فیلم رگ خواب
جشنواره فیلمهای ایرانی در استرالیا امسال با 11 فیلم برگزیده سینمای ایران از 14 تا 21 آبان برگزار میشود.

جشنواره فیلمهای ایرانی در استرالیا با 11 فیلم برگزیده

جشنواره فیلمهای ایرانی در استرالیا امسال با نمایش 11 فیلم برتر سینمای ایران از 14 تا 21 آبان در شهرهای مختلف استرالیا برگزار میشود.

علاوه بر فیلم «رگ خواب» که پیش از این به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره فیلمهای ایرانی در استرالیا انتخاب شده بود، «خانه دختر» به کارگردانی شهرام شاه حسینی، «لیلا» از داریوش مهرجویی، «سد معبر» ساخته محسن قرائی، «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار (نماینده سینمای ایران در اسکار 2018)، «اسرافیل» از آیدا پناهنده، «نگار» فیلم جدید رامبد جوان، «مرا به خانه ببر» از عباس کیارستمی، «خانه» (اِو) از اصغر یوسف نژاد، «راه رفتن روی سیم» از احمدرضا معتمدی و «زرد» به کارگردانی مصطفی تقی زاده، 10 فیلمی هستند که در این رویداد سینمایی به روی پرده می روند.

جشنواره فیلمهای ایرانی استرالیا

نمایش 11 فیلم در جشنواره فیلمهای ایرانی در استرالیا

سال گذشته جایزه انار طلایی بهترین فیلم جشنواره فیلمهای ایرانی در استرالیا به فیلم «ابد و یک روز» ساخته سعید روستایی رسید و «اژدها وارد می شود» از مانی حقیقی نیز برنده جایزه هیئت داوران شد.
ناصر هاشمی برای «برادرم خسرو» و لیلا حاتمی برای بازی در فیلم «من» نیز به ترتیب برنده جایزه بهترین بازیگر مرد و زن این رویداد سینمایی شدند.
این رویداد سینمایی از تاریخ 5 نوامبر (14 آبان) در بریسبن، از تاریخ 12 نوامبر (21 آبان) در شهرهای سیدنی و آدلاید و از تاریخ 19 نوامبر 28 آبان در شهرهای پِرت و کانبرا نیز آغاز خواهد شد و به نمایش آثار منتخب سینمای ایران می پردازد.

برگزیده های سینما در جشنواره فیلمهای ایرانی استرالیا

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از ایسنا / م.ف
وبگردی