بیماریهای واژن
بیماریهای واژن از عفونت های ساده ای آغاز می شود که به راحتی می توان با تغییر در سبک زندگی و برنامه غذایی از تولید آنها جلوگیری کرد.

7ماده غذایی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های واژینال

حفظ سلامت وازن فاکتور مهمی است برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های جنسی زنان که متاسفانه آمار ان کم هم نیست ، اگر شما تمایل دارید تا بدنتان را در برابر این بیماری ها مقاوم کنید پس به سراغ برنامه غذایی مناسب و مفید مربوط به ان روید.

واژن اندام لوله ای شکل است که زیر رحم قرار دارد . به دلیل قرار گرفتن آن در بخش انتهایی بدن هوای کمتری به این عضو رسیده و به همین دلیل تولید و رشد عفونت ها در حد بالایی امکان دارد.

متخصصان زنان می گویند که اگثر خانم ها بعد از ابتلا به این عفونت ها در مرحله ی خطرناک به آنها مراجعه می کنند و همین دلیل ابتلا به سرطان های کشنده دستگاه تناسلی در آنهاست.

لیست مواد غذایی که از بیماریهای عفونی واژن جلوگیری می کنند:

1- چای لیمو:چای لیمو حاوی ویتامین سی است و آنتی اکسیدان قابل توجهی دارد که هر دوی این مواد برای سلامت واژن ضروری و لازم هستند.

بیماریهای واژن

تاثیر فوق العاده چای لیمو در جلوگیری از بیماریهای واژن

 

2- سالمون: یکی از ماهی های غنی از امگا3 سالمون می باشد ، اسیدهای چرب موجود در این ماهس که تقریبا مصرف آن برای تمام افراد توصیه می شود با چرب نگاه داشتن دیواره های واژن از خشکی هنگام نزدیکی و به دنبال آن عفونت های زنانه جلوگیری می کند.

3- شیر، ماست و لبنیات:پروبیوتیک موجود در شیر و ماست رشد باکتری های سالم در بدن را افزایش می دهند و از عفونت های باکتریال جلوگیری می کند.

4- آواکادوو:آواکادو به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب باعث تقویت سلول های واژینال می شود و توانایی مقابله با بیماری ها را در این عضو بالا می برد. آواکادوو یکی از خوردنی های مفید برای جلوگیری از خشکی وازن است.

5- توت فرنگی:میوه ی خوشمزه ای که سرشار از ویتامین سی است از سرایت عفونت و خشکی در اندام تناسلی زنان جلوگیری می کند.

6-تخم مرغ: تخم مرغ حاوی ویتامین دی و پروتئین است ، درست موادی که بدن اغلب زنان از کمبود آن رنج می برند . این دسته از مواد مورد نیاز بدن مانع از خشکی و عفونی شدن واژن می گردند.

7- حبوبات: منبع غنی از مواد مغذی که محرک تولید باکتری های سالم هستند و از عفونت آن جلوگیری می کند.

بیماریهای واژن , تغذیه برای جلوگیری از عفونت رحم زنانه

4.698
این مطلب مفید بود ؟908
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی