روش تشخیص آووکادو رسیده
جالب است بدانید که آووکادو میوه ایست که بعد از جدا شدن از شاخه و به مرور زمان در شرایط جوی مناسب شروع به رسیده شدن می کند.

چگونه بفهمیم که یک آووکادو رسیده است یا کال؟

اگر می خواهید آووکادو بخرید یا از قبل خریده اید و مطمئن نیستید که قابل خوردن هستند یا خیر نگران نباشید؛ این چند ترفند ساده را امتحان کنید. ساده ترین راه برای تشخیص اینکه آیا آووکادو رسیده است ، تلاش برای کندن ساقه می باشد.

اگر ساقه براحتی جدا شد، آووکادو رسیده، حتی اگر بتوانید ساقه را بدون چاقو ببرید بازهم رسیده است. برای تشخیص اینکه آیا آووکادو خیلی رسیده نیز میتوان آن را کف دست خود قرار داده و بفشارید اگر خمیری مانند باشد ترشیده است ؛ این مقدمه ای بود برای پاسخ به خواسته ی شما کاربران نمناک که روش تشخیص آووکادوی رسیده و کال را درخواست کرده بودید.

نشانه آووکادو رسیده

بررسی ظاهر آووکادو برای شناسایی رسیده بودن آن

نوع مورد علاقه ی خود را بشناسید چراکه هیچ دو نمونه از آووکادو همانند هم نیستند؛ آن ها تفاوت های اندکی در اندازه، رنگ و فرم بسته به نوع مختلف آن دارند. ظاهر آووکادو بستگی زیادی به نوع انتخابی شما دارد.

اگر نوع آووکادو ذکر نشده میتوانید از فروشنده بپرسید. همچنین لازم به ذکر این نکته نیز هست که سفتی آووکادو علیرغم اینکه از چه نوعی باشد در همه ی اشکال آن وجود دارد.

شناسایی آووکادو رسیده

زمان برداشت آووکادو را در نظر بگیرید

انواع مختلف آن معمولا در فصل های متفاوتی برداشت می شوند. آووکادوهای بیکن معمولا از اواخر پاییز تا بهار در دسترس هستند و بعنوان نوع زمستانی شناخته می شوند. آووکادو فوئرت نیز از پاییز تا اواخر بهار برداشت می شود.

آووکادو گوئن اغلب در پاییز و زمستان برداشت می شود. هاس و لمب هاس در تمام طول سال موجود است. پینکرتون از اوایل زمستان تا بهار در دسترس است.ریدها در تمام طول تابستان و اوایل پاییز در دسترس هستند. و زوتانو بین ماه سپتامبر و اوایل زمستان می رسد.

اندازه آووکادو رسیده

آووکادوی رسیده بیکن بیضی شکل هستند و اندازه ای بین 170 تا 340 گرم دارند. آووکادوی فونته وقتی میرسند 142 تا 397 گرم می باشند. گوئن ها :170 تا 425 گرم وزن دارند ؛ هاس بین 142 تا 340 گرم با فرمی بیضی شکل می باشد.

لمب هاس ها بزرگ هستند و گلابی شکل و متقارن می باشند . وزن آن ها بین 333 تا 532 گرم است. آووکادوهای پینکرتون بلند و گلابی شکل هستند و وزنی بین 227 تا 510 گرم دارند.

آووکادوهای رید از متوسط تا کوچک هستند و وزن شان 227 تا 510 گرم است. آن ها دایره ای ترین شکل موجود می باشند؛ همچنین آووکادوهای زوتا هم ازبزرگ تا متوسط می باشند و معمولا وزنی حدود 170 تا 397 گرم می باشند.

طعم آووکادو رسیده

بررسی رنگ آوکادو رسیده و کال

رنگ پوست اغلب آووکادو ها تیره است. آووکادوهای بیکن و فوئرته دارای پوستی سبز و نازک هستند. آووکادو گوان وقتی میرسد پوستی سبز ، خشن ، قابل انعطاف و سبز رنگ دارد ، ِآووکادوهای هاس و لمب هاس دارای متمایز ترین رنگ ها هستند ؛ در واقع یک آووکادوی رسیده هاس و لمب هاس به رنگ بنفش تیره است.

مانند هاس ها، پینکرتون ها هم وقتی میرسند رنگ تیره تری پیدا میکنند یک پینکرتون رسیده معمولا سبز پر رنگ دارد.

یک آووکادوی رید رنگ سبز خود را حتی وقتی که برسد حفظ میکند؛ آن ها معمولا پوستی ضخیم و نقش و نگار ریگی دارد.

آووکادوهای زوتانو پوستی نازک با رنگ های زرد و سبز می باشند. وجود نقاط تیره رنگ روی آووکادو میتواند نشان دهنده ی کبودی یا ترشیدگی میوه باشد.

به آرامی میوه را بشویید چراکه آووکادو هر چه رسیده تر باشد به منظور جلوگیری از ایجاد نقاط تیره رنگ باید میزان فشاری که به آن وارد میکنید کمتر باشد.

یک آووکادوی رسیده بدون نقاط تیره، حالت نرمی دارد.

رنگ آووکادو رسیده

زیر ساقه آووکادوی رسیده

آووکادو را کنار گوش خود بگذارید و چند بار آن را تکان دهید تا ببیننید که آیا صدای تق تق می آید یا خیر. اگر صدایی شنیدید باید بدانید که آووکادو مورد نظرتان ترشیده شده است.

بیرون کشیدن ساقه برای تشخیص آووکادوی رسیده

اگر ساقه براحتی بیرون بیاید، آووکادو رسیده؛ اگر آووکادو همچنان کال باشد، ممکن است نتوانید ساقه را بدون چاقو ببرید. از چاقو برای بیرون کشیدن ساقه آووکادو استفاده نکنید چون اگر آووکادو آماده خوردن باشد ساقه باید بدون استفاده از چاقو براحتی جدا شود.

چک کردن رنگ زیر آووکادو رسیده و کال

اگر زرد کم رنگ یا قهوه ای باشد درحال رسیده شدن است. اگر قهوه ای تیره باشد، ممکن است ترشیده باشد.

ویژگی آووکادوی رسیده

بایک آووکادوی نرسیده و بریده شده چه کنیم؟ اگر یک آووکادوی کال را برش زدیم چه کنیم؟

هر دو طرف آووکادو را آب لیمو بزنید. چرا که بهترین راه برای کاهش سرعت اکسیداسیون، درمعرض قرار دادن گوشت با یک عامل اسیدی است. دو نیمه آووکادو را دوباره به هم بچسبانید و آووکادو را تا حد امکان بپوشانید و آن را در بسته بندی های پلاستیکی محکم ببندید و چندین لایه پلاستیک را در اطراف آن ها قرار دهید تا کاملا مهر و موم شود. برای چند روز آن را در یخچال قرار داده و اگر زرد یا قهوه ای رنگ شد آووکادو را دور بیاندازید.

تشخیص آووکادو رسیده

چگونه آووکادو رسیده را از کال تشخیص دهیم ؟ + روش

3.955
این مطلب مفید بود ؟4312
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ آ /ن/ح.ب
برچسب : آووکادو
وبگردی