هواشناسی

آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آینده

تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1398کد مطلب : 20976زمان مطالعه : 3 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی آخرین وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.

 پیش بینی هواشناسی برای روزهای آینده

ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده در بیشتر استان های کشور طی امروز و دو روز آینده (24 تا 26 اردیبهشت ماه) خبر داد و گفت:به دلیل افزایش سرعت باد در عراق در جنوب و جنوب غرب ایران احتمال وقوع گرد و خاک وجود دارد.

احد وظیفه اظهارکرد:بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی، امروز (24 اردیبهشت ماه) در برخی نقاط استان های سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس، اصفهان، دامنه های زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در سواحل دریای خزر بارش پراکنده باران پیش بینی می شود. 

وی ادامه داد:فردا (25 اردیبهشت ماه) علاوه بر این مناطق بارش در استان های ساحلی خزر،استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز در تهران، البرز، قزوین، سمنان و برخی نقاط استان های مرکزی، قم، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان رخ خواهد داد. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در روز پنج شنبه (26 اردیبهشت ماه) علاوه بر این مناطق در برخی نقاط شمال غرب و غرب بارش باران پیش بینی می شود، اظهار کرد:در روزهای جمعه و شنبه (27 و 28 اردیبهشت ماه) بارش در بخش هایی از شمال غرب، دامنه های زاگرس، جنوب، جنوب شرق و بخش هایی از مرکز ادامه خواهد داشت. 

به گفته وظیفه بارش امروز (24 اردیبهشت ماه) در شرق استان تهران، نیمه غربی سمنان و فردا (25 اردیبهشت ماه) در شرق استان تهران، غرب و شمال سمنان، شمال خراسان های شمالی و رضوی، شمال فارس، جنوب اصفهان، نیمه شرقی استان های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود همچنین پنج شنبه (26 اردیبهشت ماه) بارش در استان های فارس، شمال کهگیلویه و بویراحمد، جنوب فارس و شمال خراسان رضوی و در روز جمعه (27 اردیبهشت ماه) در جنوب و غرب اصفهان، مرکز و غرب کرمان، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری وجنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که امروز (24 اردیبهشت ماه) به دلیل وزش باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان پدیده خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود، گفت:با توجه به افزایش سرعت باد روی کشور عراق امروز وقوع پدیده گرد و خاک برای بخش هایی از جنوب غرب و جنوب کشور دور از انتظار نیست. 

وی با بیان این که امشب در تهران افزایش ابر، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید با احتمال طوفان و گرد و خاک و تگرگ پیش بینی می شود،اظهارکرد:فردا (25 اردیبهشت) آسمان تهران نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، همراه با رگبار و رعد و برق و گاهی همراه با وزش باد شدید خواهد بود، همچنین فردا شب تهران نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری و گاهی همراه با وزش باد شدید پیش بینی می شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز آینده 29 و 18 درجه سانیتگراد خواهد بود. 

وظیفه در پایان گفت:پس فردا (26 اردیبهشت) آسمان تهران ابری، در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و بارش پراکنده و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود. بیشترین و کمترین دمای تهران به 29 و 19 درجه سانتیگراد می رسد.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی درباره بارش ها در روزهای آینده در کشور

51
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب : هواشناسی
وبگردی