هنرمندان

مونولوگ هایی مشهور از هنرمندان سرشناس دنیا

تاریخ انتشار : 4 مرداد 1396کد مطلب : 53625زمان مطالعه : 4 دقیقه
مونولوگ هایی از هنرمندان مشهور از داریوش ارجمند و زنده یاد اسماعیل داورفر تا وودی آلن را در این بخش از دنیای فرهنگ و هنر نمناک مشاهده میکنید.

دیالوگ های ماندگار هنرمندان مشهور

هنرمندان سرشناس دنیا در آثاری که در آن به ایفای نقش پرداخته اند تک گویی های ماندگاری دارند که اهالی سینما و طرفدارانشان آنها را برای همیشه در ذهن ثبت کرده اند. گزیده ای از این مونولوگ های هنرمندان مشهور را برایتان گردآوری کرده ایم که در ادامه مشاهده میکنید.

مونولوگ هایی از هنرمندان مشهور

استیو مک کوئین درباره بروس لی
من در سال 1968 یا 69 بود که بروس لی را در لس آنجلس ملاقات کردم.من به هیچ وجه با هنرهای رزمی برخوردی نداشته ام. من متخصص یا چیزی در این سطح هم نیستم. بروس برای من فقط یک دوست بود و من خیلی به او علاقه داشتم. بعضی اوقات که احساس دلتنگی می کردم، تلفن زنگ می زد و بروس پشت خط بود. نمی دانم چرا زنگ زده بود. فقط می گفت:«فکر کردم باید به تو زنگ بزنم.»
به نظر من، بروس لی یک فیلسوف برجسته و عالی در مورد زندگی روز مره بود، و من خیلی تحت تاثیر نظریه ها و برخورد هایش نسبت به هنرهای رزمی قرار می گرفتم. خیلی سعی می کرد بفهمد کیست. توصیه اش به مردم این بود که:«خودتان را بشناسید.»به نظر من منظورش خود شناسی از طریق هنرهای رزمی بود که نوعی تعمیم نفس بود. اما او در زندگی روزمره نیز خودش را می شناخت. از طریق شناخت خودش به هوش و معرفت رسیده بود. من و او در این مورد صحبت های زیادی با هم می کردیم.خیلی در مورد بروس لی فکر کرده ام، او انسان عجیبی بود.

هنرمندان سرشناس دنیا

داریوش ارجمند هنرمند پیشکسوت کشورمان

داریوش ارجمند :درباره دردسر بازی در «ناخدا خورشید»
…خیلی ها فکر می کردند من یک دست دارم. مرحوم محمد نوری با خانمش شرط بسته بود که من بچه جنوب هستم و یک دست دارم. البته 25 هزار تومان هم سر این شرط به همسرش باخت! کار خیلی سختی بود. وقتی فیلم برداری تمام می شد و کمربند را باز می کردند، دستم به شدت ورم می کرد و سرد می شد چون خون به دستم نمی رسید. من هم گلایه ای نمی کردم. اواخر کار بود که ناصر تقوایی آمد و حین گفتن خسته نباشید، ضربه مختصری به دستم زد و من از جا پریدم. گفت:چه شده؟ گفتم چیزی نیست. دستم را که می بندند، خون مرده می شود و گزگز می کند. دستم را وارسی کرد و دید تمامش کبود است و ورم کرده. عصبانی شد و با گروه دادوبیداد کرد و گفت هر پلانی که می خواهم بگیرم، دستش را ببندید و وقتی کات دادم، باز کنید اما عملی نبود این کار. من هم جر می زدم و هر 4، 5 پلان یک بار استراحتی به دستم می دادم اما کار که تمام می شد، تمام شب درد دست کلافه ام می کرد. یک درویش آن جا بود که شب ها روغن زیتون می گرفت و دست من را هر شب ماساژ می داد تا خون مردگی ها برطرف شود. سفتی کمربند هم به طحالم آسیب رساند.

زنده یاد اسماعیل داورفر :درباره مرگ هنرمندان پیشکسوت
درهمه جای دنیا از تجربه های پیشکسوتان هر عرصه به بهترین نحو ممکن استفاده می کنند تا در گام هایی که قصد برداشته شدن آن را دارند، شکست نخورند و بهتر به سرمنزل مقصود نزدیک تر شوند. اما درایران اصلا به این مسئله مخصوصا درعرصه هنرنمایش توجهی نمی شود.
لذا با فوت هر هنرمندی درایران، پشتوانه عظیمی از تجربه که به دست آورده است، رو به خاموشی می رود و جایگزینی برای آن نمی توان قائل شد. زیرا تجربیات آن هنرمند به نسل بعد ازآن منتقل نشده است.

 مایکل فاسبندر از خودش می گوید
من شیفته زندگی پر از شور و هیجانم. می خواهم تا می توانم فیلم بازی کنم، دوستی های عمیق را تجربه کنم، موتورسواری کنم، به کشور های مختلف سفر کنم، آدم های دوست داشتنی جدید را ملاقات کنم. . . البته فهرست کار های موردعلاقه ام بسیار طولانی تر از این حرف هاست. من دوست دارم آدم حسابی ها و همکارانی که کارهایشان را ستایش می‏کنم، آثارم را بپذیرند و تایید کنند. این به من اعتماد به نفس و قدرت می بخشد.

هنرمندان سرشناس دنیا

وودی آلن هنرمند سرشناس

وودی آلن درباره بازیگری
اگر خودم در فیلم بازی کرده باشم، کار برایم به مراتب سخت تر می شود. مثل این می ماند که شما مرتب به صدای ضبط شده خودتان گوش دهید یا حتی بدتر پشت سر هم خودتان را نگاه کنید و همزمان صدای خودتان را بشنوید. خوب اگر خودم در فیلم نباشم، و افراد دلپسندی چون دایان کیتون و اما استون در آن بازی کرده باشند، دیگر مشکلی با تدوین آن ندارم ولی وقتی که تدوین تمام شد دیگر تمام شده و دیگر بی خیال آن کار می شم. اوه خدای من، من طی این سال ها با چه بازیگران فوق العاده ای که کار نکرده ام. آنها کاملا به من اعتماد کرده و حاضر شده اند که در قبال پولی بسیار جزیی با من کار کنند.

مونولوگ هایی مشهور از هنرمندان سرشناس دنیا

2.114
این مطلب مفید بود ؟68
برگرفته از بانی فیلم / م.ف
وبگردی