یارانه نقدی

خبر جدید درباره افزایش یارانه نقدی مددجویان

تاریخ انتشار : 2 خرداد 1396کد مطلب : 49899تعداد نظرات : 2 نظر
دولت یازدهم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد که یارانه نقدی مشمولان کمیته امداد و بهزسیتی 3 برابر می شود.

گزارشی درباره یارانه نقدی محرومان

در حالی سازمان هدفمندسازی یارانه ها یارانه نقدی مشمولان کمیته امداد و بهزیستی را از فروردین 96 تا 3 برابر افزایش داده بود، که این یارانه از خرداد قطع می شود و به جای آن کمیته امداد و بهزیستی مستمری ها را 3 برابر می کنند. یکی از اقدامات شبهه دار دولت یازدهم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، افزایش 3 برابری یارانه نقدی مشمولان کمیته امداد و بهزسیتی بود که انتقادات زیادی را درپی داشت و برخی نمایندگان مجلس این اقدام دولت را خلاف قانون اعلام کرده بودند.

براساس جزء (2) از جدول منابع و مصارف بند «الف» تبصره (14) قانون بودجه سال 96 کل کشور، مصوب مجلس شورای اسلامی، مقرر شده بود، حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی متناسب با سطح محرومیت بر مبنای متوسط 20 درصد حداقل دستمزد شورای عالی کار در مجموع به میزان 4 هزار میلیارد تومان افزایش یابد و در واقع کمیته امداد و بهزسیتی باید این افزایش مستمری را اعمال می کردند، اما دولت بنا به دلایلی که تا قبل از انتخابات اعلام نشده بود، راسا این پول را به حساب یارانه نقدی این افراد واریز کرد.

برخی تحلیل گران معتقد بودند، این اقدام دولت در آستانه انتخابات برای تاثیر گذاری در رای مردم بوده و اگر این پول را کمیته امداد و بهزسیتی به حساب مستمری مشمولان واریز می کردند، در راستای خدمات دولت محسوب نمی شد و تاثیری در انتخابات و رای مردم نداشت.

 

یارانه نقدی

یارانه نقدی

اما روز گذشته سازمان هدفمندسازی یارانه ها در توضیحات ارسالی به برخی جوانب این اقدام دولت را شفاف سازی کرده و اعلام داشت:"در ماه های فروردین و اردیبهشت سال جاری به دنبال تشکیل جلسات متعدد با نمایندگان محترم سازمان بهزیستی کل کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) و به دلیل اشکالات آماری متعدد در اطلاعات واصله مددجویان مشمول افزایش مستمری از جمله، عدم رفع همپوشانی اطلاعات مددجویان (وجود افراد مشترک)، وجود افراد فوت شده در آمار ارائه شده، عدم به روزرسانی اطلاعات، درج کد ملی اشتباه، درج شماره حساب بانکی اشتباه، وجود مددجویان زیر سن قانونی بدون ذکر نام سرپرست و... با توافق نمایندگان تام الاختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کل کشور، واریز افزایش مستمری در این دو ماه به سازمان هدفمندسازی یارانه ها محول گردید."

بنابراین از خرداد ماه 96 ، افزایش 3 برابری مستمری مشمولان کمیته امداد و بهزیستی توسط این دو سازمان و به حساب مستمری آنها واریز خواهد شد و یارانه نقدی آنها به همان عدد 45500 تومان گذشته برخواهد گشت.

خبر جدید درباره افزایش یارانه نقدی مددجویان

3.513
این مطلب مفید بود ؟94
برگرفته از تسنیم/ی
2 نظر به ثبت رسیده است
معصومہ قاسمي1396-03-02
سلام تکليف اونايي کہ يارانہ نميگيرن چيہ آيا کسي ھست رسيدگي کند يارانہ حق مون ھست چرا بھمون ندن چرا کسي نيست جواب اعتراض اين مردم رو بدہ کسي نيست رسيدگي کنہ شايديکي فقط دارہ با ھمين يارانہ زندگيش رو ميگذرونہ ولي کسي نيست رسيدگي کنہ. ب اميد روزي کہ يارانہ بھمون تعلق بگيرہ ومثل ديگران ھرماہ يارانہ بگيريم و انشاللہ کہ درآيندہ نہ چندان دور بريارانہ افزودہ شود.
60
r.d1396-03-14
باسلام چرا درست قضاوت نمیکنید پدر من یه پیرمرد 78ساله کشاورز هنوزم بای کار کنه که امورات زندگیش بگذره انصافه یارانشو قطع کنن وزمنیم که رفته واسه اعتراض گفتن توی سیستم ثبت شده که به شما تعلق نمیگیره میخوام بدونم خدایب خودتونم یارانه نمیگیرید انصافا پیگیری کنید
30
وبگردی