آنالیزور پرسپولیس

دستیار سابق کی روش آنالیزور پرسپولیس شد + عکس

تاریخ انتشار : 10 مرداد 1398کد مطلب : 2617زمان مطالعه : 2 دقیقه
دستیار سابق افشین قطبی و کارلوس کی روش به عنوان آنالیزور جدید پرسپولیس انتخاب شد.

 آنالیزور جدید پرسپولیس کیست؟

نود: مهرداد خانبان ، آنالیزور جدید پرسپولیس سابقه همکاری با مربیان زیادی از جمله افشین قطبی و کارلوس کی روش را در کارنامه خود دارد. 

با اعلام سایت رسمی باشگاه پرسپولیس مهرداد خانبان از امروز به عنوان آنالیزور تیم بزرگسالان معرفی شد و کار خود را در کنار گابریل کالدرون آغاز کرد. 

اما با نگاهی به سوابق خانبان به تجربه بالای او در حرفه اش می رسیم. او که دارای مدرک مربیگری A آسیا است، کار حرفه ای خود را با افشین قطبی از پرسپولیس شروع کرد و توانست در همان سال قهرمانی تاریخی با سرخ ها را تجربه کند. خانبان در ادامه همراه با قطبی به تیم ملی رفت و توانست در جام ملت های 2011 قطر کنار این مربی در تیم ملی باشد.

مهرداد خانبان

نقطه عطفی برای این فرد که دوران طلایی کارنامه اش را رقم زد. خانبان با آمدن کارلوس کی روش به علت تسلط کامل به زبان انگلیسی، یکی از نفرات ایرانی کادر فنی باقی ماند و در این مدت به فرد مورد اعتماد مرد پرتغالی تبدیل شد. به طوریکه تغییرات زیاد در کادر فنی گریبان او را نگرفت و خانبان آنالیزور تیم ملی در جام جهانی 2014 و جام ملت های 2015 بود. شاید اگر برخی حواشی در کادر فنی به وجود نمی آمد او در جام جهانی 2018 هم می توانست حضور داشته باشد که این اتفاق رخ نداد.

البته باید به این نکته اشاره کرد که خانبان در کنار تیم ملی، دستیار منصوریان در نفت تهران نیز بود و همراه این تیم حضور در جمع هشت تیم برتر آسیا و کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر را تجربه کرد. خانبان بعد از جدایی از تیم ملی به کادر جواد نکونام اضافه شد و توانست با خونه به خونه بابل و هم چنین نساجی مازندران روزهای خوبی را پشت سر بگذارد که نتیجه اش حضور نساج ها در لیگ برتر بود.

خانبان در دو سال گذشته باز هم در کنار قطبی قرار گرفت و اینبار در چین مشغول به کار شد. او همراه با دیگر مربی ایرانی به تیم شیجیاژوانگ رفت و سال گذشته هم مربی اول تیم دوم این تیم بود. کارنامه ای بسیار خوب که حالا این فرد را بار دیگر به پرسپولیس رسانده و دستیار گابریل کالدرون کرده است. 

انتهای پیام/م

مهرداد خانبان آنالیزور پرسپولیس شد + سابقه

54
این مطلب مفید بود ؟40
وبگردی