بیوگرافی و عکس بهداد سلیمی
بیوگرافی جدید بهداد سلیمی قهرمان وزنه برداری کشورمان به همراه عکسهای “بهداد سلیمی” و همسر و دخترش را در نمناک ببینید.

بیوگرافی بهداد سلیمی

 • نام: بهداد
 • نام خانوادگی:سلیمی کردآسیابی
 • تاریخ تولد:8 دسامبر 1989
 • محل تولد: قائم شهر
 • تحصیلات: رشتهٔ تربیت بدنی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر
 • قد: 1٫97 متر
 • وزن: 168 کیلوگرم
 • ورزش:وزنه برداری
 • باشگاه: پرسپولیس تهران و ذوب آهن اصفهان
 • همسر: آلما نصرتی

---------------------------------------------------------------------------

دوران کودکی

بهداد سلیمی کرد آسیابی در 17 آذر 1368 خورشیدی در قائم شهر، بزرگ ترین شهر استان مازندران متولد شد. بهداد فرزند آخر خانواده است و یک خواهر و یک برادر بزرگ تر از خود دارد. او با رشته ی ژیمناستیک وارد دنیای ورزش شد. سپس به مدت یک سال هم به کشتی پرداخت.

شاید یکی از دلایلی که بهداد سلیمی نتوانست برخلاف دوستان و هم سن و سالان خود به سمت کشتی یا فوتبال برود، جثه بزرگ، وزن و فیزیک منحصربه فرد او بود که باعث شد با توجه به توصیه دوستان و آشنایان خود ورزش وزنه برداری را به عنوان ورزش حرفه ای خود انتخاب کند.

بهداد سلیمی و همسرش

  کودکی بهداد سلیمی

زندگی شخصی

بهدا سلیمی بعد از اردوی تیم ملی که در آنتالیا بر گزار شد به ایران بازگشت و با آلما نصرتی در دوم فروردین ماه سال 1390 بر سر سفره عقد نشست و با هم ازدواج کردند. سلیمی یک خواهر و یک برادر بزرگ تر از خود دارد و فرزند آخر خانواده سلیمی است. شروع ورزش سلیمی با ژیمناستیک بود، مدتی را هم به باشگاه کشتی رفت، اما بعد متوجه شد علاقه اش به وزنه برداری بیشتر است، این شد که به این رشته روی آورد.

فرزند بهداد سلیمی

بهداد سلیمی و همسرش 

فعالیت ورزشی

بهداد سلیمی در رقابت های وزنه برداری آسیا

سلیمی رکورد یک ضرب جوانان ایران و آسیا را با 188 کیلوگرم در سال 1387 در اختیار دارد. بهداد سلیمی در رقابت های وزنه برداری آسیا در تانگ لینگ چین در وزن فوق سنگین با مجموع 458 کیلو گرم (208 کیلوگرم در یکضرب و 250 کیلوگرم در دو ضرب) قوی ترین مرد آسیا شد.

رکورد بهداد سلیمی

بیوگرافی و عکسهای بهداد سلیمی 

بهداد سلیمی در رقابت های وزنه برداری جهانی

سلیمی در سال 2010 قهرمان وزنه برداری دستهٔ 105+ کیلو جهان شد و دومین وزنه بردار ایرانی، پس از حسین رضازاده، شد که مدال طلای فوق سنگین را به دست می آورد. او در این مسابقات با 208 کیلوگرم در یک ضرب پس از یوگنی چیگیشف روس دوم شد و در دوضرب در پی مصدومیت چیگیشف با 245 کیلوگرم پس از ماتیاس اشتاینر آلمانی دوم شد و به دو مدال نقره در یک ضرب و دوضرب و مدال طلای مجموع با 453 کیلوگرم رسید. وی موفق شد در حرکت یک ضرب دسته فوق سنگین رقابت های جهانی وزنه برداری در فرانسه، با بالا بردن وزنه 214 کیلوگرمی رکورد جهانی این رشته را به نام خود ثبت کند و رکورد حسین رضازاده را بشکند.وی در سال 1389 نشان ملی جوان ایرانی را نیز دریافت کرد.

بیوگرافی جدید بهداد سلیمی  

بهداد سلیمی قهرمان المپیک 

پیام تبریک رهبر به بهداد سلیمی

سیدعلی خامنه ای در پیام کوتاهی ضمن تبریک پیروزی ایشان در مسابقه قهرمانی جهان در آنتالیا 2010 گفت:ضمن تبریک پیروزی افتخار آمیز شما، از اینکه نام شهدای عزیز را بعد از پیروزی گرامی داشتید، صمیمانه تشکر می کنم.

بهداد سلیمی در المپیک لندن

در بازی های المپیک تابستانی 2012 او پس از کسب سهمیه المپیک تابستانی لندن در روز سه شنبه 17 مرداد 1391 در 105+ کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت و در حرکت اول یک ضرب 201 کیلو گرم را بالای سر برد و در حرکات بعدی یک ضرب وزنه های 204 و 208 کیلو را بالای سر برد و بعد از وزنه بردار روس در جایگاه دوم یک ضرب قرار گرفت. 

عکسهای خانوادگی بهداد سلیمی

سجاد انوشیروانی و بهداد سلیمی 

بهداد سلیمی و زدن رکورد حسین رضازاده

قابل ذکر است وزنه بردار روس هم وزنه 208 کیلو را زد و دومی بهداد سلیمی در یک ضرب به خاطر سنگین تر بودن وزن او نسبت به وزنه بردار روس بود. در دوضرب و در اولین حرکت وزنه 247 کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت دوم نتوانست وزنه 264 کیلوگرمی را -که رکورد المپیک محسوب می شد- بالای سر ببرد با 455 کیلوگرم مدال طلای المپیک را گرفت؛ اما او نتوانست رکورد المپیک را که با 263 کیلو گرم در دستان حسین رضازاده است را بزند.

باشگاهی

بهداد پس از کسب مدال طلای المپیک 2012 لندن در 26 مرداد 91 به تیم وزنه برداری باشگاه پرسپولیس تهران پیوست.

بهداد سلیمی و دخترش  

مدال طلای بهداد سلیمی

 

افتخارات بهداد سلیمی

 • کسب مدال نقره مسابقات جوانان آسیایی در سال 2008 در کره جنوبی با مهار وزنه 185 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 222 در حرکت دوضرب و وزنه 407 درمجموع

 • کسب مدال برنز مسابقات جوانان جهان در سال 2008 در کشور کلمبیا با مهار وزنه 186 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 220 در حرکت دوضرب و وزنه 406 درمجموع
 • رسیدن به سکوی اول مسابقات جوانان جهان در سال 2009 در بخارست، رومانی با مهار کردن وزنه 195 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 228 در حرکت دوضرب و وزنه 423 درمجموع.
 • کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2009 در کشور قزاقستان، با مهار وزنه 190 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 231 در حرکت دوضرب و وزنه 421 درمجموع
 • به دست آوردن مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان در سال 2010 در آنتالیا، ترکیه با مهار وزنه 208 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 245 در حرکت دوضرب و وزنه 453 درمجموع
 • کسب سکوی نخست بازی های آسیایی در سال 2010 در گوانگ ژو، چین با مهار وزنه 205 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 235 در حرکت دوضرب و وزنه 440 درمجموع
 • رسیدن مدال طلای مسابقات آسیایی در سال 2011 در تانگلینگ، چین با مهار کردن وزنه های 208 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 250 در حرکت دوضرب و وزنه 458 درمجموع
 • کسب مدال طلای مسابقات جهانی پاریس، فرانسه در سال 2011 با مهار وزنه 214 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 250 در حرکت دوضرب و وزنه 464 درمجموع
 • به دست آوردن مدال طلای مسابقات آسیایی پیونگتائک، کره جنوبی در سال 2012 با مهار کردن وزنه های 206 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 245 در حرکت دوضرب و وزنه 451 درمجموع
 • کسب مدال طلای المپیک 2012 لندن با مهار وزنه 208 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 247 در حرکت دوضرب و مجموع وزنه 455 کیلوگرمی
 • رسیدن به سکوی نخست بازی های آسیایی کره جنوبی در سال 2014 با مهار وزنه 210 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 255 در حرکت دوضرب و مجموع وزنه 465 کیلوگرمی
 • به دست آوردن مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان در سال 2014 در آلماتی، قزاقستان با مهار کردن وزنه های 206 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 251 در حرکت دوضرب و وزنه 457 درمجموع
 • رسیدن به سکوی سوم بازی های قهرمانی جهان در سال 2017 در ایلات متحده آمریکا با مهار وزنه 211 در حرکت یک ضرب و مهار وزنه 242 در حرکت دوضرب و مجموع وزنه 453 کیلوگرمی

بهداد سلیمی و همسرش

رکورد زنی بهداد سلیمی 

 ماجرای تلخ المپیک ریو برای بهداد سلیمی

بهداد سلیمی وزنه بردار فوق سنگین ایران در مسابقات قهرمانی جهان آناهیم آمریکا یک بار دیگر اسیر تصمیمات هیات ژوری شد. هیات ژوری دو حرکت از سه حرکت بهداد سلیمی را مردود اعلام کرد. این در حالیست که این دو حرکت در ابتدا توسط داوران تایید شده بود. حرکت دوم با دو چراغ سفید و حرکت سوم با سه چراغ سفید تایید شد اما لحظاتی بعد هیات ژوری این دو حرکت را مردود اعلام کرد.

این اولین بار نیست که بهداد سلیمی با رای منفی هیات ژوری در حرکت دوضرب رو به رو می شود. او در المپیک ریو نیز به همین ترتیب از گردونه مسابقات خارج شده بود. با این حال بهداد سلیمی با توجه به اینکه یک حرکت دوضرب صحیح را ثبت کرده بود توانست به مدال برنز مجموع برسد. بهداد سلیمی در اعتراض به این رای هنگام دریافت مدال نقره حرکت یکضرب و مدل برنز مجموع ، آنها را از گردنش درآورده و در جیبش گذاشت.

همسر بهداد سلیمی

اعتراض بهداد سلیمی به داوری 

حاشیه ها

بهداد سلیمی و کوروش باقری در برنامه تلویزیونی حاضر شدند تا درباره اتفاق های اخیر وزنه برداری صحبت کنند که این موضوع به درگیری لفظی سرمربی تیم ملی و قویترین مرد جهان منجر شد.پس از بستری شدن باقری در بیمارستان بهداد سلیمی، به عیادت او رفت و بعد از عیادت وقتی سلیمی در حال ترک بیمارستان بود یک مربی، به سمت سلیمی حمله ور شد و به صورت وی سیلی زد که منجر به پاره شدن لب قوی ترین مرد جهان شد. البته سلیمی با رفتاری پهلوانانه از درگیری اجتناب و بیمارستان را ترک کرد. در برنامه ورزش از نگاه دو بهداد سلیمی اختلافات خود را با رضازاده گفت ، همچنین بعد از پخش کلیپی از بازی های المپیک اشک های بهداد سلیمی جاری شد.

 زندگینامه بهداد سلیمی

مادر و دختر بهداد سلیمی

بهداد سلیمی سفیر طلایی

سلیمی سفیر طلایی بهزیستی و سفیر ایرانسل در مسابقات جهانی و المپیک است.

گفتگو با بهداد سلیمی

اگر نویسنده بودید، سرگذشت خودتان را چگونه می نوشتید؟

فردی که سختی کشیده و برای رسیدن به اهدافش از دوران کودکی تا وقتی که به اردوی تیم ملی رفته، تلاش کرده و همیشه سعی داشته در هر کاری بهترین باشد.

با توجه به تمرینات سخت وزنه برداری و آسیب های فعلی زانوی تان چه انگیزه ای سبب می شود که هر روزه به تمرین بپردازید؟

عکس العملی که مردم نسبت به ما ورزشکاران دارند ؛ چه بعد از مسابقات و چه کلا در طول زندگی روزمره همیشه به ما انگیزه دوچندان داده است.به همین خاطر با تمام مشقات راه خودمان را ادامه می دهیم و خستگی را فراموش می کنیم.ورزش وزنه برداری از نظر مالی خیلی شرایط ایده آلی ندارد که بگوییم، انگیزه وزنه برداران برای ادامه این رشته به شرایط مالی خوب آن بر می گردد. بنابراین فقط برخوردهای خوبی که مردم با ما دارند، عشق و علاقه و جایی که در قلب شان بازکرده ایم و در نهایت رسیدن به قهرمانی المپیک و جهان، موجب تلاش مضاعف ورزشکاران این رشته می شود.

بهداد سلیمی

دختر زیبای بهداد سلیمی 

 روزتان را چطور می گذرانید؟

 زمانی که در اردو به سر می برم روزی 9-8 ساعت تمرین می کنم و در باقی روزها بیشتر به استراحت و تمرکز روی تمریناتی که باید انجام بدهم می پردازم و بقیه وقتم را در کنار خانواده می گذرانم.

 فکر می کنید چه کسانی در موفقیت شما تأثیرگذار بوده اند؟

 بیشتر کسانی که با من همراه بودند ؛ خانواده ام، مربیانم و کسانی که در کنارم بودند. این افراد کمک کردند تا بتوانم به این سطح از رشد فکری برسم. همواره گفته ام، کسانی که در اطرافم بودند خیلی در این راه حمایتم کردند و مرا به جلو هُل دادند. جدا از همه اینها همیشه فعل «می خواهم» را برای خودم صرف کرده ام!

 خب! با این وصف حتما از دیگران تأثیر هم گرفته اید....

 نه! همیشه سعی کردم از نظر شخصیتی خیلی از دیگران الگوبرداری نکنم و خودم را از نظر شخصی، مالی و ورزشی به جایگاهی که دوست دارم، برسانم. هیچ وقت دوست نداشتم جای کسی باشم؛ چون به نظرم این امر از حسادت می آید و حسادت هم خیلی نمی تواند باعث پیشرفت شود.

 برای آرزوهای تان سقفی هم قائل می شوید؟

 به نظرم آدم برای آرزوها و هدف هایش نباید سقفی تعیین کند، اگر سقفی تعیین کند به همان محدود می شود. اگر آرزوهای مان حد و سقفی نداشته باشد، به جاهایی خواهیم رسید که هیچ وقت تصورش را نمی کردیم.

بهداد سلیمی و دخترش

بهداد سلیمی و دخترش در خندوانه 

 چه چیزی در زندگی روزمره هیجان زده تان می کند؟

 قطعا دیدن دخترم. بعد از چند ساعت تمرین در روز و خستگی زیاد وقتی به خانه می روم و از دیدن لبخندی که دخترم به من می زند و علاقه ای که در چشمانش پیداست، واقعا هیجان زده می شوم و خستگی از تنم در می رود.

 از دخترتان برای ما تعریف کنید.

 دخترم عشق باباشه، فقط همین.

 آیا تا به حال در مسابقه ای دچار چالش و کشمکش با خودتان شده اید؟

 بله! درهمین مسابقات المپیک ریو، با توجه به مصدومیتی که داشتم و نیز حضور رقبای کاملا آماده، نسبت به سایر مسابقاتی که در آنها حضور داشتم، چالش و کشمکش درونی ام بیشتر بود.

 از علاقه تان به موسیقی و از دوستی تان با گروه سون بگویید.

 علاقه ام به موسیقی پاپ نسبت به سایر موسیقی ها بیشتر است. خب ! با برخی از فعالان و هنرمندان حوزه موسیقی کمابیش ارتباط دارم از گروه سون با آقای قنادی رابطه خوبی دارم. البته با محمد علیزاده رابطه ام صمیمی تر است.

 اهل مطالعه هم هستید آقای سلیمی؛ آخرین کتابی که خواندید چه بود؟

 بیشتر در حوزه تاریخ مطالعه می کنم. کتابی درباره تاریخ ایران، آخرین کتابی است که خوانده ام.زیباترین کتابی هم که تا به حال مطالعه کردم نهج البلاغه بوده است. نهج البلاغه حس بسیار خوبی به من می دهد.

همسر بهداد سلیمی

بهداد سلیمی و همسرش آلما نصرتی 

 حتما مثل خیلی از ورزشکاران در فضای مجازی هم حضور دارید.نظرتان درمورد این فضا چیست؟

 فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید. باید از فرصت هایش بیشتر استفاده کرد، اما اگر خیلی آلوده آن بشویم، به تهدیدی برای ما تبدیل می شود. اینکه از طریق فضای مجازی بتوانیم ارتباط های خود را با هواداران مان حفظ کنیم و بتوانیم الگو سازی های درست کنیم و راه و روش درست زندگی یک ورزشکار را به ورزشکاران جوان و نوپا نشان دهیم، خودش یک فرصت است. مسلما اگر وقت زیادی برای فضاهای مجازی بگذاریم و به ویژه به کامنت های منفی اهمیت بدهیم، جالب نیست و می تواند تهدید تلقی شود.

 آیا خوراک های خبری و تصویری تان را ازاین فضا می گیرید؟ کلا این فضا چقدر برای تان قابل اعتماد است؟

 بله! خوراک های خبری ام را از این فضا می گیرم، اما هیچ گاه به آنها استناد نمی کنم، فقط بابت اطلاع رسانی است. بنابراین برایم خیلی قابل اعتماد نیستند.

 آیا تا به حال شده سوار مترو و اتوبوس شوید تا با سختی ها و مشکلاتی که مردم با آنها روبه رو هستند، بیشتر آشنا شوید؟

 قبلا چندبار سوار مترو و اتوبوس شده ام، اما بعد از قهرمانی هایم نه. این هم پیشنهاد خوبی است.

 به نظر شما چطور یک ورزشکار جاودانه می شود ومردم تا نسل ها به وجودش و مدال هایی که آورده افتخار می کنند؟

 مدال های یک ورزشکار تنها بخشی از زندگی او ست، اما مرام، منش و مردم داری اوست که باعث می شود جاودانه شود و همچنین حضور همیشگی اش در بین مردم. کسی که قهرمان می شود و مدال می آورد بعد از گذشت 10، 20سال و با آمدن ورزشکاران جدید، خودبه خود فراموش می شود، اما چیزی که همیشه در ذهن دیگران می ماند مرام و منش پهلوانی است.

وزنه برداری بهداد سلیمی

وزنه برداری بهداد سلیمی 

 گویا در زمینه محیط زیست هم فعال هستید. با توجه به شکار بی رویه حیواناتی که نسل شان روبه انقراض است، فکر می کنید حضور ورزشکاران و چهره های مطرح چه تأثیری می تواند درجلو گیری از انقراض این گونه های نادر داشته باشد؟

 گذشته از اینکه سفیر محیط زیست هستم و در این رابطه حکمی هم از خانم ابتکار دریافت کرده ام، سفیر انجمن حمایت از کودکان کار هم هستم.با این حال می خواهم به این نکته اشاره کنم که صرف سفیر بودن اهمیتی ندارد. باید اینگونه افراد را در دل کار آورد و از آنها به نفع کودکان و محیط زیست استفاده کرد. این موضوعی است که باید مسئولان امر برای آن برنامه ریزی دقیق و جامعی انجام دهند. در اکثر نقاط جهان وقتی چهره های شناخته شده سفیر انجمن خاصی می شوند، از آنها در پیشبرد اهداف سازمان مورد نظر استفاده می کنند و مسئولیت هایی را برعهده شان می گذارند.

 تصمیم دارید تا چه زمانی به حضورتان در میدان های ورزشی جهان و مسابقات ادامه دهید؟

 تا موقعی که بدنم اجازه این کار را بدهد و تا زمانی که احساس کنم می توانم روی سکو بروم و افتخار آفرین باشم.

 آیا تا به حال احساس نا امیدی کرده اید؟

 روزی که آسیب دیدم همه چیز را تمام شده به حساب آوردم و واقعا از اینکه بخواهم دوباره به مسابقات المپیک بروم ناامید بودم، ولی خدا را شکر چون کادر خیلی قوی در کنارم بود، باعث شد این ناامیدی از ذهنم بیرون برود. همین تبدیل به فرصت شد و در نهایت موفق شدم در بازی های المپیک ریو حضور پیدا کنم.

 جذابیت کدام ورزشکار در رشته وزنه برداری از همه برای شما بیشتر است؟

 ایلیای قزاق، وزنه زدنش متفاوت است. در همه مسابقات پرقدرت بوده و در هر مسابقه ای حضور داشته مدال طلا کسب کرده است.

 بهداد سلیمی

زندگینامه بهداد سلیمی 

 چه ورزش های دیگری غیراز وزنه برداری انجام می دهید؟

 خیلی ورزش خاصی انجام نمی دهم، البته گاهی شنا می کنم، اما بسکتبال را خیلی دوست دارم و مسابقات NBA را دنبال می کنم. بازی لبران ریمون جیمز حرف ندارد. فوتبال اروپا و بازهای تیم بارسلونا نیز برایم جذابیت زیادی دارد.

 چطور بعد از مسابقات به آرامش می رسید. آیا فعالیت ویژه ای انجام می دهید تا به روال عادی زندگی بازگردید؟

 متأسفانه در وزنه برداری روال عادی زندگی معنا ندارد. همیشه درگیر ورزش هستیم و می توان گفت به گونه ای معتاد به ورزش هستیم. بلافاصله پس از استراحت یک هفته ای بعد از مسابقات ناخودآگاه دوباره تمرینات را شروع می کنم. به این تمرینات عادت کرده ام. وزنه برداری برایم عادت شده و به من آرامش دوباره می دهد.

 از قراردادتان با پرسپولیس و ذوب آهن اصفهان بگویید. آیا اسپانسر شخصی دارید؟

 با پرسپولیس چهارسال پیش در زمان آقای رویانیان قراردادی مبنی بر تیم وزنه برداری در لیگ بستم که به سرانجام نرسید.امسال هم دومین سالی است که در تیم ذوب آهن هستم و وزنه برداری می کنم. البته فعلا اسپانسر شخصی ندارم، اما قبلا شرکت کاله به مدت یک سال اسپانسرم بود، آن هم در زمانی که آسیب دیده بودم. انصافا در آن روزهای سخت خیلی کمک و حمایتم کردند.

 یک از خاطراتی که از شما در ذهن ها مانده مربوط به بازی های المپیک 2016ریو است که به خاطر ناداوری در آن اشک از چشمان تان جاری شد.آن زمان چه احساسی داشتید؟

 هنوز هم وقتی یاد آن رقابت ها می افتم ناراحت می شوم. این مسابقه برایم با همه مسابقات فرق داشت. واقعا اگر بگویم سه برابر سایر مسابقات زحمت کشیدم و تمرین کردم اغراق نکردم. با آسیب دیدگی شدیدی که داشتم به رغم اینکه دکتر های معالجم گفته بودند به این مسابقات نمی رسم، ولی خیلی تلاش کردم تا بتوانم در آن حضور داشته باشم.با این همه انتظار نداشتم به این شکل ناداوری شود. هنوز هم که هنوز است وقتی فیلم بازی های المپیک ریو را می بینم یا اتفاقات را در ذهنم مرور می کنم، قلبم فشرده می شود.

عکسهای بهداد سلیمی

بیوگرافی بهداد سلیمی و همسرش 

 شما طرفدار پرسپولیس هستید، اما بارها از شما شنیده ایم که می گویید طرفدار تیم نساجی مازندران که البته پیراهن اولش قرمز است، هستید.چرا؟

 طرفدار تیم همشهری خودم؛یعنی نساجی مازندران هستم. بعد از قراردادی که با پرسپولیس بستم خیلی ها فکرکردند که پرسپولیسی هستم، اما واقعا قرمز و آبی برایم فرقی ندارد.

 آیا برای تماشای بازی های مهرداد کفشگری بازیکن فعلی پدیده مشهد و بازیکن سابق پرسپولیس که پسر عمه تان است، به استادیوم می روید؟

 زمانی که مهرداد پرسپولیس بود، چندباری به استادیوم رفتم و بازی هایش را از نزدیک دیدم؛ مثل بازی دربی و چند بازی دیگر را.... اما از وقتی که او به پدیده مشهد رفت، دیگر نتوانستم به تماشای بازی هایش بروم.

 رابطه تان با هنر هفتم چگونه است؟

 اهل فیلم دیدن هستم، اما صبر می کنم وقتی که CD های فیلم ها آمد، بروم و فیلم مورد علاقه ام را بخرم.بنابراین بیشتر اهل سینمای خانگی هستم (خنده). در میان بازیگران مطرح با آقای مصطفی زمانی دوستی نزدیکتری دارم.

 با توجه به اینکه فعالیت حرفه ای شما در حوزه تربیت بدنی است چرا برای ادامه تحصیل به سمت رشته حقوق رفتید ؟

 تمام دوران کودکی ، نوجوانی و جوانی ام در میدان های ورزشی سپری شده است.بنابراین به گونه ای ورزش با زندگی ام عجین شده است. در حوزه تربیت بدنی خیلی فرصت برای پیشرفت خود نمی بینم.در واقع؛ تمام درس هایی که در مقطع کارشناسی تربیت بدنی گذرانده ام، غیراز درس های مدیریتی، همه را از نزدیک حس و تجربه کرده ام. همین امر موجب شد تا رشته حقوق را در مقطع ارشد برای ادامه تحصیل انتخاب کنم.

بهداد سلیمی

بهداد سلیمی قهرمان وزنه برداری  

 مهم ترین خواسته ای که همیشه از خداوند دارید، چیست؟

 از خدا می خواهم که همیشه کمکم کند تا شرمنده مردم نباشم و پیش چشم دیگران بی آبرو نشوم ؛ یعنی طوری نباشد که بخواهند بهداد سلیمی را به زور از ورزش یا از وزنه برداری بیرون کنند.آرزویم این است که همیشه عزت و محبوبیت داشته باشم و خاطره خوبی از خودم در اذهان باقی بگذارم.

 صمیمی ترین و مورد اعتمادترین دوست تان چه کسی است؟

 همسرم.

 آیا با همسرتان مشورت می کنید؟ و درصورت مخالفت اش با تصمیم تان چگونه قانع اش می کنید؟

 بله! درتمام زمینه ها با همسرم مشورت می کنم. اگر کاری را درست بدانم، سعی می کنم نظر خود را غالب کنم، اما اگر همسرم بخواهد متقاعدم نماید که نظر و عقیده اش درست است، نظر او را می پذیرم.

 آیا در کار خانه به همسرتان کمک می کنید؟

 کمابیش. سعی می کنم کارهای شخصی ام را خودم انجام دهم.

دختر بهداد سلیمی

عکس زمستانی بهداد سلیمی و دخترش 

 خاطره انگیزترین وپرانرژی ترین جمله ای که از همسرتان شنیدید، چه بوده؟

 این که همیشه به من گفته، بهداد! تو در کارت از همه بهتری.

 بهترین اتفاق زندگی تان چه بود و کدام بخش از زندگی خود را بیشتر دوست دارید؟

 بهترین اتفاق زندگی ام تولد دخترم بود.همین لحظاتی را که هم اکنون در آن به سر می برم به خاطر وجود دخترم خیلی دوست دارم.

 برای آینده فرزندتان چه برنامه هایی دارید؟

 برای دخترم برنامه های متفاوتی دارم. قصد دارم از سنی که زمان یادگیری کودکان است، آیتم های مختلف تحصیلی، علمی، هنری و ورزشی را برایش فراهم کنم و در رشته های مختلف آموزش های لازم را به او ارائه کنم. می خواهم به دخترم کمک کنم تا بتواند در آینده راهی را که دوست دارد انتخاب کند. اعتقادی به اینکه به زور بچه را باید درس خوان یا ورزشکار کرد، ندارم. فرد باید خودش به رشته ای علاقه مند باشد. در این صورت در مسیر تلاش خود موفق خواهد شد. در کاری که تحمیلی باشد و در آن خبری از علاقه نباشد، قطعا پیشرفتی هم حاصل نخواهد شد.

  بهداد سلیمی و همسر و دخترش

عکس خانوادگی بهداد سلیمی

بهداد سلیمی ، زندگینامه بهداد سلیمی

3.817
این مطلب مفید بود ؟134
منبع : بخش ورزش نمناک / ک
برچسب : بهداد سلیمی
وبگردی