قلیان تلفنی
قلیان تلفنی از 10 هزار تا 100 هزار تومان تحویل درب منزل ، آگهی که علاوه بر طرح های اجرا نشده در جمع آوری قلیان به راحتی منتشر می شوند و متاسفانه دختران و زنان مشتریان پرسفارش این سرگرمی کشنده.

قلیان تلفنی که بیشتر خانم ها سفارش دهنده هستند

تا قبل از این حتی برخی از افراد با سفارش غذای رستورانی هم مخالف بودند و باور داشتند که خانم ها می توانند به راحتی و با هنرمندی میزان سفارش غذا را کاهش دهند حالا چه بگوییم با وضعیت رو به افزایش سفارش قلیان های تلفنی که زنان از مردان در این مورد پیشی گرفتند ، باید این بار غذا را فراموش کرده و فکری به حال قلیان کشی آنها کنیم .

هر روز به تعداد تراکت هایی که قلیان های تلفنی را تبلیغ می کنند اضافه می شود و در آخرین نمونه این نوع تبلیغات قلیان، فرد تبلیغ کننده برند خود را «دود فوری یا فست دود» معرفی کرده که در کمترین زمان ممکن، قلیان را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. این طور به نظر می رسد که اگر با این موضوع مقابله نشود، در آینده نزدیک تمام فست فودهای شهر که تعدادشان اندک نیز نیست، جای خود را به فست دودها خواهند داد. با وجود طرح های ضربتی متعددی که به منظور جمع آوری قلیان از سطح سفره خانه ها اجرایی شده است اما هنوز اکثر سفره خانه ها در بسیاری از نقاط کشور به مشتریان خود قلیان ارائه می دهند. در کنار این موضوع، قلیان هایی که به صورت تلفنی در اختیار مشتریان قرار می گیرند نیز به آفتی برای جوانان تبدیل شده است.

 گشتی در میان مشتریان قلیان های سفارشی 

یعقوب، شاگرد یکی از قهوه خانه داران تهران است. وی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان در رابطه با اجرای طرح قلیان تلفنی در قهوه خانه شان می گوید:قهوه خانه ما در خیابان شریعتی واقع شده اما صاحب کار من زمانی به این نتیجه رسید که باید سیستم قهوه خانه تلفنی را هم فعال کنیم. به همین خاطر یک پیک موتوری استخدام کردیم و در سطح منطقه، قلیان ها را به در خانه های افراد می بردیم.

شاگرد جوان گفت:آن زمان تراکت هایی را در سطح گسترده پخش کردیم و خوشبختانه این تراکت ها مورد علاقه افراد قرار گرفته و در فضای مجازی هم منتشر شدند. بعد از آن بود که افراد به تلفن هایی که اعلام کرده بودیم پشت سر هم زنگ می زدند و ما نوع دیگر فعالیت خود را آغاز کردیم.

قلیان تلفنی

قلیان تلفنی و زنان علاقه مند به نابودی سلامت

یعقوب با اشاره به تحویل قلیان در سراسر شهر تهران می گوید:بعد از اینکه تماس های زیادی با صاحب کار من برقرار شد و از نقاط مختلف تهران تقاضای قلیان دریافت کردیم، تعداد پیک هایمان افزایش یافته و رزقمان نیز رونق یافت اما بعد از مدت زمانی صاحب کار من به جرم توزیع قلیان دستگیر شد.

وی می افزاید:6 ماه زندان برای صاحب کار من در نظر گرفته شد اما در غیاب او، ما کار را ادامه داده ایم و هنوز هم برای مردم قلیان تلفنی سرو می کنیم.

یعقوب در خصوص قیمت قلیان های تلفنی عرضه شده می گوید:قیمت قلیان های ما 80 هزار تومان است و بعد از اینکه با ما تماس گرفته شود قلیان را به در منازل افراد می بریم. 4 ساعت بعد هم قلیان را تحویل می گیریم. اگر افراد بخواهند یک شب قلیان در منازلشان بماند، قیمت قلیان 100 هزار تومان می شود.

