شهره سلطانی

خوانندگی شهره سلطانی برای گروه دات!

تاریخ انتشار : 23 تیر 1395کد مطلب : 33506زمان مطالعه : 5 دقیقه
اولین کنسرت گروه دات به سرپرستی و خوانندگی شهره سلطانی اواخر تیرماه در تالار وحدت اجرا می شود.

شهره سلطانی هم به خوانندگان زن پیوست

شهره سلطانی بازیگر تئاتر و تلویزیون سرپرستی و خوانندگی یک گروه موسیقی را بر عهده دارد که قرار است در اواخر تیرماه روی صحنه برود و این هنرمند کشورمان امیدوار است مورد استقبال بی نظیر بانوان کشورش قرار بگیرد. این کنسرت با موضوع زنان و ویژه زنان قصد دارد پیام آور صلح و آشتی برای زنان تمام سرزمین مان ایران باشد.
شهره سلطانی در تایخ 30 و 31 تیر در تهران و تالار وحدت روی صحنه می رود و در کنسرتی پاپ که ویژه بانوان است، به هنرنمایی می پردازد.
 
 شهره سلطانی

شهره سلطانی در تالار وحدت کنسرت برگزار میکند

در متن پوستر کنسرت دات که در زبان باستان به معنای فرشته عدالت و قانون است

اینچنین نوشته شده است:

اینبار میخوانم ،”

برای تو ،
برای تمام زنان قهرمان سرزمینم ،
با پیام صلح و آشتی

با زمین

“و بشریت ….

این هنرمند در روزهای گذشته گفتگویی داشته که در ادامه می خوانید:
 
 

علاقه به موسیقی در شما از کجا آغاز شد؟

من فارغ التحصیل هنرستان موسیقی هستم و زمانی که در هنرستان درس می خواندم ساز سنتور را نزد خانم مینا افتاده و پیانو را توسط خانم سحرخیزان و بصیری و دیگر اساتید یاد گرفتم. از همان روزها کار تئاتر را شروع کردم و چون معروف شدم همه فکر کردند من باید در رشته تئاتر و سینما درس بخوانم و حتی سر کلاس تئاتر دانشگاه تهران هم می رفتم. اما در رشته موسیقی امتحان دادم و در دانشگاه هنر و معماری زیر نظر اساتیدی مثل استاد فخرالدینی، مشکاتیان، سریر و دیگر اساتید تحصیل موسیقی کردم. هم دوره ای های من هم حسین شریفی، عماد نکویی، علی تفرشی، آقای دیبازر، فواد حجازی، ایمان جعفری و خیلی های دیگر بودند. آن زمان ها کنسرت هم برگزار می کردم و حتی برای کارهای کلاسی به ما تالار وحدت را می دادند و ما را به استیج عادت می دادند. من در دوران دانشگاه هم با مژگان شجریان یک کنسرت گذاشتیم که خیلی هم مخاطب داشت.
 
شهره سلطانی

 پوستر کنسرت گروه دات با خوانندگی شهره سلطانی

به واسطه اینکه من روی بازیگری و بعد کارگردانی متمرکز شدم تمرکزم از موسیقی کمتر شد. هم فعالیت های سینمایی من اجازه نمی داد و هم در آن زمان فعالیت موسیقی در عرصه بانوان باز نبود. همیشه موسیقی بانوان را پیگیری می کردم و همه کنسرت هایی که می توانستم یا دعوت می شدم را با دل و جان می رفتم ولی نگاه من به مرور عوض شد.
 
ساز من سنتی بود و سنتور می زدم و همیشه موسیقی کلاسیک یا سنتی گوش می کردم. شما اگر مصاحبه های من را خوانده باشید ده سال پیش از من می پرسیدند کنسرت تان به زودی برگزار می شود؟ و من پاسخ مثبت دادم. ولی نشد. من واقعا فکر نمی کردم فعالیت موسیقی انقدر برای خانم ها آزاد باشد و به مرور دیدم ما هم می توانیم جوری که می خواهیم با قوانین جمهوری اسلامی کار کنیم.
 

* می توانید چند نمونه موفق از فعالیت بانوان در موسیقی سال های اخیر را مثال بزنید؟

به نظرم همه خانم ها موفق هستند؛ همین که جرات و همت دارند و تصمیم می گیرند که به روی صحنه بیایند و موسیقی کار کنند، موفق اند. *خانم هنگامه قاضیانی، نیکی کریمی و چند چهره دیگر در سال های گذشته در فضای موسیقی فعالیت جسته و گریخته ای داشتند؛ آن کار ها چقدر باعث شد که شما در حوزه موسیقی فعالیت هایتان را جدی تر دنبال کنید؟ زمانی که من این تصمیم را گرفتم و پیگیر این قضیه بودم هیچکدام از این دوستان فعالیتی نداشتند. از شروع تا عمل، کار من خیلی زمان برده است. هرگز نمی خواستم قطعه های کار شده را بازخوانی کنم. خیلی از دوستان من و خانم ها که کنسرت می گذارند قطعه های تکراری را کار می کنند ولی همه قطعات من جدید است و همین من را حداقل دوسال عقب انداخت. من خیلی روی ترانه ها و شعر هایی که می رسید حساسیت داشتم و خیلی کار ها را پس دادم و بعضی موارد خودم موضوع می دادم. مثلا کار های من درمورد کودکان کار، پیام صلح، جایگاه زن یا موضوعات دیگر سوژه های روز ما هستند.
 

* با توجه به فضای موسیقی شما ریسک خیلی بزرگی کرده اید که بدون آلبوم و فعالیت رسمی، تصمیم به برگزاری کنسرت گرفته اید.

درست می گویید ولی من اصولا در همه کارهایم اهل ریسک هستم. در کارهای کارگردانی هم بارها ریسک کرده ام. در بازیگری اینگونه نبوده ام چون محدودیت داشتم. اگر نمایش اخیرم «پینوکیو» را دیده باشید کاملا یک کار فانتزی بود. در کار قبلی یک ملودرام را کار کردم. ولی در تصمیمم برای کنسرت، لحظه ای درنگ نداشتم.
 

* شما در سینما وتئاتر یک پیش زمینه ای در ذهن مخاطب دارید اما کسی که قرار است به کنسرت شما بیاید با یک ذهن بسته می آید و به یکباره با فضایی مواجه می شود که یا خیلی بالا می رود یا خیلی پایین. یعنی حد وسطی وجود ندارد.

من این قضیه را دوست دارم و دوست داشتم قطعات فقط کار خودم باشد و مخاطب جای دیگری آن را نشنیده باشد و شاید بیشتر آن را به خاطر بسپارند. موسیقی گاهی جرقه ای در ذهنتان می زند. حتی با یکبار شنیدن و اگر از آن خوشتان بیاید در پس ذهنتان می ماند.

درمورد رپرتوار این برنامه هم صحبت کنید؟

من دوست دارم برای همه مخاطبانم و کسانی که می بینند شهره سلطانی می خواهد کنسرت برگزار کند بگویم من همان بازیگر هستم، ولی بازیگری که از موسیقی دور نبودم و رشته تحصیلی من موسیقی بوده است و از سر هوا و هوس نیامدم و همه دوستانم می دانند که به موسیقی و کنسرت ها نزدیک بوده ام. همیشه سعی کردم یاد بگیرم و تجربه کنم. درمورد رپرتوار برنامه هم بگویم که کار های من هیچ جا پخش نشده و من می خواهم سورپرایز باشد. درکارهایم دو قطعه نوستالژیک دارم که روی آن هم فکر کرده ام که با تفکر و اندیشه ام سازگار باشد و می خواهم با این قطعات حرفی را بازگو کنم.

درمورد آینده کاری خودتان هم بگوئید که چه برنامه هایی دارید. آیا تجربه کنسرت تان یک تجربه و نوعی آزمون و خطاست که اگر گرفت، ادامه بدهید و اگر نگرفت بی خیالش شوید؟

دکتر سریر و خیلی از اساتید من همیشه می گفتند که چرا بین موسیقی و کارت فاصله انداخته ای و جمله ایشان برای من تلنگری بود که جدی تر کار کنم و از همان زمان انگیزه مضاعفی گرفتم. اولا از اساتید و دوستان و همکارانم متشکرم که باعث شدند روی موسیقی تمرکز کنم و دوباره به آن جدی تر نگاه کنم و اثری را خلق کنم. می خواهم از جامعه موسیقی خواهش کنم که جلوی من گارد نداشته باشند، چون معمولا در جامعه ایرانی جلوی هر تازه واردی که می خواهد وارد یک عرصه بشود گارد می گیرند. من از خود موسیقی هستم و فقط کمی دور شده بودم ولی پرت نشدم. همیشه کنارتان بودم و الان هم خواهش می کنم کنار من باشید و به من انگیزه بدهید. 

خوانندگی شهره سلطانی برای گروه دات!

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برگرفته از سایت موسیقی ما / م.ف
برچسب : شهره سلطانی
وبگردی