عابدزاده

امیر عابدزاده و شکستن رکورد بیرانوند

تاریخ انتشار : 21 خرداد 1400کد مطلب : 64469زمان مطالعه : 2 دقیقه
در صورتی که در بازی روز جمعه ایران مقابل کامبوج، امیر عابدزاده درون دروازه قرار بگیرد، رکورد طولانی مدت بیرانوند شکسته خواهد شد.

ورزش3: تیم ملی فوتبال ایران امروز در هفتمین دیدار خود از مرحله مقدماتی جام جهانی 2022، در استادیوم ملی بحرین به مصاف کامبوج خواهد رفت که انتظار می رود به دلیل حساسیت دیدار پایانی با عراق، کادرفنی از بازیکنان ذخیره خود استفاده کند تا مهره های اصلی و ثابت تیم دراگان اسکوچیچ، به استراحت بپردازند.
یکی از بازیکنانی که انتظار می رود مقابل کامبوج از ترکیب اصلی خارج شود، علیرضا بیرانوند است. دروازه تیم انتورپ بلژیک در سالهای اخیر جزو بازیکنان غیر قابل جانشین تیم ملی بوده و همواره در نقش گلر شماره یک ایران درون دروازه قرار گرفته است.
در صورتی که بیرانوند مقابل کامبوج روی نیمکت بنشیند، انتظار می رود امیر عابدزاده در ترکیب اصلی قرار بگیرد. پسر اسطوره فوتبال ایران فصل بسیار خوبی را در لیگ پرتغال سپری کرد و به عنوان بهترین دروازه لیگ این کشور شناخته شد و در ترکیب منتخب فصل قرار گرفت.
با وجود اینکه ماریتیمو، تیم عابدزاده رتبه خوبی را در جدول رده بندی فصل گذشته کسب نکرد و جزو تیم های پایان جدول بود، اما درخشش این سنگربان باعث شد تا ماریتیمو در لیگ برتر پرتغال ماندگار شود و عابدزاده نیز کلین شیت های زیادی را در فصل گذشته به ثبت رساند.
البته پیام نیازمند و محمدرضا اخباری نیز شانس حضور در بازی را دارند اما در صورتی که عابدزاده و یا یکی از دو گلر دیگر مقابل کامبوج جای عابدزاده را در قفس توری تیم ملی بگیرد، پس از مدت ها یک دروازه بانی غیر از بیرانوند در یک بازی رسمی برای تیم ملی ایران به میدان رفته است.
پس از بازی تیم ملی ایران مقابل سوریه در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه که با نتیجه بدون گل به پایان رسید و سوشا مکانی در آن بازی در ترکیب اصلی قرار گرفت، همواره این علیرضا بیرانوند بوده که در تمامی بازی های رسمی برای ایران به میدان رفته است.
از آن بازی که در تاریخ 25 آبان 1395 در مالزی برگزار شد، 4 سال و 6 ماه و 27 روز یا به عبارتی 1669 روز می گذرد و در صورت حضور عابدزاده در ترکیب بازی مقابل کامبوج، پس از این مدت بالاخره دروازه بانی بجز بیرانوند در بازی های رسمی تیم ملی ایران به میدان می رود.

انتهای پیام/م

 

امیر عابدزاده و شکستن رکورد بیرانوند

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی