کنکور دکتری

جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور دکتری 1400 اعلام شد

تاریخ انتشار : 24 مرداد 1400کد مطلب : 65069زمان مطالعه : 6 دقیقه
جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

نتایج نهایی آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 1400 روز 24 مردادماه اعلام شد. در مجموع 23 هزار نفر پذیرفته شده اند و کارنامه نهایی 30 مردادماه منتشر می شود.

متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کدرشته محل های قبولی ثبت نام کنند و مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نیستند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش مهر: متقاضیانی که اسامی آنها به عنوان پذیرفته شدگان نهایی هر یک از کدرشته محل های تحصیلی اعلام شده است ، لازم است برای اطلاع از تاریخ و مدارک ثبت نام (علاوه بر مدارک مندرج در اطلاعیه) از روز سه شنبه 26 مردادماه 1400 به سایت دانشگاه یا موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی

1. اصل و یک نسخه تصویر مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن معدل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد قید شده باشد.

پذیرفته شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) نیستند لازم است اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را با محتوی فرم ذیل اطلاعیه تکمیل و پس از تأیید موسسه محل تحصیل، در زمان ثبت نام به موسسه محل قبولی ارائه کنند.

پذیرفته شدگانی که در زمان ثبت نام برای شرکت در آزمون، دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد بوده اند، باید تا تاریخ 31 شهریور 1400 فارغ التحصیل شوند.

دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان براساس صفر تا 20 تا تاریخ 30 بهمن 1399 و یا حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1400 توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد در فرم مخصوص (مندرج در دفترچه های راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته ) درج و پس از تأیید مسئول ذیربط به هنگام ثبت نام ارائه کنند.

براساس مصوبه جلسه 548 تاریخ 28 مهرماه 83 شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه های علمیه قم و خراسان، فضلا و طلاب حوزه های علمیه که براساس مدرک صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه های علمیه قم و خراسان دوره سطح 3 را گذرانده اند و یا تا تاریخ 31 شهریور 1400 فارغ التحصیل می شوند، منحصراً می توانند در یکی از کدرشته های امتحانی مرتبط در گروه علوم انسانی ثبت نام و در آزمون آن شرکت کنند.

این گروه در صورت پذیرفته شدن مشروط به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. این دسته از متقاضیان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مدیریت حوزه های علمیه صادر شده است در اختیار داشته باشند.

دارندگان مدارک تحصیلی معادل باید حائز شرایط «آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر» مصوبه جلسه 845 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که طی بخشنامه شماره 2/77633 مورخ 28 مرداد 92 توسط معاونت آموزشی وزارت علوم به تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ شده، باشند.

آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره 432 مورخ 3 آذر 77 شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره های معادل) در دوره های معادل پذیرفته شده اند، در شمول این مصوبه قرار می گیرند.

براساس مصوبه جلسه 771 مورخ 26 آبان 94 شورای عالی انقلاب فرهنگی، همه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سال های 1377 تا 1381 به دوره های مذکور راه یافته اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره 2/77633 مورخ 28 مرداد 94 برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می شوند.

2. اصل و تصویر از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی.

3. عکس تمام رخ 4×3 تهیه شده در سال جاری (به تعداد اعلام شده توسط دانشگاه محل قبولی ) .

4. ارائه مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آنها را با توجه به بند «مقررات وظیفه عمومی» مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال 1400 مشخص کند (برای برادران ).

5. متقاضیانی که با استفاده از سهمیه ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و یا رزمندگان پذیرفته شده اند، در زمان ثبت نام، ملزم به ارائه تأییدیه سهمیه قبولی نیستند و ملاک عمل برای ثبت نام، همان عنوان درج شده در لیست های ارسالی به موسسات است.

6. ارائه معرفی نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان «رسمی- قطعی» و یا «رسمی- آزمایشی» دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی.

مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی امکان بهره مندی از این سهمیه را خواهند داشت. متقاضیانی که با سهمیه مربی پذیرفته شده اند باید موافقت رسمی دانشگاه محل خدمت خود را به دانشگاه محل قبولی در زمان ثبت نام ارائه کنند.

ثبت نام منحصراً در تاریخ های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک اعلام شده صورت می پذیرد و عدم اقدام پذیرفته شدگان در تاریخ یا تاریخ های تعیین شده برای ثبت نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.

به پذیرفته شدگان توصیه می شود اطلاعیه مندرج در سایت اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود را به دقت مطالعه کنند.

در هر مرحله از ثبت نام و هنگام تحصیل ، چنانچه مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان کرده و یا اطلاعات غلطی ارائه داده و واجد شرایط نیست ، قبولی وی باطل شده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

با توجه به دانشگاه علوم انتظامی امین درباره طولانی شدن زمان مصاحبه متقاضیان، در هیچ یک از کدرشته محل های دانشگاه یادشده، اعلام نتیجه ای در این مرحله صورت نمی گیرد و اسامی پذیرفته شدگان نهایی، پس از اعلام نمره مصاحبه متقاضیان و گزینش نهائی متعاقباً اعلام خواهد شد.

به دانشجویان دوره دکتری تخصصی به غیر از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان در چارچوب ضوابط و اعتبارات آن صندوق، پرداخت دیگری صورت نمی پذیرد.

برای متقاضیان واجد شرایط گزینش، حدود یک هفته بعد از اعلام نتیجه، کارنامه نهایی حاوی اطلاعات لازم، نمره آزمون، نمره مصاحبه، حدنصاب نمره اعلام شده از طرف دانشگاه، رتبه متقاضی و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته محل های معرفی شده برای مصاحبه در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق سایت سازمان سنجش قابل دسترسی خواهد بود.

از آنجا که تغییر گرایش و انتقال پذیرفته شدگان دوره های دکتری «Ph.D» امکان پذیر نیست و اصولاً بررسی این امور نیز به عهده این سازمان نیست لذا درخواست های متقاضیان در این خصوص قابل بررسی نخواهد بود.

نحوه ارسال درخواست درباره کارنامه کنکور دکتری به سازمان سنجش آموزش کشور

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال و یا اعتراض به کارنامه می توانند حداکثر تا تاریخ 7 شهریور 1400 به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت کنند.

پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند. به مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ 7 شهریور 1400 واصل شود به هیچ وجه ترتیب اثرداده نخواهد شد.

متقاضیان درصورت لزوم می توانند سوال یا سوالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن 42163-021 نیز در میان بگذارند.

شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

پذیرفته شدگان رشته های دانشگاه آزاد اسلامی لازم است برای اطلاع از تاریخ و نوع مدارک (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) و نحوه ثبت نام در مراکز قبولی در روز سه شنبه 26 مرداد 1400 به سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

انتهای پیام/م

جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور دکتری 1400 اعلام شد

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : آزمون دکتری
وبگردی