یتی غول برفی
بسیاری فکر می کنند چنین موجودی در رشته کوه هیمالیا زندگی می کند، اما تحقیقی که اخیرا صورت گرفته، به این نتیجه رسیده که اسناد حضور یتی غول برفی در این منطقه ناشی از مشاهده انواع خرس است.

ماجرای یتی غول برفی هیمالیا چیست؟

دانشمندان می گویند آنها "یکبار برای همیشه" ثابت کرده اند که یتی (هیولای برفی) وجود ندارد.
بسیاری فکر می کنند چنین موجودی در رشته کوه هیمالیا زندگی می کند، اما تحقیقی که اخیرا صورت گرفته، به این نتیجه رسیده که اسناد حضور یتی در این منطقه ناشی از مشاهده انواع خرس است.
پروفسور شارلون لیندکویست از دانمارک فردی است که بر این افسانه چند صد ساله نقطه پایان گذاشته است، یتی در کتاب و فیلم های بسیاری از جمله کتاب کمیک تن تن در تبت نشان داده شده است.
پروفسور شارلون لیندکویست که در دانشگاه بوفالو در نیویورک کار می کند گفته است یافته های ما نشان می دهد شالوده زیستی یتی ها به خرس های منطقه بر می گردد، او و همکارانش 9 مورد از شواهد تاریخی حضور یتی را بررسی کرده اند که توسط گروهی که در حال ساخت فیلمی در مورد یتی ها بودند به دست آمده بود.


یتی غول برفی

یتی غول برفی هیمالیا

آزمایش های دی ان ای نشان داد که این شواهد متعلق به خرس های پیر مرده بودند،اولین گزارش در مورد حضور موجودی غیر عادی در سال 1832 در ژورنال آسیایی انجمن بنگال منتشر شد.
این گزارش بر مبنای مشاهدات بی اچ هاجسون، کوهپیمای بریتانیایی منتشر شد، او گفت این موجود، موهایی طولانی و تیره داشت و او فکرده بود اورانگوتانی دیده است. اگر چنین چیزی صحت داشت، این اورانگوتان بیچاره، هزاران کیلومتر از زادگاه خود دور افتاده و به شدت سردش بود.
در سال 1925 عکاسی به نام ان ای تومبازی تجربه خود از مشاهده یتی را ثبت کرد. او گفت موجودی دراز و برهنه را در ارتفاع 4500 متری دیده است،کوتاه مدتی قبل از جنگ جهانی دوم، نازی ها هم به یتی علاقه مند شدند و تیمی را برای تحقیق در این مورد به نپال فرستادند.
ارنست شافر، جهانگرد یکصد سال پیش به این نتیجه رسیده بود که چنین موجودی قطعا خرس است،در سال 1953 روزنامه دیلی میل بریتانیا هم تیم تحقیقی به نپال فرستاد. این روزنامه یکسال بعد مقاله ای درباره یافتن جمجمه یتی جاپ کرد اما بعدا پرفسور فردریک وود با بررسی آن به این نتیجه رسید چیزی که پیدا شده نه جمجمه است و نه به اورانگوتان تعلق دارد.


یتی غول برفی

یتی هیولای برفی هیمالیا

راینهولد مسنر، کوهنورد ایتالیایی در سال 1986 مدعی شد موجود اسرارآمیزی که دیده شده متعلق به یک گونه خرس در معرض انقراض بوده است. او گفت این موجود یا خرس قهوه ای هیمالیایی بوده یا خرس آبی رنگ تبتی که می تواند روی پاهای پشتی خود راه برود.
تلاش برای یافتن یتی همچنان طی این سال ها ادامه داشته اما آنها چیزی نتوانستند پیدا کنند. اما حتی یافته های جدید در رد این فرضیه ها، باعث نشده تا هواداران یتی ناامید بشوند. این افراد معتقدند یتی یا مرد برفی همچنان در رشته کوه هیمالیا است.

آیا یتی غول برفی هیمالیا واقعا وجود دارد؟

3.941
این مطلب مفید بود ؟329
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
وبگردی