مصدومیت کیمیا علیزاده

مصدومیت های پیاپی باعث خداحافظی کیمیا علیزاده می شود؟"

تاریخ انتشار : 25 مرداد 1397کد مطلب : 70806زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا علیزاده دارنده مدال جهان و المپیک تکواندو به احتمال بسیار زیاد بخاطر مصدومیت برای همیشگی از ورزش تکواندو خداحافظی می کند.

یک خبر ترسناک درباره کیمیا علیزاده

مربی کیمیا علیزاده، تکواندوکار نام آشنای ایران که در آستانه بازی های آسیایی از ناحیه زانو(ACL) دچار مصدومیت شد، گفته که به دلیل شدت آسیب دیدگی امکان خداحافظی او از ورزش حرفه ای وجود دارد. کیمیا علیزاده سال 2016 در ریو، اولین مدال تاریخ ورزش زنان ایران در المپیک را به دست آورد. پس از این افتخارآفرینی روند بدشانسی های علیزاده شروع شد.

ابتدا مچ پای مصدومش را به تیغ جراحان سپرد و سپس درگیر سندروم گیلن باره شد. او در مسابقات جهانی سال 2017 موفق شد مدال نقره را کسب کند ولی در مسابقات قهرمانی آسیا در ویتنام از کسب مدال ناکام ماند. با اعلام کمیته ملی المپیک به عنوان پرچمدار کاروان ایران در بازی های آسیایی جاکارتا انتخاب شد که همین مسئله باعث افزایش انگیزه او شد.

ولی مصدومیت دیگر گریبانگیر این بانوی پرافتخار شد. برخی معتقدند انتخاب علیزاده به عنوان پرچمدار فشار روانی برای او در پی داشته است و همین مسئله سبب شده تا دچار مصدومیت شود. مهرو کامرانی، سرمربی دختران تکواندوکار ایران درباره پرچمداری کیمیا علیزاده و اتفاقاتی که پس از اعلام این خبر رخ داد، گفت:« بعد از ناکامی علیزاده در قهرمانی آسیا احساس کردم شاید پرچمداری کاروان ایران در بازی های آسیایی به او کمک کند.

مصدومیت کیمیا علیزاده

احتمال خداحافظی کیمیا علیزاده از ورزش

عملکرد کیمیا علیزاده در مسابقات قهرمانی آسیا با توجه به توانایی های او ضعیف بود و ارتباط او با زمین مسابقه دیر برقرار شد و در یک ثانیه مسابقه را از دست داد. بازگشت بدون مدال از مسابقات قهرمانی آسیا برای کیمیا علیزاده سنگین بود و خیلی اذیت شد اما انتخابش به عنوان پرچمدار برای او خوب بود و کمک کرد شرایط روحی خود را بازسازی کند.

کیمیا برای حضور در اندونزی در شرایط بسیار بهتری نسبت به مسابقات قهرمانی آسیا قرار داشت و واقعا به دنبال کسب مدال بود. به عنوان مربی و یک دوست در کنار او خواهم بود و اعتقاد دارم پرچمداری در مصدومیت او تاثیرگذار نبود.»

مصدومیت های پی درپی کیمیا علیزاده

مصدومیت های شدید عمدتا دلیل خداحافظی ورزشکاران حرفه ای از دنیای قهرمانی محسوب می شود. با توجه به مصدومیت نسبتا شدید کیمیا علیزاده و البته مصدومیت های پیاپی او این شائبه پیش آمده که او دیگر به عنوان ورزشکار در مسابقات حضور نداشته باشد و با دنیای قهرمانی خداحافظی کند.کمرانی، سرمربی تیم ملی در این باره گفت:«کسی که بارها زیر تیغ جراحی رفته است، برای بازگشت باید انگیزه بسیار قوی داشته باشد.

کیمیا علیزاده قبل از مصدومیت اخیر، حدود یک سال به خاطر مصدومیت گذشته اش از اردوی حرفه ای و دنیای قهرمانی دور بود و زندگی عادی یک دختر را تجربه کرد.

او در این مدت مانند دختران دیگر زندگی و لذت آن را تجربه کرد. بازگشت او بعد از تجربه این شرایط ، خیلی سخت بود و با اصراری که خود کیمیا داشت من به حضور او در مسابقات قهرمانی آسیا راضی شدم. اصلا موافق حضور او در ویتنام نبودم و او اصرار زیادی برای بازگشت داشت. حتی کیمیا با مراجعه به پزشکان نامه حضور در تمرینات را دریافت کرد.

نهایتا کیمیا به اردوی تیم ملی بازگشت اما با یک روحیه غیرحرفه ای که با توجه به دوری اش از اردوها کاملا طبیعی بود. امیدوارم با وجود مصدومیت اخیر مجددا کیمیا به دنیای قهرمانی بازگردد اما احتمال خداحافظی او از دنیای قهرمانی نیز وجود دارد.»

کیمیا علیزاده

احتمال خداحافظی دارنده مدال برنز المپیک به دلیل آسیب دیدگی های متوالی

احتمال خداحافظی همیشگی کیمیا علیزاده از تکواندو!

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
برگرفته از پارس نیوز/ح.ب
وبگردی