ویزا
درخواست ویزای کانادا از سمت ایرانیان آمار قابل توجهی را دارد. در طول هر ماه هزاران درخواست ویزای کانادا از سوی شهروندان ایرانی ارسال می شود. اما دلیل محبوبیت ویزای کانادا در میان ایرانی ها چیست؟

درخواست ایرانیان برای چه ویزایی بیشتر می باشد ؟

 مهاجرت به خارج از کشور و سفرهای خارجی همواره مورد علاقه مردم ایران بوده است. در این میان، برخی از مناطق جهان همواره با استقبال بیشتر ایرانی ها مواجه بوده است. از جمله این کشورها باید به کانادا و کشورهای حوزه شینگن اشاره داشت. اخذ ویزای این کشورها به دلایل مختلف با درخواست های زیادی از سوی ایرانی ها همراه شده است. اما دلیل جذابیت این ویزاها برای ایرانیان و تعداد بالای درخواست برای این ویزاها چیست؟

ویزای کانادا؛ محبوب و قابل دسترس

درخواست ویزای کانادا از سمت ایرانیان آمار قابل توجهی را دارد. در طول هر ماه هزاران درخواست ویزای کانادا از سوی شهروندان ایرانی ارسال می شود. اما دلیل محبوبیت ویزای کانادا در میان ایرانی ها چیست؟

کشور کانادا بر اساس آمارهای موجود یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی شناخته می شود. این کشور از لحاظ سطح رفاه، توسعه اقتصادی، فرصت های شغلی، تحصیلی و بسیاری دیگر از فاکتورها شرایط بسیار مناسبی را دارد. به همین دلیل نه تنها مردم کشورمان بلکه مردم بسیاری دیگر از ملل جهان علاقه دارند تا برای کار، زندگی و تحصیل به این کشور توسعه یافته بروند.

در حال حاضر درخواست های زیادی در رابطه با ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد. با توجه به بالا بودن سطح کمی و کیفی آموزش در کانادا و سهولت در اخذ ویزای تحصیلی این کشور بسیاری از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل راهی این کشور می شوند. هم چنین ویزای توریستی کانادا نیز در چند سال اخیر با استقبال خوبی از سوی ایرانیان مواجه شده است. جاذبه های گردشگری در کنار غنای فرهنگی این کشور موجب شده تا کانادا به یکی از مقاصد گردشگری مهم دنیا تبدیل شود.

برای ارائه درخواست ویزای کانادا ابتدا باید نوع ویزای مورد نظر خود را مشخص کرده و سپس درخواست ویزا را به یکی از دو روش ثبت نام آنلاین یا مراجعه حضوری به سفارت ارائه کنید. البته با توجه به این که کشور کانادا در ایران سفارت ندارد بهترین روش همان ثبت نام آنلاین است. بعد از انجام ثبت نام باید مدارک موردنیاز اخذ ویزای کانادا را گردآوری کنید. این مدارک شامل پاسپورت، شناسنامه، عکس و ... می شود. البته مدارک موردنیاز بر اساس هدف شما از سفر به کانادا متغیر خواهد بود. به عنوان مثال برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا باید حتما ترجمه مدارک تحصیلی خود را ارائه کرده باشید.

بعد از تعیین وقت سفارت کانادا از طریق VFS Global باید برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری به محل تعیین شده مراجعه کرده و هزینه اخذ ویزای کانادا را نیز بپردازید. بعد از انجام تمام این اقدامات باید منتظر مشخص شدن نتیجه درخواست خود بمانید. در صورتی که روند اخذ ویزای کانادا برای شما مبهم است می توانید از خدمات موسسات مهاجرتی معتبر استفاده کنید تا روال کار شما سریع تر شود.

ویزای شینگن؛ گردش در 26 کشور اروپا با یک ویزا

ویزای شینگن یکی دیگر از ویزاهای محبوب در بین مردم ایران است که درخواست های زیادی برای آن وجود دارد. مزیت بزرگ این ویزا این است که در صورت گرفتن آن، امکان سفر به 26 کشور مختلف عضو شینگن را پیدا خواهید کرد. ویزای شینگن دارای انواع مختلفی از جمله ویزای تجارت، ویزای توریستی، ویزای ترانزیت و... است. اما اکثر ایرانی ها برای ویزای توریستی شینگن و هم چنین ویزای دیدار با خانواده و دوستان اقدام می کنند.

برای اخذ ویزای شینگن حتما باید برنامه سفر مشخص و مدارک مورد نیاز ویزای شینگن را داشته باشید و بلیط هواپیما و مدارک رزرو هتل را ارائه دهید. معمولا مدت زمان ویزای شما بر اساس تاریخ بلیط رفت و برگشت هواپیما تعیین خواهد شد. علاوه بر این موارد باید مدارک دیگری از جمله پاسپورت، شناسنامه و... را نیز ارائه کنید. دقت داشته باشید که پاسپورت شما باید حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد و بهتر است حداقل سه هفته قبل از برنامه سفر خود برای اخذ ویزای شینگن اقدام کرده باشید. اگر قصد داشته باشید که در بیش از یک کشور حوزه شینگن اقامت داشته باشید برای اخذ ویزا باید از طریق سفارت اولین کشوری که قصد اقامت در آن را دارید اقدام نمایید.

ویزای ژاپن؛ اعتبار پاسپورت شما

ژاپن کشوری است که مردم کشورهای دیگر با اهداف مختلف از جمله تجارت و گردشگری به آن سفر می کنند. در حال حاضر شهروندان 68 کشور دنیا برای ورود به این کشور شرق آسیا نیازی به ویزا ندارند. اما به جز این 68 کشور، مردم سایر ملل دنیا برای اقامت در ژاپن نیاز به اخذ ویزا خواهند داشت که ایرانیان نیز در همین دسته قرار می گیرند.

علاوه بر زیبایی و جاذبه های گردشگری کشور ژاپن که باعث تمایل ایرانیان برای سفر به این کشور شده است، این ویزا از جذابیت دیگری نیز برخوردار است. 

جالب است بدانید که کشور ژاپن قوی ترین پاسپورت را در بین تمامی پاسپورت های دنیا دارد و با استفاده از پاسپورت این کشور می توانید بدون اخذ ویزا به 190 کشور مختلف دنیا سفر کنید. این اعتبار در مورد ویزای ژاپن نیز صادق است زیرا ژاپنی ها سخت گیری زیادی در رابطه با صدور ویزا ژاپن انجام می دهند. به همین دلیل وجود ویزای این کشور در پاسپورت افراد اعتبار زیادی را به آن خواهد داد. در واقع اخذ ویزای ژاپن تاثیر مثبتی را در گرفتن ویزای سایر کشورها از جمله ویزای کانادا خواهد داشت. خوشبختانه علی رغم تمام این سخت گیری ها دریافت ویزای ژاپن برای ایرانی ها چندان دشوار نیست البته به شرطی که تمام مدارک و اسناد موردنیاز را تامین کرده باشید. با توجه به حساسیت و پیچیدگی هایی که در رابطه با گرفتن ویزای ژاپن وجود دارد می توانید از خدمات موسسات مهاجرتی معتبر در این حوزه استفاده کنید تا با خیال راحت مسافر ژاپن شوید.

پردرخواست ترین ویزاها برای ایرانیان

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی