تلویزیون چین
تماشاگران تلویزیون کشور چین اخیرا متوجه سانسورهای عجیب و متفاوتی به خصوص روی بدن مردان مشهور به خصوص بازیگران و ورزشکاران چینی شده اند که علتش را نمیدانند.

سانسور گوش مردان در تلویزیون چین

تماشاچیان تلویزیون چین اخیرا متوجه چیزی عجیب و غریب به خصوص در زمانی که تصویر آقایان به خصوص سلبریتی های چینی روی صفحه نمایش نشان داده می شود شدند و آن هم این بود که صدا و سیمای چین گوش آنها یعنی آقایان را به صورت دیجیتال تار میکرد تا چیزی را پنهان کند اما چرا ؟ در ادمه این بخش از سرگرمی نمناک خواهید خواند.

به گزارش وب سایتهای چینی هنوز توضیح روشنی در مود علت این سانسور متفاوت روی گوش مردان جوان به خصوص مردان مشهور چینی در عرصه بازیگری و .. ارائه نشده است اما یکی از کارشناسان علت آن را بیان کرد.

سانسور گوش مردان

سانسور گوش مردان در تلویزیون کشور چین 

تا سال گذشته تلویزیون چین تصاویر هنرمندان و ورزشکاران این کشور را واضح و روشن نمایش می داد و هیچ اقدامی برای پنهان کردن خالکوبی و یا .. این افراد که به نوعی الگوی جامعه هستند نمیکرد اما چند وقتی است که مسئولان فرهنگ و هنر این کشور به تلویزیون و رسانه های ملی انتقاد کرده اند و برای همین سانسورها ظاهر شده است و در واقع همین بلور و محو کردن گوش یک سری از بازیگران و ورزشکاران مرد چین ریشه در همین موضوع دارد.

"گریس لونگ" استاد دانشکده روزنامه نگاری و ارتباطات دانشگاه چینی دانشگاه هنگ کنگ، به CNN گفت:"این یک سیاست منسجم برای پاکسازی فرهنگ ما از نفوذ غرب و تقویت ویژگی های مردانگی در کشور چین است." "چین همچنان یک جامعه پدرسالار قوی است که سلسله مراتب مردانه و زنانه در بسیاری از جوامع محلی دارد. دیدن مردانی که گوشواره دارند، در بسیاری از دیدگاه های سنتی موجب می شود تا مردان، وضعیت اجتماعی و احترام خود را از دست بدهند برای همین این سانسور اجرایی تر از قبل خواهد شد.

سانسور گوش مردان در تلویزیون چین

دلیل سانسور گوش مردان 

برخی از استادان دانشگاه و کارشناسان فرهنگ کشور چین بارها این مسئله را درخواست داده بودند و از تلویزیون ملی چین چنین خواسته ای داشتند به این دلیل که تا حد ممکن از نفوذ فرهنگ غربی در کشورشان جلوگیری کنند.

 

علت سانسور گوش مردان در تلویزیون چین روشن شد

3.678
این مطلب مفید بود ؟5622
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی