کودکان کرونایی

کودکان "کرونایی" را شناسایی کنید

تاریخ انتشار : 25 تیر 1399کد مطلب : 43280زمان مطالعه : 2 دقیقه
یک فوق تخصص بیماریهای عفونی اطفال گفت: در تعدادی از کودکان بویژه با شروع فصل گرما، کرونا با علائمی شبیه مسمومیت خود را نشان می دهد.

ایسنا:دکتر کیقباد قدیری با اشاره به شیوع بیماری کرونا بین کودکان، گفت:با وجود اینکه در ماه های ابتدایی شیوع کرونا عمدتا بزرگسالان درگیر این بیماری می شدند، اما حالا خیلی از کودکان نیز از این بیماری و خطرات آن بی نصیب نمانده اند. 

وی افزود:خوشبختانه همچنان علائم بیماری کرونا در کودکان اغلب به شکل خفیف است و این بیماری همچنان برای این سنین با خطرات کمتری همراه است. 

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد:چنانچه کودک بیماری زمینه ای نداشته باشد، در اغلب موارد بیماری برای او خطر چندانی ندارد و با بروز علائم خفیف ظرف دو هفته بهبود پیدا می کند. البته این بیماری کرونا برای سنین زیر یک سال خطرناک بوده و بطور معمول نوزادان به شکل شدیدتری این بیماری را می گیرند. 

این فوق تخصص بیماریهای عفونی اطفال در خصوص علائم بیماری کرونا در کودکان، گفت:در کودکان هم همانند بزرگسالان علائم، تب، سرفه، عطسه و کوفتگی بدن وجود دارد و بروز این علائم حتی به شکل خفیف می تواند نشانه ای از ابتلای کودکان به کرونا باشد. 

وی افزود:گاهی کرونا در کودکان به شکل یک سرماخوردگی بسیار ساده بروز پیدا می کند و والدین در این زمینه باید هوشیار باشند. 

وی افزود:در فصل گرما شاهد طیف دیگری علائم از جمله اسهال، استفراق و علائمی مشابه مسمومیت هستیم که این علائم در کودکان مبتلا به کرونا بسیار شایع است. 

قدیری تصریح کرد:بروز هر یک از این علائم ولو خفیف می تواند زنگ خطری برای ابتلای کودکان به کرونا باشد و والدین باید هرچه سریعتر این کودکان را نزد پزشک ببرند. 

فوق تخصص بیماریهای عفونی اطفال با بیان اینکه عمده کودکان با تعطیلی مهدکودک ها و مدارس در محیط خانه هستند، گفت:بیشترین دلیل ابتلای کودکان به کرونا، انتقال از طریق والدین و افراد بزرگسال خانواده است و در همین راستا توصیه می شود والدین در محیط خانه تا حد امکان رعایت نکات بهداشتی و فاصله مجاز با کودکان خود را داشته باشند. 

وی افزود:اگر والدین در محیط های آلوده و شلوغ تردد و یا فعالیت دارند، باید بیشتر مراقب فاصله خود با کودکان باشند.

انتهای پیام/م

کودکان "کرونایی" را شناسایی کنید

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی