مصدومیت کیمیا علیزاده

دوری یکساله کیمیا علیزاده از میادین تکواندو به دلیل مصدومیت

تاریخ انتشار : 15 مرداد 1397کد مطلب : 70558زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا علیزاده دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو در حالی که خود را در تمرینات تیم ملی خود را برای بازی های آسیایی جاکارتا آماده می کرد، دچار مصدومیت شدید شد.

دوری یکساله کیمیا علیزاده از تکواندو

پزشک معالج کیمیا علیزاده درباره وضعیت این ورزشکار گفت:به دلیل مشکل پارگی رباط صلیبی، زانوی علیزاده نیاز به عمل جراحی دارد.
کیمیا علیزاده ملی پوش تکواندوی بانوان و پرچمدار ایران در بازیهای آسیایی جاکارتا حضور در این رقابتها را از دست داد. طبق گفته فدراسیون تکواندو، علیزاده در تمرینات روز گذشته دچار پارگی رباط صلیبی شده است. دکتر محمد رازی که وضعیت مصدومیت کیمیا علیزاده را بررسی کرده است، در گفت وگو اظهار کرد:کیمیا علیزاده، روز گذشته (یکشنبه) به دلیل پیچ خوردگی زانوی چپش دچار پارگی رباط صلیبی شد که بعد از معاینه این تشخیص را دادم که ابتدا باید استراحت و فیزیوتراپی انجام دهد و همچنین با عصا راه برود. البته زانوی چپ وی نیاز به عمل جراحی دارد که هنوز در این زمینه کیمیا علیزاده تصمیم نهایی خود را نگرفته و منتظر تصمیم این ورزشکار برای عمل جراحی روی زانوی چپ او هستیم.

مدت دوری کیمیا علیزاده پس از عمل جراحی

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت عمل جراحی کیمیا علیزاده تا چه مدت از ورزش حرفه ای دور خواهند ماند، گفت :بعد از عمل جراحی او به مدت 9 ماه تا یک سال امکان انجام ورزش حرفه ای را ندارد. البته در حال حاضر نیاز به فیزیوتراپی دارد تا بتوانیم شرایط او را بعد از فیزیوتراپی مورد بررسی نهایی قرار دهیم.
رازی در پاسخ به این پرسش که فکر می کنید علت پارگی رباط صلیبی علیزاده به دلیل عدم آمادگی این ورزشکار بوده و یا در اثر فشار تمرینات؟ خاطر نشان کرد:هیچ کدام از این مسائل نبوده، بلکه در حقیقت اتفاقی بود که امکان دارد در جریان تمرینات برای هر ورزشکار حرفه ای رخ دهد به ویژه در رشته های رزمی و یا در فوتبال، هندبال و بسکتبال. پارگی رباط صلیبی اتفاقی طبیعی است و ورزشکار ممکن است در جریان ورزش سنگین دچار چنین اتفاقاتی شود.
آسیب دیدگی کیمیا علیزاده

بد اقبالی دارنده مدال برنز المپیک پیش از مسابقات آسیایی

وضعیت مصدومیت کیمیا علیزاده

پزشک درمان کیمیا علیزاده در ادامه ، اظهار کرد:کیمیا علیزاده در جریان تمرینات تعادل خود را از دست داده است و زانوی چپ او دچار پیچ خوردگی شده و مصدومیت او دلیل خاص دیگری نداشته است.
وی در مورد در پاسخ به این پرسش که آیا علیزاده پیش از این نیز دچار پارگی رباط صلیبی شده است یا خیر؟ تصریح کرد:زانوی چپ وی تاکنون هیچ مشکل خاصی نداشته است و پیش از این از این ناحیه دچار مصدومیت نشده است.
رازی در پایان پیرامون این پرسش که آیا با مصدومیت فعلی علیزاده امکان اعزام او به بازی های آسیایی جاکارتا وجود دارد یا خیر؟ گفت :این بستگی به سیاست وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک دارد، اما باید بگویم مصدومیت او به حدی است که باید با عصا راه برود و هر چه سریع تر فیزیوتراپی خود را آغاز کند.

صحبت های زهرا سروی، نایب رییس فدراسیون تکواندو

پایش را که زمین گذاشت، فریادش بلند شد

این مصدومیت حتی در حین مبارزه هم رخ نداده است. در تمرین روز یکشنبه بعد از انجام حرکات کششی، ملی پوشان تکنیک کار می کردند که در حین ضربه زدن پای کیمیا دچار آسیب دیدگی شده است. وقتی او پایش را به زمین گذاشته، صدای فریادش در سالن پیچیده و بعد از انجام آزمایش متوجه مصدومیت شدید او از ناحیه رباط صلیبی شدیم.

مصدومیت کیمیا علیزاده

آسیب دیدگی کیمیا علیزاده قبل از اعزام به مسابقات بازی های آسیایی 2018

مخالف بازگشت زودهنگام علیزاده بودیم

فدراسیون تکواندو بعد از مصدومیت و جراحی سال گذشته کیمیا علیزاده هیچ وقت به او اصرار نکرد که زود برگردد. برعکس ما با این اتفاق مخالف بودیم و گفتیم که هر زمان از دکتر جراح و فیزیوتراپ خود نامه کتبی برای شروع تمرینات آوردی، اجازه تمرین به تو می دهیم. همین اتفاق هم رخ داد و او بعد از نشان دادن نامه تمریناتش را شروع کرد. کیمیا دختر باغیرتی است و به همین خاطر برای شروع تمرینات عجله داشت. ما که نمی توانستیم بگوییم پزشک جراح و فیزیوتراپ اشتباه کردند و نباید تمرین کنی.

دوری یکساله کیمیا علیزاده از میادین تکواندو به دلیل مصدومیت

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برگرفته از ایسنا/ورزش سه/ح.ب
وبگردی