کوچکترین زن
مشکلی نادر او را از همان دوران خردسالی با خود درگیر کرد ، کوچکترین زن که قدی کوتاه تر از یک کودک 2 ساله دارد زندگی متفاوتی را تجربه می کند.

دردهای جسمی کوچک ترین زن انگلستان

"جورجیا رانکین" دختر جوانی است که مشکل دیسپلازی اسکلتی در او رشد استخوان ها را از همان دوران کودکی اش دجار مشکل کرده است به طوریکه او در این سن قدی حدود 60 سانت دارد و دردهای شدیدی به دلیل این اختلال تحمل می کند.

کوچکترین زن

عکس جورجینا کوچکترین زن انگلستان با 60 سانتی متر قد

 مشکل دردناک کوچکترین زن و دیسپلازی اسکلتی 

دیسپلازی اسکلتی عامل ناهنجاری هایی است که تحت عنوان کوتولگی (Dwarfism)، بیماری استخوان شکننده (Brittle Bone Desease) و شروبیزم (Cherubism) شناخته می شوند. بیش از 350نوع ناهنجاری اسکلتی وجود دارند که به عنوان دیسپلازی طبقه بندی می شوند. این دیسپلازی ها در اثر جهش ژنتیکی به وجود می آیند و احتمال شناسایی آنها در دوران جنینی یا شیرخواری وجود دارد. 

در حالت ایستاده او کوتاه تر از یک کودک 2 ساله است و قد دقیق او در حال حاضر 2 فوت برابر 60 سانتی متر است .علاوه بر کوتاهی قد مشکل نادر "جورجینا" موجب دردهای شدیدی در تمامی بدن او شده که گاهی به گفته ی خود موجب گریه ی او می شود .کوچک تری دختر بریتانیا می گوید :از زمانی که از خواب بیدار می شوم تا لحظه ای که به خواب بروم این درد با من همراه است اما گاهی به حدی شدید می شود که دیگر می توانم تحمل کنم و اشک می ریزم.

دیسپلازی اسکلتی

کوچک ترین زن دنیا مبتلا به دیسپلازی اسکلتی

کوچک ترین زن

او در مصاحبه با میرر گفت :این مشکل بزرگی است در زندگی من که هرگز نمی توانم از او رهایی یابم اما تنها کوتاهی قد نیست که مرا درگیر کرده بلکه دردهای استخوانی به واسطه بیماری ام گاهی موجب می شود تا کوتاهی قدم را فراموش کنم اما با تمام این شرایط سعی می کنم لبخند داشته باشم . "جورجینا " در 13 سالگی برای کاهش درد تحت عمل جراحی پیچیده ای قرار گرفت اما تاثیری نداشت . خانواده برای او او ویلچر مخصوصی به قیمت 18.000 پوند تهیه کردند تا او برای انجام کارهایش نیازی به دیگران نداشته باشد

کوچک ترین زن

کوتاهی مشکل ساز برای کوچک ترین زن در انگلستان

قد کوچکترین زن دنیا چقدر است؟

426
این مطلب مفید بود ؟215
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن
برچسب : سرگرمی
وبگردی