هواشناسی

جوی پایدار همراه با افزایس نسبی دمای هوا در کشور

تاریخ انتشار : 11 خرداد 1400کد مطلب : 64158زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان هواشناسی اعلام کرد: با توجه به نفوذ جریانات خنک شمالی، دمای هوا پایان هفته در استان های شمالی کشور 6 تا 10 درجه کاهش می یابد.
شبکه خبر: منطقه زابل و استان های خوزستان و ایلام، امروز در بعضی از ساعات با وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک همراه است.
دمای هوا امروز سه شنبه، در اردبیل و فردا چهارشنبه در سواحل دریای خزر به سبب وزش باد گرم جنوبی بین 5 تا 8 درجه افزایش می یابد.
 
پنجشنبه مجدداً با توجه به شمالی شدن جریان های، دمای هوا در سواحل دریای خزر و اردبیل بین 5 تا 8 درجه کاهش خواهد یافت؛ در سایر مناطق کشور توده هوا به نسبت گرم تا چهار روز آینده همچنان مستقر خواهد بود.
همچنین امروز در شرق کشور به ویژه منطقه زابل و شرق کرمان وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی شده است و این شرایط از امروز تا روز پنجشنبه در استان خوزستان رخ خواهد داد.
امروز و فردا وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی ساعات در شمال غرب و غرب کشور و دامنه جنوبی البرز در استان های تهران، سمنان، قزوین و البرز پیش بینی می شود.
بعد ازظهر فردا خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج خواهد بود؛ همچنین از امروز تا پنجشنبه در مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس، در استان های خوزستان و بوشهر و مناطق ساحلی و دور از ساحل شرق دریای عمان و در استان سیستان و بلوچستان، در سواحل، افزایش ارتفاع موج بین یک تا یک و نیم متر و دور از ساحل تا دو متر پیش بینی شده است که در این راستا احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناور های سبک، نیمه سنگین، قفس ها و تور های صیادی وجود دارد.
انتهای پیام/م

 

جوی پایدار همراه با افزایس نسبی دمای هوا در کشور

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی