گوشی های هواوی

کاربران گوشی های هواوی مراقب این بدافزار باشند

تاریخ انتشار : 5 اسفند 1395کد مطلب : 45020زمان مطالعه : 2 دقیقه
بدافزار گوشی های هواوی باعث می شود که بدون اطلاع کاربر تمام اطلاعات موبایلش به سرور یک کمپانی در شهر شانگهای چین فرستاده شود.

گوشی های هواوی شامل بدافزارهای جدید

شرکت فناوری هواوی شرکت چند ملیتی در زمینه شبکه های کامپیوتری و ارتباطات است. دفتر اصلی این شرکت در شهرشنژن چین قرار دارد. هوآوِی بزرگ ترین شرکت ارائه کننده سرویس های ارتباطی پس از پیشی گرفتن از اریکسون در سال 2012 در جهان است.هوآوِی بیش از 140٫000 کارمند در سراسر دنیا دارد که حدود 46٪ درصد در بخش تحقیق و توسعه فعالیت می کنند.این شرکت حدود 200 مؤسسه تحقیق و توسعه در کشورهای چین، ایالات متحده، آلمان، سوئد، هند، روسیه و ترکیه دارد و در سال 2011 در حدود 3٫744 میلیارد دلار در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرد.

 
گوشی های هواوی

بدافزار در گوشی های هواوی

 

اگر جز کاربران تلفن های هوشمند هوآوی هستید نیاز است منو خود را مجدداً مورد بازنگری قرار دهید. پس از آن که در چند ماه گذشته شاهد حضور بدافزارهای آمریکایی برای جاسوسی از کاربران اپل بودیم این بار یک کمپانی چینی نیز متهم به جاسوسی علیه کاربران خود شد. هوآوی که در ایران نیز بازارهای هدف زیادی را برای خود به وجود آورده است متهم به جاسوسی از مشتریان خود شده است.

پژوهشگران می گویند بدون اطلاع کاربر تمام پیامک ها، فهرست شماره های تلفن های ورودی و خروجی، فهرست کاربران، ارسال مکان کاربر و اپ های استفاده شده به سرور یک کمپانی در شهر شانگهای چین به نام AdUps Technology فرستاده می شود.

 

گوشی های هواوی

بدافزار در گوشی های هواوی


موسسه امنیتی "کرایپتووایر" اولین بار این بک دور را روی گوشی موسوم به Blu R1 HD که در فلوریدا به فروش می رسد کشف کرد؛ به طوری که نه قابل حذف است و نه غیرفعال می شود. گوگل اعلام کرده در حال ایجاد یک بسته ویژه امنیتی برای محو این بک دور است.

کاربران گوشی های هواوی مراقب این بدافزار باشند

3.312
این مطلب مفید بود ؟84
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
وبگردی