هواشناسی

باد شدید و کاهش کیفیت هوا در برخی استان ها

تاریخ انتشار : 19 خرداد 1400کد مطلب : 64448زمان مطالعه : 2 دقیقه
از امروز تا پنج روز آینده در برخی مناطق نوار شرقی کشور و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید رخ خواهد داد.

باشگاه خبرنگاران: بر اساس آخرین مدل های هواشناسی طی پنج روز آینده آسمان صاف و جوی پایدار در اکثر مناطق کشور حاکم است و روند کند تدریجی افزایش دما در بیشتر مناطق کشور وجود دارد.
امروز در برخی مناطق گیلان و مازندران بارش پراکنده باران و در برخی نقاط اردبیل و شمال آذربایجان شرقی رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و برخی نقاط از شرق هرمزگان در بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.
آسمان تهران امروز صاف و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود.
در نیمه جنوبی خراسان رضوی و نیز خراسان جنوبی و شرق کرمان و منطقه زابل وزش باد شدید رخ می دهد که در برخی از این مناطق سبب خیزش گرد و خاک می شود.
پنجشنبه در برخی مناطق سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش خفیف رخ خواهد داد. طی روز های پنجشنبه و جمعه در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان در بعد از ظهر و اوایل شب رگبار باران و رعد و برق و وزش باد. شدید موقتی پیش بینی می شود.
از امروز تا پنج روز آینده در برخی مناطق نوار شرقی کشور و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید رخ خواهد داد که در برخی نقاط سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.
طی سه روز آینده در مناطقی از ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید رخ می دهد که در برخی نقاط احتمال خیزش گرد و خاک یا غبار آلود شدن هوا وجود دارد.

انتهای پیام/م

 

باد شدید و کاهش کیفیت هوا در برخی استان ها

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی