بارسلونا و رئال مادرید

مقایسه خریدهای بارسلونا و رئال مادرید

تاریخ انتشار : 1 مرداد 1399کد مطلب : 41319زمان مطالعه : 7 دقیقه
رئال مادرید از سال 2015 نسبت به بارسلونا کاملا بهتر بازیکن خریداری کرده و توانسته شمایلی از یک تیم خوب و آینده دار را ترسیم کند.

فارس:رئال مادرید و بارسلونا اکنون در 2 جایگاه متفاوت ایستاده اند. کهکشانی ها پس از کرونا عملکردی فوق العاده از خود را به نمایش گذاشتند با 10 پیروزی متوالی به قهرمانی لالیگا رسیدند. 

کمتر کسی فکر می کرد که بارسلونا صدرنشینی و قهرمانی را به راحتی از دست بدهد ولی زیدان در عصر بدون رونالدو و با ستاره هایی جوان به این افتخار دست یافت. 

از آن طرف اختلاف بین مسی و مربی هم زیاد شد تا حدی که فوق ستاره از سبک بازی تیم انتقاد کرد و با لحنی شدید به طرفداران گفت که با این سبک بازی بارسلونا مقابل ناپولی هم شکست خواهد خورد. 

بارسلونای ستین سردرگم و بی نقشه بازی می کند و از طرفی میانگین سنی بازیکنان آبی اناری هم باعث نگرانی طرفداران شده است. مسی، سوارس، پیکه، آلبا، بوستکس به سن بالایی رسیدند و این سوال پیش می آید که برنامه مدیریت بارسلونا برای سالیان بعد چگونه خواهد بود. 

از نکات عجیب مدیریت بارسلونا، فروش آرتور ملو 23 ساله به یوونتوس و خریداری میرالم پیانیچ 30 ساله بود. خریدی که با انتقاد شدید طرفداران روبه رو شد و برنامه آینده بارسلونا برای جوان سازی در هاله ای از ابهام قرار گرفت. 

از سال 2015 که بارسلونا با مثلث رویایی مسی، سوارس و نیمار به قهرمانی اروپا رسید پس از آن این تیم در لیگ قهرمانان درخششی نداشت و رئال مادرید بود که اروپا را به تسلط خود درآورد. 

با نگاهی که به خریدهای 2 تیم برتر اسپانیایی از تابستان 2015 بیاندازیم متوجه می شویم رئال مادرید مدیریت بهتری نسبت به بارسلونا داشته است. 

در گزارش زیر که به نقل از بلیچر ریپورت و نوشته سام تایت است به 10 خرید برتر بارسا و رئال از 2015 می پردازیم. 

*10- متئو کواچیچ – رئال مادرید سال 2015 

ستاره کروات در سال 2015 با 38 میلیون یورو از اینترمیلان به سانتیاگو آمد. ستاره ای که عملکردی خوب داشت ولی با توجه به درخشش کروس و مودریچ اصلا نتوانست زیاد در ترکیب مادرید قرار گیرد. او معمولا در ترکیب زیدان قرار می گرفت آن هم در زمانی که تمرکز مادرید روی بازی های لیگ قهرمانان اروپا بود. 

با این حال کواچیچ در دهمین خرید برتر رئال مادرید و بارسلونا قرار گرفته و به نظر بلیچر ریپورت این جایگاه می توانست به کلمن لنگله از بارسایی ها هم برسد. 

*9- آرتور ملو – بارسلونا سال 2018 

ستاره جوان سلسائو با 31 میلیون یورو از گرمیو برزیل به نیوکمپ آمد. خیلی زود توانست با ترکیب بارسلونا سازگار شود و به یکی از مهره های آینده دار آبی اناری ها لقب بگیرد. بسیاری از طرفداران او را ژاوی بعدی فوتبال بارسا می خواندند ولی به طرزی عجیب در تابستان 2020 او با 72 میلیون یورو راهی تورین شد. 

آرتور به عنوان بازیکن سخت کوش بود و با ثبات بازی می کرد. نمی توان گفت ستاره برزیلی در یک سوم دفاعی یا یک سوم خط تهاجمی عالی بود ولی در میانه میدان تسلط کافی داشت. 

*8- ادن هازارد – رئال مادرید سال 2019 

ستاره بلژیکی تابستان پیش با 100 میلیون یورو از چلسی به رئال مادرید آمد تا به نوعی جانشین رونالدو شود. رئال مادرید به قهرمانی رسید ولی به قول خود این بازیکن، بدترین فصل هازارد در تمامی دوران بود. ادن اصلا شمایلی از مرد چلسی را نداشت ولی بسیاری این افت و عملکرد ضعیف را به دلیل مصدومیت های او دانستند. 

هازارد 14 بازی در کل فصل برای مادرید انجام داد و تنها توانست یک گل در لالیگا برای رئال به ثمر رساند. 

با تمام این مسائل و عملکرد ضعیف ازارد، هنوز طرفداران فوتبال اطمینان دارند که او می تواند در رئال مادرید بدرخشد. هازارد خاطراتی از بهترین لحظات و تکنیک ها را در ذهن تماشاگران فوتبال به ثبت رسانده است. 

*7- رودریگو – رئال مادرید سال 2019 

ستاره برزیلی با 45 میلیون یورو از سانتوس راهی رئال مادرید شد. پرز در خصوص این بازیکن اظهار داشت:مادرید دوباره بهترین ها را جذب می کند وقتی شرایط تغییر کند. این حرف دلالت به این موضوع دارد که رئال خرید بزرگی در تابستان 2020 نخواهد داشت. 

شیوع ویروس کرونا باعث شده تا این تصمیم از سوی رئالی ها گرفته شود ولی در حقیقت رئال مادرید بازیکنان جوان فوق العاده ای نیز در ترکیب دارد که می تواند تاثیر زیادی روی نتیجه بازی گذارد. رودریگو یکی از آن بازیکنان بوده که به خوبی در پست وینگر راست بازی کرده است. هت تریک او مقابل گالاتاسرای و گلزنی در 4 بازی متفاوت نشان از این دارد که ستاره جوان در ترکیب مادرید جا افتاده است. 

رودریگو در کنار شم گلزنی تکنیکی هم بوده و می تواند با پای چپ هم خوب کار کند. او باعث شده یکی از عوامل نیمکت نشینی گرت بیل شود و بتواند خود را در ترکیب مادرید اثبات کند. 

*6- فرانکی دی یونگ – بارسلونا سال 2019 

ستاره هلندی تابستان پیش از آژاکس فوق العاده با 75 میلیون یورو راهی بارسلونا شد. در این یک سال تقریبا دی یونگ چیزی از آن استعدادی که در آمستردام به جهان نشان داد را در بارسلونا ارائه نکرد. اما نمی توان انکار کرد که فرم و آمادگی دی یونگ بهتر و بهتر شد و به نظر می رسد او می تواند یک خرید عالی برای بارسلونا در سا ل های آینده لقب گیرد. 

دی یونگ با توپ رسانی به لئو مسی در برخی بازی ها درخشان بود و توانست تکل های خوبی برای توپ گیری به نمایش گذارد. باید دید در فصل آینده دی یونگ می تواند به درخشش آژاکس در بارسلونا دست یابد یا خیر؟ 

*5-ساموئل اومتیتی – بارسلونا سال 2016 

مدافع فرانسوی با 25 میلیون یورو از لیون راهی بارسلونا شد. اومتیتی یکی از خریدهای خوب بارسلونا از سال 2015 تا سال 2018 بود. در سال 2016 بارسلونا پس از درخشش اومتیتی در یورو فرانسه، وی را خریداری کرد تا مشکل دفاعی خود را حل کند. او جانشین ماسکرانو شد و با پیکه زوج خوبی برای آبی اناری ها ساخت. در 2 سال اومتیتی عملکردی مثبت از خود به نمایش گذاشت ولی پس از سال 2018 به دلیل مصدومیتش از ناحیه همسترینگ کاملا افت کرد و نتوانست به ترکیب بارسلونا نیز بازگردد. 

عملکرد ضعیف او به قدری افزایش یافت تا رسانه ها از فروش این مدافع فرانسوی در تابستان کنونی نیز سخن گویند. 

*4- فرلاند مندی – رئال مادرید سال 2019 

ستاره فرانسوی با 48 میلیون یورو از لیون راهی رئال مادرید شد. برای بازیکنی که با این رقم راهی مادرید می شود و می خواهد جانشین مارسلو شناخته شود بازی کردن اصلا ساده نیست. در 10 سال گذشته رئال مادرید تنها یک دفاع چپ داشت که آن هم مارسلو بود. 

مندی ولی تسلیم نشد و مصدومیت مارسلو کمک کرد تا بتواند در ترکیب مادرید بیشتر قرار گیرد. فرلاند به قدری خوش درخشید تا توانست در 20 بازی فصل در ترکیب اصلی زیدان قرار گیرد و به مهره اول مربی فرانسوی نیز بدل شود. مندی که قدرت تدافعی بهتری از مارسلو داشت توانست به دفاع چپ مادرید در فصل 2019-2020 لقب گیرد. 

*3- وینیسیوس جونیور – رئال مادرید 2018 

ستاره برزیلی با 45 میلیون یورو از فلامینگو راهی رئال مادرید شد. این میزان پول برای جوان 16 ساله منطقی به نظر نمی رسید ولی وقتی پایش به زمین فوتبال باز شد همه به تحسین تکنیک او پرداختند. 

وینیسیوس زیر نظر زیدان کاملا پیشرفت کرد. گرچه سرعتش کم بود ولی او توانست به یکی از مهره های خوب زیدان بدل شود. ضعف های این بازیکن کمتر شد و حتی توانست گل اول رئال مادرید مقابل بارسلونا را به ثمر رساند تا نامش در گلزنان ال کلاسیکو جای گیرد. 

*2- تیبو کورتوا – رئال مادرید سال 2018 

دروازه بان تیم ملی بلژیک سال 2018 از چلسی با 35 میلیون یورو راهی رئال مادرید شد. پس از درخشش فوق العاده در جام جهانی 2018 همه انتظار یک ابر دروازه بان بودند ولی اصلا این اتفاق رخ نداد. 

حضور کیلور ناواس در ترکیب رئال مادرید باعث شده بود تا اشتباهات کورتوا بیشتر هم بشود و با انتقاد شدید تماشاگران روبه رو شود. اما در تابستان 2019 ناواس راهی پاریس شد تا خیال دروازه بان بلژیکی کمی راحت تر شود ولی باز هم اثری از گلر شش دانگ چلسی و اتلتیکومادرید خبری نبود. 

اما از میانه فصل همه چیز کاملا تغییر کرد. خط دفاع مادرید مستحکم تر شد و واکنش های کورتوا نیز باعث شد تا رئال مادرید کمتر گل بخورد. 

میزان گل خورده رئال مادرید در این فصل رقابت های لالیگا یک شاهکار در زمینه خط دفاعی بود. رئال مادرید با 25 گل خورده به بهترین خط دفاعی اروپا لقب گرفت و کورتوا توانست جایزه بهترین دروازه بان لالیگا را نیز از آن خود کند. 

*1- مارکو آسنسیو – رئال مادرید سال 2015 

کمتر کسی فکر می کرد بازیکنی ناشناخته از رئال مایوروکا که با 3.5 میلیون یورو وارد رئال مادرید شده بود به بهترین بازیکن ورودی این باشگاه لقب گیرد. 

آسنسیو در 5 سال حضورش در رئال مادرید یک ستاره تمام عیار بود و توانست به مهره اصلی زیدان شود. در روزهایی که رئال مادرید از خرید بازیکن محروم بود، زیدان با کمک چنین ستاره هایی مخصوصا آسنسیو توانست در لیگ قهرمانان اروپا درخشان ظاهر شود. 

وی در مسابقات پیش فصل رئال مادرید رباط صلیبی پاره کرد و 9 ماه خانه نشین شد ولی دوباره بازگشت و توانست در اولین اثرگذاری خود گلزنی کند. 

آسنسیو یکی از بهترین خریدهای فوتبال دنیا در 5 سال اخیر بوده که در این گزارش نیز به بهترین ورودی رئال و بارسا از سال 2015 لقب گرفته است.

انتهای پیام/م 

مقایسه خریدهای بارسلونا و رئال مادرید

3.18
این مطلب مفید بود ؟53
وبگردی