قهوه

ضررهای گرم کردن دوباره قهوه

کد مطلب : 34149زمان مطالعه : 2 دقیقه
گرم کردن مجدد قهوه در مایکروویو باعث از بین رفتن عطر و طعم دلنشین آن می شود و برای سلامتی بسیار مضر است.

آیا گرم کردن دوباره ی قهوه برای سلامتی مضر است

شاید شما هم این کار را انجام داده باشید یک فنجان قهوه دم می کنید، چند جرعه از آن می نوشید، فنجان را کنار می گذارید، بعد یادتان می رود که اصلا قرار بود قهوه بنوشید، دو ساعت بعد فنجان قهوه را پیدا می کنید، دوباره همان را برای نوشیدن گرم می کنید!

شاید فکر کنید که این کار اصلا اشکالی ندارد، اما واقعیت این است که در تمام مدتی که فنجان قهوه را فراموش کرده بودید، سطح اسیدیته قهوه در حال افزایش بوده است. البته باز هم شاید افزایش سطح اسیدی قهوه خطرناک به نظر نرسد، اما دریافت اسید اضافه می تواند خطر ابتلا به سوزش سر معده و سوء هاضمه را افزایش دهد. حتی فرسایش مینای دندان را هم شدیدتر می کند. بنابراین وقتی چندین بار چنین کاری را تکرار می کنید، به دندان ها و سیستم گوارش تان آسیب می رسانید.

 قهوه

گرم کردن دوباره قهوه در ظروف پلاستیکی برای سلامتی مضر است

کار ساده ایست که در راهِ رفتن به شرکت، قهوه بخرید. بعد در شرکت به کارهایتان می رسید و وقتی برمی گردید سراغ قهوه می بینید سرد شده و احتمالا خیلی راحت فراموش کرده اید آن را بنوشید. با این حال، تحقیقات جدید نشان می دهد گرم کردن مجدد قهوه ها در مایکروویو می تواند اثرات مضری بر سلامتتان داشته باشد.
اگر وقت آن را ندارید تا فلاسک خود را از قهوه پُر کنید، استفاده از فنجان های کاغذی اغلب ساده ترین گزینه است. مشکل این است که فنجان های کاغذی متعدد حاوی پلاستیک پلی اتیلنی هستند که ترکیبات مضری دارد.
تحقیقات نشان می دهد این پلاستیک ها وقتی گرم می شوند خاصیت استروژنی پیدا می کند. به عبارت دیگر، مصرف قهوه در یک فنجان کاغذی که مجددا گرم شده باشد می تواند باعث افزایش سطح استروژن در بدن شما شود. هورمون استروژن برای حفظ و تنظیم عملکردهای بدن زنان تأثیر بسزایی دارد. با این حال، ممکن است در بدن تان میزان استروژن افزایش پیدا کند که به دنبال آن خطر سرطان سینه و جهش ژنی در DNA را به همراه خواهد داشت.
اگرچه تحقیقات بیشتری باید با توجه به خطرات این فنجان ها صورت گیرد، آقای ریچاد بورتون یکی از متخصصان آژانس استاندارد غذایی توصیه می کند که از گرم کردن مجدد ظرف های یک بار مصرف خودداری کنید.
علاوه بر این، گرم کردن مجدد قهوه در مایکروویو باعث از بین رفتن عطر و طعم دلنشین آن می شود. اگر می خواهید آن را مجددا گرم کنید، بهترین کار این است که آن را روی گاز و با شعله کم گرم کنید. اگر چنین گزینه ای در دستر تان نبود، قهوه را داخل ماگ (یا لیوان) بریزید و بعد در مایکروویو قرار دهید.

ضررهای گرم کردن دوباره قهوه

4.623
این مطلب مفید بود ؟212
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از الو دکتر / م.ف
برچسب : قهوه
وبگردی