گروه خونی بیماری
می دانید ارتباط گروه خونی با بیماری ها بسیار نزدیک تر از حد انتظار شماست ؟ یعنی ابتلا به بیماری های قلبی ، نازایی و حتی سرطان در برخی از گروه های خونی بیشتر است .

گروه خونی خانواده تان را بدانید چون برای جلوگیری از بیماری ها اهمیت دارد

همانطور که قبلا ذکر شد، در مورد انتقال و اهدا خون دانستن نوع خون حیاتی است.علاوه بر این ، در حالی که بیماران همه انواع خون می توانند نوع خون O - RH منفی دریافت ( O - )، یک بیمار با O - RH منفی تنها می تواند از نوع گرو ه خونی خود دریافت کند. 

واقعیتی در مورد گروه خونی خانواده تان ، کدام گروه خونی در معرض کدام بیماری ها قرار دارند؟

گروه خونی بیماری

ارتباط گروه خونی و بیماری ها در زنان و مردان 

بیماری های مرتبط با گروه خونی ، تشخیص زمینه لخته خون :

آزمایش خون به تشخیص سرطان در مرحله اولیه کمک می کند ، یک زمینه ژنتیکی شفاف برای انواع گروه خونی AB، A، Bکه مبتلا به لخته خون می شوند یا شروع به ایجاد واریس می کنند وجود دارد این لخته های خونی اگر درمان نشوند می توانند به ریه ها بروند و زندگی یک فرد را به خطر بیاندازند.
پس از تجزیه و تحلیل داده ها در حدود 66،000 نفر به مدت بیش از 30 سال، یک مطالعه نشان داد که افراد با گروه خونی A، B و AB در مقایسه با افراد با گروه O ، دارای 40 درصد ریسک بالاتری در ابتلا به لخته خون دارند
 

بیماری های مرتبط با گروه خونی ، بیماری قلبی :

طبق مطالعات، افراد ی که گروه خونی AB، دارند در مقایسه با افراد گروه خونی  O ، بیست و سه درصد بیشتر خطر ابتلا به بیماری های قلبی را دارند.
افراد با گروه خونی B 11 درصد افزایش خطر دارند در حالی که افراد با نوع A دارای 5 درصد ریسک بالاتری هستند.
استعداد بیشتر در برابر کلسترول بالا نیز در افراد با گروه خونی A کشف شد.
از سوی دیگر ، افراد با گروه خونی Oکم ترین خطر حملات قلبی را دارند.
خوشبختانه، این استعدادهای ژنتیکی می توانند با پیروی از سبک زندگی سالم و اتخاذ معیارهای رژیم غذایی که به حداقل رساندن خطرات برای شما و خانواده تان کمک می کنند ، کنترل شوند.
 گروه خونی بیماری
کدام گروه خونی در معرض ابتلا به بیماری قلبی قرار دارد؟

بیماری های مرتبط با گروه خونی ، سرطان و گروه خونی :

طبق تحقیقی که در سال 2015 انجام شد، خطر سرطان معده در افرادی که گروه خونی A دارند در مقایسه با افراد گروه خونی O بیشتر است.
در مقابل، افراد گروه خونی O بیشتر در معرض زخم معده قرار دارند.
از سوی دیگر، داشتن گروه خونی B یا AB خطر پیشرفت سرطان لوزالمعده را افزایش می دهد.
 

بیماری های مرتبط با گروه خونی ، تشخیص مشکلات مربوط به تولید مثل و باروری :

زنان با گروه خونی O دارای ذخیره تخمدانی پایینی هستند که به دلیل سطح بالای هورمون FSHمنجر می شود و ناباروری را در پی دارد.
در مورد بارداری، زنان باردار، ناسازگاری با خون جنین می تواند رخ دهد اگر آن ها همان RH ( منفی - منفی ) را نداشته باشند و همین این باعث می شود بدن زن واکنش نشان دهد، گویی نسبت به جنین حساسیت دارد، که می تواند به آن آسیب برساند. راه حل یک داروی تزریقی است که پزشک متخصص تجویر می کند.
 
برنامه غذایی خانواده خود را برنامه ریزی کنید :
هیچ گونه یافته قطعی برای بهبود سلامت شما با پیروی از رژیم غذایی مطابق با نوع خون وجود ندارد.
با این حال، افرادی که رژیم غذایی را امتحان کرده اند در مورد نتایج مطلوب هنگام از دست دادن وزن و حفظ سطح انرژی صحبت می کنند.
گروه خونی بیماری

تغذیه و مواد غذایی برای جلوگیری از باتلا به بیماری ها در گروه های خونی 

برای جلوگیری از بروز بیماری ها در گروه خونی مختلف رژیم غذایی سالم شامل موارد زیر است:

نوع O:شما می توانید گوشت، ماهی، میوه و سبزیجات بخورید؛ توصیه می شود مصرف غلات، حبوبات را محدود کنید.
نوع A:بهترین غذاها برای این نوع سبزیجات، پنیر سویا، ماهی، غذاهای دریایی، حبوبات، لوبیا و میوه هستند. شما باید مصرف گوشت، لبنیات، لیمو و گندم را محدود کنید.
نوع B:تمام گوشت ، به جز مرغ ، برای آنها خوب است. همچنین توصیه می شود که محصولات لبنی، لوبیا، حبوبات و سبزیجات را مصرف کنند.
نوع AB:آن ها می توانند ماهی و غذای دریایی، لبنیات، لوبیا، میوه ها و سبزیجات، همه به طور متوسط بخورند؛ اگرچه آن ها باید از گوشت قرمز اجتناب کنند.

هر کدام از گروه های خونی به کدام بیماری مبتلا می شوند؟

4.2188
این مطلب مفید بود ؟15929
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی