احسان خواجه امیری
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک به معرفی خواننده هایی که در خواندن تیتراژ رکود دارند می پردازیم.

پرکارترین خواننده های تیتراژ در تلویزیون

تیتراژخوانی برای سریال های تلویزیون یکی از راه های رسیدن به شهرت و محبوبیت در میان مردم است. اغلب مردم ارتباط خوبی با تلویزیون دارند و سریال های تلویزیون را به خوبی پیگیری میکنند و یکی از بخش های مورد توجه این سریال ها تیتراژ آنها است.

تاثیر آهنگ در فیلم سریال امری غیرقابل انکار و اجتناب ناپذیر است و به خوبی میتوان این اتفاق را از پخش سریع آهنگ های فیلم یا تیتراژ و دست به دست شدن آنها دریافت.

بسیاری از خواننده ها با خواندن تیتراژ یک فیلم و سریال به چنان شهرتی دست یافتند که در تمام طول دوران خوانندگی شان کمتر تکرار شد. با این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه باشید تا شما را با خواننده هایی که بیشتر تیتراژ را برای سریال ها خوانده اند آشنا کنیم.

احسان خواجه امیری

احسان خواجه امیری خواننده جوان موسیقی پاپ را میتوان یکی از رکوردداران خوانندگی تیتراژ در تلویزیون نامید.

خواننده جوان موسیقی پاپ که اولین تجربه جدی دنیای هنری اش را با خواندن تیتراژ سریال غریبانه در سال 83 آغاز کرد خیلی زود توانست با ترانه هر چی آرزوی خوبه در دل مردم جا باز کند و به موفقیتی دست یافت که در سالهای بعد بارها و بارها برایش تکرار شد.

احسان خواجه امیری در طول فعالیت حرفه ای اش تیتراژ و موسیقی سریال هایی چون برای آخرین بار ، لبه تاریکی ، زیر زمین، از نفس افتاده، پول کثیف، میوه ممنوعه ، مثل هیچکس ،در مسیر زاینده رود ، نابرده رنج ، مادرانه ، ماتادور ، آوای باران ، پریا ، هشت و نیم دقیقه و آنام را خوانده است.

احسان خواجه امیری

مجید اخشابی

مجید اخشابی یکی دیگر از خواننده هایی است که با خواندن ترانه تیتراژ حسابی در میان مردم شناخته شد و او هم به مانند احسان خواجه امیری از رکوردداران خوانندگی تیتراژ در تلویزیون است.

مجید اخشابی را اغلب مخاطبان تلویزیون با آهنگ محله بنده نواز به خوبی می شناسند. این خواننده کشورمان تیتراژ سریال هایی چون گمگشته، عروج، مسافری از هند، متهم گریخت، خانه به دوش، یک وجب خاک، بوی خوش زندگی، روزهای زیبا، چهارچرخ ،نقطه سر خط، همه بچه های ما، نوشدارو، اولین انتخاب و دارا و ندار را خوانده است.

مجید اخشابی

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی کشورمان یکی دیگر از خواننده هایی است که باید نام او را در لیست رکوردداران تیتراژخوانی در تلویزیون ثبت کنیم.

علیرضا قربانی فعالیت در حوزه موسیقی را از اواسط دهه 70 آغاز کرد و به عنوان خواننده تیتراژهای زیادی را برای سریال های تلویزیون خوانده است. تیتراژ سریال پرده نشین ، کیف انگلیسی، شب دهم، سایه آفتاب، روشنتر از خاموشی، مدار صفر درجه ، وضعیت سفید ، راستش را بگو ، تنهایی لیلا ، کیمیا و پدر از جمله تیتراژخوانی های علیرضا قربانی در سریال های تلویزیون هستند.

علیرضا قربانی

رضا یزدانی

رضا یزدانی یکی دیگر از خواننده هایی است که تیتراژهایی را برای سریال های تلویزیون خوانده است. سریال مرگ تدریجی یک رویا اولین سریالی بود که رضا یزدانی تیتراژ آن را خواند و بعد از آن به عنوان یکی از خواننده های رکورددار تیتراژخوانی شناخته شد.

تیتراژ سریال قلب یخی، ساخت ایران ، یادآوری ، جاده چالوس، تعبیر وارونه یک رویا ، پرستاران ، گمشدگان ، تعبیر وارونه یک رویا و آهنگهای سریال از یادها رفته را خوانده است.

رضا یزدانی

علی لهراسبی

علی لهراسبی خواننده پاپ یکی دیگر از چهره هایی است که با خواندن تیتراژ در میان مخاطبان تلویزیون بیش از پیش مشهور شد و آهنگ های او مورد استقبال قرار گرفت.

خوانندگی تیتراژ سریال کلبه سپید، دریایی ها ، پیله های پرواز ، سریال دیدار، فاصله ها ، عبور شیشه ای ، دلنوازان ، خداحافظ بچه ، سه پنج دو و شیدایی از جمله کارهای تلویزیونی علی لهراسبی است.

علی لهراسبی

سالار عقیلی

سالار عقیلی یکی از خواننده های موسیقی سنتی کشورمان است که آموزش موسیقی را از کودکی آغاز کرد و خیلی زود توانست به عنوان خواننده ای محبوب و پرطرفدار شناخته شود.

سالار عقیلی به عنوان خواننده ،تیتراژ و موسیقی چند سریال را خوانده است. تیتراژ سریال شهریار ، آهنگهای سریال تبریز در مه ، تیتراژ سریال حانیه ، معمای شاه و چرخ و فلک از جمله کارهای سالار عقیلی در تلویزیون هستند.

سالار عقیلی

محمد علیزاده

محمد علیزاده هم یکی دیگر از خواننده هایی است که طرفداران خاص خودش را دارد و در کنار آلبوم هایی که روانه بازار موسیقی کرده است تیتراژخوانی برای چند سریال هم دیده میشود.

محمد علیزاده خواننده ای که اولین آلبوم رسمی اش سال 87 منتشر شد با انتشار چند ترانه مانند جز تو ، فکرشم نکن ، هواتو کردم و... به شهرت رسید و تابحال تیتراژ سریال هایی چون زخم، برادر ، خروس، میشه نگام کنی، برنامه ماه عسل، جشن رمضان، شهر باران و ... از جمله همکاری های او با تلویزیون هستند.

محمد علیزاده

خواننده هایی که در خواندن تیتراژ رکورد دارند

3.127
این مطلب مفید بود ؟1710
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی