیه قبل از تمرین، تنقلات کربوهیدراتی را توصیه می کنند.

2. مغز شما گاهی قادر به پاسخ گویی نیست:

مثل بدن، مغز شما نیاز به کربوهیدرات کافی برای عملکرد خوب خود دارد. "هنگامی که مصرف کربوهیدرات را کاهش میدهید، به دنبال آن قند خون نیز کاهش میابد، بنابراین ممکن است در معرض سردرد مکرر قرار گیرید." "بسیاری از مردم نیز احساس می کنند گیجی میکنند و نمی توانند تمرکز کنند." همچنین بر خلق و خو تاثیر می گذارد.

کمبود کربوهیدرات در بدن

سردرد های مداوم از عوارض کمبود کربوهیدرات در بدن

عوارض جانبی جدی در زمان کمبود دریافت کربوهیدرات بر بدن

3. فانتزی های شما به طور عمده، شامل غذاهای کربوهیدراتی است:

فکر کردن به کربوهیدرات بدون وقفه نشانه خوبی است. "بسیاری از مردم میلی به کربوهیدرات ندارند، چون اصلا آن را مصرف نمی کنند. " اگر فقط یک بار مواد غذایی کربوهیدرات استفاده کنید، میل شما به آن بیشتر میشود. "افزودن کربوهیدرات بیشتر به رژیم غذایی می تواند به شما در دستیابی به تعادل برای جلوگیری از این گرایش کمک کند."

4. شما مظنون به از دست دادن عضله هستید:

"هنگامی که به شدت ورزش میکنید و بدن کربوهیدرات کافی ندارد، شروع به سوزاندن عضله برای کسب انرژی میکند". در این وضعیت، شما ممکن است متوجه از دست دادن عضله و جذب چربی شوید این اصلا خوب نیست،به خصوص اگر هدف شما کاهش وزن باشد، توده عضلانی بدون چربی یکی از معدود مواردی است که واقعا میتواند متابولیسم شما را کنترل کند.

اگر این نشانه های را دارید کمبود کربوهیدرات در بدن تان غوغا می کند

8 نشانه کمبود کربوهیدرات

8 نشانه هشداردهنده که به شما می گویند کمبود کربوهیدرات دارید

5. از خوردن تنقلات شیرین و کربوهیدرات اجتناب کنید:

اگر زندگی خود را بر روی یک رژیم محدود کننده تطبیق داده اید، ممکن است احساس نیاز به غذاهای سرگرم کننده را نادیده بگیرید، زیرا نمی توانید در برابر آنها طاقت بیاورید اما این روش زندگی نیست.

6. تنفس شما بویی مانند زباله های تند و بد بو می دهد:

پس از گذشت زمان طولانی و استفاده از یک رژیم کم کربوهیدرات، بدن شما به کتوز می رسد، یعنی زمانی که آن را به جای کربوهیدرات برای انرژی مصرف میکند." محصول جانبی ناخوشایند کتوز بوی بد است ، زیرا در بزاق دفع می شود." بنابراین ارزشش را ندارد.

علائم کمبود کربوهیدرات در بدن

بوی بد تنفس یکی از علائم و عوارض جدی کمبود کربوهیدرات در بدن

نشانه هایی که از کمبود کربوهیدرات در بدنتان خبر می دهد

7. شما نمیتوانید دستشویی کنید:

کربوهیدرات ها حاوی فیبر هستند، که به دستگاه گوارش شما کمک می کند و آن را هماهنگ نگه می دارد ، کمبود آن می تواند موجب یبوست شود. مطمئن شوید که سبزیجات ،غنی از فیبر و آب زیاد بنوشید.

استرس از علائم مهم کمبود کربوهیدرات در بدن

علائم و عوارض کمبود کربوهیدرات در بدن

استرس یکی از نشانه های کمبود کربوهیدرات در بدن

8. استرس و اضطراب دست از سرتان برنمیدارد:

درصورتی که مغزتان به اندازه کافی کربوهیدارت دریافت نکند، هورمون ها تلاش می کنند تا ما را مجبور به مصرف کربوهیدارت ها کنند و زمانیکه که با این سیگنال ها مبارزه می کنیم، مجموعه ای از هورمون ها مانند آدرنالین و کورتیزول ترشح می شوند، که باعث شکل گیری استرس و اضطراب در بدن می شود. اگر هر چه بیشتر گرسنگی را نادیده بگیریم، یک انتقال دهنده عصبی به نام نوروپپتید Y ترشح می شود که حس خشم و عصبانیت و همچنین هوس های غذایی قوی که مدت زمان بیشتری طول می کشند و نادیده گرفتن آنها غیر ممکن به نظر می رسد را بیشتر می کند.

نکته :

چون در آخر هفته کربوهیدرات زیاد مصرف کردید ،در طول هفته مصرف آن را کاهش دهید ؛ هر گونه تغییر شیوه زندگی شما را عوض میکند، حتی در مواردی که مربوط به غذا یا ورزش باشد. "این در مورد اعتدال است - آیا می خواهید این میزان کربوهیدرات را برای بقیه زندگی خود مصرف کنید؟" اگر جواب منفی است، می توانید کمی کربوهیدرات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید . به این ترتیب، در حالی که در تلاش برای رسیدن به اهداف بهداشتی و تناسب اندام هستید، احتمال بیشتری برای حفظ سلامتی خواهید داشت.

 

علائم و عوارض جدی کمبود کربوهیدرات در بدن

58
این مطلب مفید بود ؟80
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
وبگردی