آلودگی هوا

آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت

تاریخ انتشار : 24 بهمن 1399کد مطلب : 61825زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور طی هفته پیش رو خبر داد.

ایسنا: صادق ضیاییان اظهار کرد:بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی از امروز تا یکشنبه (24 تا 26 بهمن) جوی آرام و پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود. از این رو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه طی روز یکشنبه (26 بهمن) در اردبیل و سواحل غربی دریای خزر وزش باد شدید به صورت موقت و بارش پراکنده رخ می دهد، تصریح کرد:طی روز سه شنبه (28 بهمن) در غرب و شمال غرب ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان طی روز چهارشنبه (29 بهمن) نیز با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در شمال غرب، غرب، برخی مناطق جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران بارش باران و رعد و برق خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز چهارشنبه (29 بهمن) در ارتفاعات البرز و زاگرس بارش برف و در ایلام و خوزستان وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود، تصریح کرد:باتوجه به روند افزایش نسبی دما تا روز سه شنبه، در ارتفاعات و دامنه های کوهستانی البرز ذوب برف و رخداد بهمن دور از انتظار نیست.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا (25 بهمن) قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی، در بعد ازظهر وزش باد و با حداقل دمای هشت و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (26 بهمن) نیز صاف، در بعضی ساعات همراه با غبار محلی و با حداقل دمای هفت و حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

 

آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی