افزایش رضایت شغلی کارکنان
افزایش رضایت شغلی کارکنان بسیار قابل اهمیت است چرا که این کارکنان هستند که تیم کاری شما را می سازند و اگر از کار خود راضی نباشند پیامدهای بدی در انتظار گروه خواهد بود.

5 پیشنهاد برای افزایش رضایت شغلی کارکنان

خشنودی و رضایت از شعل موضوعی است که تا حدود زیادی مربوط به برداشتهای شخصی از شعل می شود و نمی توان بطور مطلق و مستقل درباره آن اظهار نظر کرد. کسی که از شغل خود رضایتی ندارد باید علت آن را پیداکرد.

همه جا چیزهایی هستند که نمی توان آنها را با پول خرید مثل رضایت افراد ؛ در کار کارمندان سزاوار تقدیر بیشتر هستند برای ایجاد محل کاری که باعث خوشحالی و انگیزه افراد شود ، ارائه این مزایای مطرح شده در نمناک برای تمام اعضای تیم را در نظر بگیرید .

رئیس خوب

چگونه رضایت شغلی کارکنان را افزایش دهیم؟

از بین بردن استرس :

از بین بردن استرس کارمندان در کار از عوامل مهمی است که باعث افزایش رضایت شغلی می شود چون استرس باعث اختلال در کار می شود.

کارمند خوب

افزایش رضایت شغلی کارکنان با ساعت کاری مناسب :

زمانی بود که شرکت ها فقط در ساعات ثابت فعالیت می کردند. این روزها با پیشرفت در تکنولوژی ارتباطات و تغییرات در عادات عمومی کار، زمان چرخشی خیلی احساس بیشتری ایجاد می کند.

حداقل برای تیم خلاق طراحان و توسعه دهندگان، یک برنامه اجباری ممکن است سحر خیز و یا شب زنده دار باشند تا برنامه خود را تطبیق دهند در نتیجه عملکرد ضعیفی دارند.

حتی مهم تر اینکه ، مشتریان یا فروشندگان در این زمان ممکن است در دسترس نباشند، که می تواند مانع از پیشرفت در زمانی شود که فرد باید یک روز کاری کامل را برای پاسخ صبر کند.

در عوض، به تیم خود قدرت دهید تا در طول بلاک ( پیوسته یا نا پیوسته ) کار کند ، زمانی که بهترین نتایج حقیقی آماده باشند.

مدیر خوب

افزایش رضایت شغلی کارکنان با ارتباط گرم از راه دور :

مطالعه ای توسط دفتر آمار ملی سازمان ملل متحد صورت گرفت که نشان داد بیش از 30 دقیقه در طول مسیر بودن ، تاثیر منفی بر شادی یک فرد و رفاه کلی دارد . تحقیقات قبلی از دانشگاه زوریخ گزارش دادند کارگران نیاز به افزایش 40 درصدی حقوق برای جبران زمانی که در مسیر هستند نسبت به افرادی که نزدیک اند دارند .

یافته ها شبیه این ها ممکن است کارگران را وادار به ارزیابی مجدد وضعیت زندگی فعلی یا وضعیت شغلی خود کنند. اگر به مردم این فرصت داده شود که در خانه کار کنند، این یک مشکل نخواهد بود. با بهره گیری از دورکاری در یک یا دو بار در ماه، کارمندان می توانند از آن ساعات با ارزش استفاده کنند بخوابند یا لذت بیشتری از وقت شخصی ببرند

اداره کاری خوب

افزایش رضایت شغلی کارکنان با مهیا کردن فرصت های اجتماعی:

همراهی در محیط کار می تواند منجر به رضایت شغلی بیشتر و تعهد به سازمان و انجام یک کار خوب شود. مدیران باید کارمندان را پرورش دهند و به از بین بردن رفتارهای مضر و ناکارآمد تیم کمک کنند و فرصت هایی برای اعضای تیم به جز پروژه های کاری ایجاد کنند .

شرایطی را برای اعضای تیم تنظیم کنید تا در خارج از کار رسمی با یکدیگر مرتبط باشند مثل مهمانی ها و گردش های ورزشی، با قرار دادن یک هفته در ماه .

حتی اعضای تیم از شانس این که دیگران را بهتر بشناسند ، تقدیر می کنند. به علاوه، روابط گرم باعث می شود مردم راحت تر با هم کار کنند.

فرصت کاری

افزایش رضایت شغلی کارکنان با فضای کاری گرم و صمیمی:

دفتر محلی است که کارفرما با کمک کارکنان ایجاد می کند . مدیران ضوابط را تعیین می کنند اما آن ها می خواهند آن جا را خانه دوم خود قرار دهند. به فرهنگ افرادی که با فضا با نهایت عزت و احترام برخورد می کنند دقت کنید در حالی که آن جا را جالب و معتبر نگه می دارند.

فضای کاری خوب

به این معنی است که کارکنان باید ارزش های اخلاقی را در محیط گسترش دهند، اسباب بازی ها و ابزار باحال را به اشتراک می گذارند تا محیط کار را به محیط گرم تر تبدیل کنند و همه را تشویق می کنند که همین کار را انجام دهند. 

ترفندهایی بی نظیر برای افزایش رضایت شغلی کارکنان تان

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی