زمان آزمایش سرطان روده بزرگ
کونولوسکوپی آزمایشی است که برای تشخیص سرطان روده بزرگ به کار میرود، این آزمایش روشی موثر جهت محافظت و سلامت روده بزرگ میباشد که حتما باید در ساعت خاصی از روز انجام شود.

تست تشخیصی  سرطان روده بزرگ نباید بعد از ظهر انجام دهید

برای انجام آزمایش سرطان زمانبندی دقیق بسیار حائز اهمیت است چرا که وضعیت بدن در هر ساعت از روز می تواند متفاوت با ساعت قبل باشد. به گزارش rd.com در ایالات متحده ، رتبه سرطان روده بزرگ سومین عامل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان برای مردان و زنان است خوشبختانه، میزان مرگ و میر ناشی از سرطان کولورکتال یا روده بزرگ به علت ابزار های غربالگری سرطانی مفید مانند کولونوسکوپی که میتواند بواسیر را پیش از اینکه به سرطان تبدیل شوند ، کاهش دهند.
 
آزمایش سرطان
تشخیص سرطان روده بزرگ با آزمایش کونولوسکوپی
 

آزمایش کولونوسکوپی برای تشخیص سرطان روده بزرگ

کولونوسکوپی روش موثری جهت محافظت و سلامت روده بزرگ می باشد. ممکن است از شنیدن اینکه وقت درمان و ملاقات پزشکتان میتواند نقشی موثر بر درمان ایفا کند ، شگفت زده شوید اما مطالعات نشان داده اند که درمان صبح ها بیشتر از بعد از ظهرها جواب می دهد.
 
کولونوسکوپی چیست
آزمایش کونولوسکوپی چیست ؟
 

زمان آزمایش کولونوسکوپی

محققان دانشکده پزشکی در دانشگاه میسوری در بررسی بیش از 1000 کولونوسکپی دریافتند با گذشت هر یک ساعت کاهش 5 درصدی در تشخیص بواسیر روده بزرگ رخ می دهد. علیرغم کمبود تفاوت هایی میان بیماران صبح و بعد از ظهر، پزشکان قادر به تشخیص میانگین تقریبی 1.1 بواسیر ها در هر آزمون در 11 صبح در مقایسه با 2 بعد از ظهر، تقریبا نیمی از این تعداد را تشخیص میدادند. یکی دیگر از مطالعات نشان میدهد که احتمال اینکه یک پزشک کلونوسکوپی بیمار بعد از ظهر را کامل انجام دهد کم است.
محققان معتقدند که خستگی ناشی از کار زیاد پزشکان ممکن است مقصر این تشخیص اشتباه در صبح و بعد از ظهر شود. در سال 2013 مطالعات صورت گرفته نشان داد، یک فرد شاغل بیشترین خستگی و ضعف را در ساعت 2:55 دقیقه تجربه میکند. دفعه بعد که پزشک کولونوسکوپی را پیشنهاد میدهد صبح را زمان درمان خود قرار دهید تا اطمیینان حاصل کنید که بهترین درمان را دریافت میکنید.

 

زمان انجام آزمایش کونولوسکوپی برای تشخیص سرطان روده بزرگ

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن /ک
برچسب : سرطان روده
وبگردی