ثروتمندترین خانواده های جهان

این خانواده روزی 100 میلیون دلار درآمد دارد!

تاریخ انتشار : 20 مرداد 1398کد مطلب : 2757زمان مطالعه : 2 دقیقه
ثروتمندترین خانواده های جهان کدامند و چقدر درآمد دارند؟ یکی از این خانواده های ثروتمند خانواده والتون ها هستند که ساعتی 4 میلیون دلار درآمد دارند.

ثروتمندترین خانواده های جهان

ایسنا:در شرایطی که هر کارگر والمارت در آمریکا ساعتی 11 دلار دستمزد دریافت می کند، ثروت خانواده والتون ها که مالک این فروشگاه زنجیره ای مشهور هستند در هر ساعت 4 میلیون دلار افزایش پیدا می کند. آن ها به طور متوسط در هر دقیقه 70 هزار دلار و در هر روز 100 میلیون دلار درآمد دارند. 

به گزارش بلومبرگ، از ژوئن 2018 ثروت خانواده والتون با سرعت سرسام آوری رو به افزایش است و آن ها اکنون با 191 میلیارد دلار ثروت، بالاتر از دیگر خانواده های آمریکایی به عنوان ثروتمندترین خانواده جهان معرفی می شوند. رقیبان نزدیک آن ها خانواده مارس با 127 میلیارد دلار ثروت و خانواده کخ با 125 میلیارد دلار ثروت هستند. 

در حال حاضر کنترل نیمی از ثروت جامعه آمریکا در اختیار 10 درصد جمعیت این کشور است با این حال در آسیا و اروپا نیز اختلاف طبقاتی رو به گسترش است:در حال حاضر 25 خانواده ثروتمند جهان ثروتی معادل 1.4 تریلیون دلار در اختیار دارند که 24 درصد بیش تر از سال قبل است. برخی از فعالان اجتماعی هشدار داده اند که شکاف طبقاتی بین طبقه ثروتمند و فقیر به حد انفجار رسیده است. لیزل پریتسکر- فردی که خود عضوی از هفدهمین خانواده ثروتمند آمریکا است به بلومبرگ می گوید:این آمریکایی نیست که بخواهیم در آن زندگی کنیم. 

نکته جالب رده بندی بلومبرگ، حضور خانواده سلطنتی عربستان در این فهرست است:ثروت خاندان آل سعود در حال حاضر از 100 میلیارد دلار عبور کرده است. 

از سوی دیگر اما ثروت برخی از خانواده ها کاهش محسوسی یافته است:خانواده کواندت به دنبال عملکرد ضعیف ب. ام. و در سال گذشته، 8 رتبه در رده بندی امسال سقوط کرده اند. ربکا گوچ- محقق موسسه "کمپدین ولث" گفت:ثروتمند باقی ماندن در بلندمدت کار سختی شده است. به خاطر مسائلی نظیر متنوع نبودن سبد دارایی و یا تغییر نسل، ثروت خانواده ها می تواند سقوط یا جهش کند.

انتهای پیام/م

ثروتمندترین خانواده های جهان کدامند؟

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
برچسب : ثروت
وبگردی