رمزگذاری روی درایوها
رمزگذاری روی درایوها حتی فلش ها بدون نرم افزار از امکانات ویندوز است که می توان از داده های خود در آنها محافظت کرد. برای دانستن بیشتر مطالب جمع آوری شده در سایت نمناک را مشاهده کنید.

رمزگذاری روی درایوهای مختلف کامپیوتر بدون استفاده از نرم افزار

ایجاد امنیت در میان داده های کامپیوتر بی شک جز یکی از مهم ترین و اصولی ترین کارها برای عدم دسترسی افراد سودجو به اطلاعات شخصی ما می باشد. از این رو بیشتر سعی می کنیم تا فایل های شخصی را پس از انتقال به درایوها های مختلف، فورا Hidden کنیم که این راه امنی نیست و کاربر می تواند با فشردن چند کلیک آنها را قابل مشاهده نماید. اما ویندوز به خودی خود دارای برنامه ای کاربردی در این زمینه است و می توانید با استفاده از آموزش گام به گام ما در این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک، درایوهای مختلف حتی درایوهای اکسترنال خود را نیز قفل کنید. همراه ما باشید.

مراحل گام به گام رمز گذاری روی درایوهای مختلف کامپیوتر

1- ابتدا وارد " This PC " شوید و درایو مورد نظرتان را انتخاب کنید و بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Turn on BitLocker کلیک کنید.

امنیت درایوها

 

2- اینک صفحه ای جدید برای شما باز خواهد شد که باید در آن تیک گزینه اول ( Use a password to unlock the drive ) را فعال کنید. پس از فعال کردن باید پسورد مورد نظرتان را برگزینید. در پایان بر روی گزینه " Next " کلیک کنید.

قفل کردن درایوها بدون نیاز به برنامه

 

3- اینک پیغامی را دریافت خواهید کرد چگونه پسورد خود را ریکاوری نمایید؟ ما در این مطلب گزینه " Save to file " را برگزیده ایم که باید بخشی را انتخاب کنید تا فایل notepad در آن ذخیره شود.

قفل کردن درایوهای کامپیوتر بدون نیاز به برنامه

 

4- در این بخش گزینه اول را انتخاب کنید و سپس بر روی " Next " کلیک کنید.

قفل کردن درایوها

 

5- اینک گزینه " Start encrypting " را انتخاب کنید.

امنیت درایوها در ویندوز

 

6-  هم اکنون درایو مورد نظر شما قفل شده است و می توانید آنرا مدیریت کنید. برای مدیریت این بخش باید دو کلید " Win + S " را با یکدیگر بفشارید و سپس عبارت " Manage BitLocker " را در کادر جستجو نمایید و آن را باز کنید.

امن کردن درایوها در کامپیوتر

 

7- هم اکنون می توانید قفل گذاشته شده را به راحتی مدیریت نمایید و برای خاموش کردن قفل باید از این بخش اقدام نمایید.

امن کردن درایوها در کامپیوتر بدون نیاز به برنامه جانبی

 

رمزگذاری روی فلش مموری بدون نرم افزار در ویندوز 7

4.140
این مطلب مفید بود ؟337
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی