احسان جوانمرد

نویسنده بانوی عمارت عزادار شد

تاریخ انتشار : 21 اسفند 1398کد مطلب : 41462زمان مطالعه : 3 دقیقه
احسان جوانمرد نویسنده سریال بانوی عمارت در غم از دست دادن پدرش به سوگ نشست.

پدر نویسنده بانوی عمارت درگذشت

احسان جوانمرد را همه مخاطبان تلویزیون با نویسندگی سریال بانوی عمارت به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد می شناسند.

این نویسنده دنیای سینما و تلویزیون در غم از دست دادن پدرش به سوگ نشست و با انتشار پستی خبر از درگذشت پدرش داد.

دلنوشته نویسنده بانوی عمارت برای پدرش

احسان جوانمرد با انتشار پستی خبر از درگذشت پدرش داد و برای او نوشت:

صدای قشنگت تا ابد در گوشم طنین انداز خواهد بود جوانمرد بزرگ. مانده ام حیران که چرا بین این همه شعری که از حفظ بودی سهم ما هزار بار شنیدن این بیت رودکی بود:

شو تا قیامت آید زاری کن

کی رفته را به زاری باز آری.

دیشب که پرستار اتاق سیزده خبر را داد رفتم کل شعر را خواندم و بلند بلند زار زدم اما حق با تو و رودکی بود؛ کی رفته را به زاری باز آرم؟ جوانمرد بزرگ؛ مهربان ترین مخلوق خدا؛ به دلسوزی شهره شهر بودی و به بی آزاری یگانه دوران. چرا باید این شعر را از بچگی تا دم آخر بیخ گوشمان زمزمه می کردی؟ طعنه می زنی جوانمرد؟ تو که اهل طعنه زدن نبودی. پیش کسی گریه نکردم جوانمرد ولی تنهایی زار زدم تا صبح. یکی پس انداخته ای که مثل خودت اشکش دم مشکش است. گلایه ای ندارم عزیز دلم فقط کاش شعر دیگری ورد زبانت بود نه این یکی که نسخه کاملش از دیشب هزار بار ویرانم کرده. پیکرت را تحویلم نمی دهند پدر. می گویند چون ریه ات شیمیایی بوده ممکن است دلیل مرگت کرونا نباشد. فردا صبح جواب تست نهایی از پاستور می آید. من ولی می دانم که قاتل تو این ویروس منحوس بود . با اینکه نتوانستند کاری برایت بکنند ولی رسم قدرشناسی را که یادم داده بودی به جا آوردم و از پزشکت و تمام پرستارهای بقیة الله تشکر کردم که جانشان کف دستشان است.

رفتی جوانمرد، رفتی و پیکرت نه در ارتفاعات شاخ شمیران یا مرزهای تفتیده جنوب که در بقیة الله جا مانده است. جانی که از ترکش خمپاره و گاز خردل به در برده بودی را اینجا تسلیم کردی ولی خوشحالم برایت جوانمرد جان. خوشحالم چون هر کس که بهت زده زنگ می زند برای عرض تسلیت با بغض می گوید هر چه در خاطراتش گشته تا یک تندی، یک تشر، یک تو گفتن پیدا کند نتوانسته و برای همین گلویش به بغض نشسته و چشمش به اشک. نام تو نه برای ما که عمق صفای وجود نازنینت را می شناختیم که برای تمام اهالی شهر مترادف مهربانی بود. خدانگهدار عزیز دلم. چیزی ندارم اما هر چه که دارم را مدیون توام. تویی که وقت ناخوشی من را جای خودت به دبیرستان می فرستادی تا چند ساعت معلم ادبیات شاگردانت باشم. تویی که مرا مشترک تمام مجلات معتبر کشور کرده بودی آن هم در شهری که تنها روزنامه فروشش با گاری به مردم مجله می فروخت. اشکم بند نمی شود ولی خوشحالم جوانمرد. خوشحالم که هر جا کسی از پدر و محبت پدری حرف می زند من مثل تویی را داشته و دارم و از این بابت سرم بالاست. برو به سلامت پسر کوهستان. حالا دیگر می توانی ریه ات را سبک کنی و یک دل سیر نفس بکشی.....

پدر احسان جوانمرد

احسان جوانمرد نویسندگی را با فیلم غبار زمان در سال 89 آغاز کرد و در سریال هایی چون گمشدگان، هفت سنگ و بانوی عمارت به عنوان نویسنده حضور داشت.

احسان جوانمرد

نویسندگی سریال بانوی عمارت به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد که سال 97 از شبکه سه سیما پخش شد یکی از آثار ماندگار احسان جوانمرد است.

سریال جیران

این نویسنده کشورمان در جدیدترین تجربه نویسندگی با حسن فتحی در سریال جیران برای نمایش خانگی همکاری کرد و چند روز قبل با انتشار متنی کوتاه خبر از نویسندگی سریال جدیدش داد که به نظر میرسید یک کار تاریخی است.

نویسنده بانوی عمارت در غم از دست دادن پدرش به سوگ نشست

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : صفحه احسان جوانمرد / بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی