کی‌ روش و رونالدو
کی روش اولین کسی بود که در سن 15 سالگی رونالدو را در حالی که در تیم جوانان آکادمی اسپورتینگ لیسبون بود کشف کرد.

کی روش و رونالدو پدیده ای در فوتبال و کشف رونالدو توسط کی روش

کی روش و رونالدو جزو پدیده های فوتبال محسوب می شوند.به مناسبت انتخاب کریستیانو رونالدو ملی پوش پرتغالی به عنوان مرد فوتبال جهان برای چهارمین بار، یک روزنامه ویتنامی گزارشی را در خصوص این بازیکن منتشر کرده که نقش کارلوس کی روش در کشف رونالدو این پدیده فوتبالی نکته اصلی گزارش فوق بوده و این گزارش را خواندنی تر کرده است.

متن این گزارش با این موضوع آغاز می شود که:

کی روش اولین کسی بود که در سن 15 سالگی رونالدو را در حالی که در تیم جوانان آکادمی اسپورتینگ لیسبون بود کشف کرد.

کی روش قبل از رونالدو ستاره های بزرگی را برای فوتبال پرتغال و جهان ازجمله روی کاستا و لوئیز فیگو کشف کرده بود و حالا همان ستاره و پدیده کشف شده از سوی کی روش امسال در سال 2016 چهارمین توپ برای عنوان بهترین بازیکن جهان را به خود اختصاص می دهد.

در ادامه این گزارش روزنامه ویتنامی به روزهای ابتدایی آشنایی کی روش با رونالدو اشاره کرده و می نویسد:کی روش این پدیده کشف شده توسط خودش را در ادامه رها نکرد و در تیم های ملی جوانان پرتغال و همچنین منچستر یونایتد با او همکار شد و نقش به سزایی در رشد و ارتقای رونالدو داشت.

کی روش و رونالدو

کشف بهترین مرد فوتبال توسط کی روش

 

به نظر می رسد کی روش تبحر، مهارت و دانش خاصی در شناسایی ستاره های فوتبال دارد، چون او قبل از آن روی رونالدو به خوبی تحقیق کرده بود.

سرمربی کنونی تیم ملی ایران در مورد کشف استعدادهای فوتبالی اعتقاداتی دارد و در این خصوص می گوید؛ اگر کسی می خواهد بهترین بازیکن جهان شود باید پشتکار داشته باشد و باید یک ارتباط آیرودینامیک بین توپ و بازیکن به وجود بیاید.

کی روش به این موضوع اشاره می کند که از ابتدا چنین ارتباطی در رونالدو وجود نداشت و پس از اینکه او دو روز با این بازیکن کار و تلاش کرد، در روز سوم چنین ارتباطی حاصل شد و کی روش معتقد است از آن پس از این موضوع لذت برده است.

کی روش اولین کسی بود که رونالدو را کشف کرد

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از فارس/ی
وبگردی