کودک 11 ماهه
کودک 11 ماهه بریتانیایی که به دلیل ابتلا به نوعی بیماری ژنتیکی به حکم دادگاه باید کشته می شد در بیمارستان عمرش به پایان رسید.

کودک 11 ماهه مبتلا به بیماری نادر ژنتیکی فوت کرد

"چارلی گارد" کودک 11 ماهه دوست داشتنی که عکس و تصاویرش هر روز در خبرگزاری ها و سایت های بریتانیایی منتشر می شد به دلیل ابتلا به نوعی بیماری ژنتیکی قرار بود با حکم دادگاه کشته شود و همین حکم جنجالی بزرگ در اروپا و امریکا به پا کرد تا اینکه فوت این کودک تمام حواشی را پایان داد.

harlie Gard has died after his life-support was withdrawn soon after he was moved to a hospice, denying his parents their "final wish" for him to spend his final hours at home.

کودک 11 ماهه

عکس چارلی کودک 11 ماهه و والدینش

ماجرای بیماری و مرگ چارلی کودک 11 ماهه با بیماری ژنتیکی عجیب

چارلی با یک بیماری ژنتیکی صعب العلاج متولد شده بود که باعث آسیب مغزی و ضعف عضلانی نوزادان می شود.بر اساس گزارشات پزشکان از درمان این کودک که نابینا و ناشنوا بود قطع امید کرده بودند چرا که تشنج های پی در پی کار درمان را غیرقابل اجرا می کرد. پزشکان بیمارستان در نهایت برای متوقف کردن درد و رنج این نوزاد به خانواده او پیشنهاد قطع کردن دستگاههای کمکی را ارائه داده بودند.

داستان بیماری چارلی از آنجا بر سر زبانها افتاد که والدین او درخواست کردند تا فرزندشان را به بیمارستانی در ایالات متحده منتقل کنند تا از درمانهای آزمایشی برای نجات او استفاده شود

بعد از مخالفت های بیمارستان والدین "چارلی" شکایت خود را به دادگاه و دیوان حقوق بشر ارائه دادند اما هر دو شکایت رد شد تا اینکه این زوج جوان اعلام کردند تصمیم دارند شکایت را متوقف کرده و روزهای باقی مانده عمر فرزندشان را کنار او باشند به همین دلیل درخواست انتقال او به خانه را مطرح کردند که بازهم با جواب منفی روبرو شدند.

جمعه بیست و هشتم ژوئیه مادر چارلی به روزنامه دیلی میل که نخست این خبر را اعلام کرد، گفت:«پسر کوچولوی زیبای ما رفت. اما ما به تو افتخار می کنیم چارلی! 

مرگ کودک 11 ماهه ای که قرار بود کشته شود+عکس

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن
وبگردی