 در میان منوی قلیان های تلفنی، مبالغ اندک تری هم دیده می شود. یکی از تراکت های پخش شده در سطح شهر تهران، مرتبط با فردی است که در محدوده خیابان فردوسی به مشتریان خود قلیان می دهد.

وی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان در رابطه با قیمت قلیان هایی که عرضه می کند می گوید:قیمت قلیان های ما 10 تا 20 هزار تومان است و در سطح منطقه قلیان عرضه می کنیم. هر زمان که با ما تماس گرفته شود، 10 دقیقه بعد قلیان در خانه افراد خواهد بود و سفارش دهندگان، دو ساعت زمان دارند که قلیان را تحویل دهند.

وی با تاکید بر استقبال زیاد بانوان از طرح قلیان تلفنی می گوید:بیشتر مشتریان ما را بانوان تشکیل می دهند و به این خاطر که آنها نمی توانند در قهوه خانه ها حاضر شده و قلیان ارزان قیمت بکشند، از سیستم قلیان تلفنی که به نسبت بسیاری از سفره خانه ها ارزان تر است استقبال می کنند.

 قلیان های تلفنی تنها در سطح شهر تهران رواج پیدا نکرده اند بلکه این طرح اکنون در بسیاری از کلان شهرهای کشور نیز مورد توجه قرار گرفته و افرادی که دوست دارند در خانه قلیان بکشند، بدون توجه به مضرات بسیار آن، با تماس با یک شماره تلفن قلیان را در خانه شان تحویل می گیرند.

اسماعیل، صاحب یکی از قلیان های تلفنی است که خودرو سمند او اکنون به یک سفره خانه سیار تبدیل شده است.

وی که ساکن شهر تبریز است در این ارتباط به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می گوید:وقتی جوانان زیادی را می دیدم که برای کشیدن قلیان حاضر هستند مبالغ زیادی را صرف کنند، به این نتیجه رسیدم که یک قهوه خانه سیار راه بیاندازم. اکنون در خودرو شخصی ام قلیان آماده می کنم و شماره تلفنم را نیز در سطح شهر پخش کرده ام.

وی می افزاید:بیشتر مواقع در کنار پارک های بزرگ شهر ساکن می شوم و در صندوق عقب ماشینم به مردم قلیان می دهم. اگر هم سفارش تلفنی داشته باشم، قلیان را در سراسر شهر برای علاقه مندان می برم.

اسماعیل با اشاره به قیمت قلیان هایی که عرضه می کند می گوید:قیمت قلیان های من 15 هزار تومان است و به همراه قلیان، خرما و پاستیل نیز در اختیار مشتریانم قرار می دهم. اگر هم افرادی که قلیان سفارش می دهند چای بخواهند، بابت یک فلاسک چای از آنها 5 هزار تومان دیگر هم می گیرم.

 رواج قلیان تلفنی در کشور در شرایطی است که گفته می شود هر بار مصرف قلیان معادل وارد کردن مواد سمی 125 نخ سیگار به بدن است و مضرات آن بارها و بارها گزارش شده است و

اگر فرد غیرسیگاری، یک ساعت نزد فردی که قلیان مصرف می کند بنشیند مانند آن است که معادل شش تا هشت نخ سیگار مصرف کرده است.

در کنار قلیان های تلفنی، مصرف قلیان های یک بار مصرف نیز در کشور رواج پیدا کرده است. قلیان هایی که بدنه آنها را یک لیوان پلاستیکی تشکیل داده و دیگر نیاز نیست فرد تحویل دهنده قلیان به دنبال قلیان خود بیاید.

 در این شرایط نیاز است مسئولان ورود جدی تری به آسیب های اینچنینی که می توانند به سلامت جوانان لطمه وارد کنند داشته باشند و جلو رواج چنین آفت هایی را در جامعه بگیرند.

قلیان تلفنی ، معضل مشتریان زن قلیان تلفنی

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از میزان /ن
برچسب : قلیان
وبگردی