ارزانترین شهر
نیویورک در صدر فهرست گرانترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار دارد. اما ارزانترین و کم خرج ترین شهر دنیا کجاست؟

از ارزانترین شهر دنیا چه میدانید؟

یکی از مهم ترین معیارهای مناسب و مطلوب زندگی کردن هزینه های آن است که هر چه کمتر باشد بهتر است. یقیناً تمام افرادی که در شهرهای مدرن و حتی روستاهای دورافتاده زندگی می کنند، خواستار این معیار هستند؛ تابه حال فکر کرده اید که کدام شهر یا کشور دنیا این ملاک را دارد؟! یا بهتر بگوییم می دانید ارزان ترین شهر دنیا برای زندگی کجاست؟!

بنگلور

شهر بنگلور هندوستان یکی از ارزانترین شهرهای دنیا 

ارزانترین شهر برای زندگی کردن کجاست؟

در طی گزارش اخیر واحد اطلاعات اقتصادی (ECU)، نشان داده شد که زندگی کردن در کدام شهرها و کشورها ارزان یا گران است که در این مطالعه 133 کشور را بر اساس حقوق و هزینه های خورد و بررسی و رتبه بندی کردند.

ناگفته نماند که شهرهایی مانند لندن و نیویورک در بالاترین رتبه های این لیست قرار دارند و میانگین هزینه های اجاره در این شهرها بسیار زیاد است.

اما در تقابل، مطابق این گزارش ارزانترین شهرها در جهان برای داشتن زندگی مناسب و ایده آل، " لوساکا" و "زامبیا" می باشند چراکه هزینه های کمتری نسبت به دیگر شهرها دارند و بازندگی در این دو شهر دیگر نیازی به پرداخت هزینه های سنگین برای سکونت ندارید.

زامبیا

شهر زامبیا ارزانترین شهر در جهان

همچنین علاوه بر این، شهرهای "بمبئی " و "بنگلور " که در هندوستان واقع هستند، از ارزانترین شهرها می باشند و گرچه شهر "بنگلور " بیشتر در حال تبدیل شدن به شهرنشینی می باشد ولی بااین وجود دستمزد نسبت به مخارج مقرون به صرفه هستند. از سویی دیگر شهر بمبئی، سالانه میزبان مهمانان و توریست های زیادی می باشد و ناگفته باقی نماند که پرجمعیت ترین شهر در کشور هند است. همچنین اگر قصد مسافرت مقرون به صرفه و ارزان دارید، این دو شهر می توانند در ابتدای لیست شما جای داشته باشند. 

ارزانترین شهرهای جهان برای زندگی

2.89
این مطلب مفید بود ؟54
منبع : بخش سبک و زندگی نمناک /ن/م
وبگردی