جراحی بینی
بینی از مهم ترین ملاک های زیبایی صورت افراد می باشد که خیلی ها علاقه مند به عمل بینی خود هستند و نیاز هست برای انجام این امر اطلاعاتی را در این مورد کسب کنند.

سوالات و توصیه های جراحی بینی

رپورتاژ آگهی :یکی از عوامل مهم در داشتن صورتی زیبا، تناسب در بخش های مختلف صورت می باشد. بینی به عنوان عضوی که در مرکز و جلوی صورت قرار گرفته نقش مهمی در زمینه ی زیبایی ایفا می کند. با استفاده از کمک های یک متخصص جراح و همچنین افراد با دانش در زمینه ی لوازم آرایشی و بهداشتی می توان به بیمار برای رسیدن به ظاهری متناسب و زیبا کمک نمود. جراحی بینی یکی از روش هایی است که به افرادی که از اندازه و شکل ظاهری بینی شان راضی نیستند کمک می کند تا به شکل دلخواه خود برسند. همچنین با استفاده از جراحی بینی می توان عملکرد بینی را در مواردی که دچار مشکل و آسیب های جدی شده است بهبود بخشید.

به طور کلی اهداف جراحی بینی را به صورت زیر می توان خلاصه کرد: برطرف کردن مشکلات تنفسی، صاف کردن بینی های کج، صاف کردن برجستگی های بینی، کاهش طول بینی، باریک کردن بینی هایی که برای صورت بسیار پهن هستند، بازگرداندن تناسب به بینی  هایی که بر اثر جراحت دچار آسیب شده اند.

شاخص سن و سال در جراحی بینی

زنان و مردان از هر سنی می توانند از جراحی زیبایی بینی سود ببرند. جراحی زیبایی بینی یکی محبوب ترین روش های جراحی در میان نوجوانان نیز می باشد، اگرچه جراحان زیبایی هنگام ارزیابی این که آیا فرد برای جراحی از لحاظ سنی مناسب است یا خیر مراقبت های ویژه ای را انجام می دهند ولی در حالت کلی می توان گفت که باید بینی به طور کامل رشد کرده باشد و معمولاً محدودیت سنی 14 سال برای دختران و 16 سال برای پسران در نظر گرفته می شود همچنین افراد جوان باید بلوغ و درک کاملی از خود در زمینه ی جراحی زیبایی بینی نشان دهند. قبل از انجام عمل جراحی باید جراح باید به طور کامل روش، خطرات و مزایای جراحی را به بیمار خاطر نشان کند.

عمل زیبایی بینی

مشاوره با جراح پلاستیک قبل از عمل بینی

قبل از برنامه ریزی برای جراحی بینی، باید با جراح پلاستیک ملاقات کنید تا فاکتورهای مهمی را تعیین کند که آیا جراحی برای شما مفید است و یا خیر. این جلسه می تواند شامل موارد زیر باشد:

سابقه ی پزشکی: مهم ترین سؤالی که پزشک در این مورد از شما خواهد پرسید این است که هدف شما از جراحی چیست. همچنین سؤالاتی نیز درخصوص سابقه¬ی پزشکی شما مطرح خواهد شد. برای مثال اگر شما دارای اختلالات خونریزی همچون هموفیلی باشد انجام عمل جراحی بینی برای شما مناسب نخواهد بود.

تست فیزیکی: دکتر شما یک تست پزشکی کامل از جمله آزمایش خون خواهد گرفت. همچنین ویژگی های صورت شما و همچنین بینی را از داخل و خارج بررسی خواهد کرد.

عکسبرداری: همچنین از بینی شما و از زاویه های مختلف عکسبرداری خواهد شد. ممکن است از برخی ابزارهای کامپیوتری نیز استفاده گردد تا جراح نشان دهد که چه نوع نتایجی ممکن است در این جراحی به دست آید.

بحث درباره انتظارات شما:در این بخش بسیار مهم است که شما خواسته¬ها و انتظارات خود درباره¬ی عمل جراحی بینی را مطرح کنید و دکتر شما در این زمینه توضیح خواهد داد که آیا این جراحی می تواند به شما برای رسیدن به اهدافتان مؤثر باشد و یا خیر.

جراحی بینی

عمل جراحی بینی، فرآیندی به شدت فردی است و تکنیک هایی که در طول جراحی زیبایی بینی مورد استفاده قرار می گیرد بسته به آناتومی و تغییرات مورد نظر بیمار می تواند بسیار گسترده باشد. به طور کلی تکنیک های جراحی شامل یکی از رویه های زیر میباشد:

1- جراحی بینی باز: برای یک جراحی بینی باز، یک برش کوچک زیر نوک بینی و میان سوراخ های بینی ایجاد خواهد شد. این روش به جراح زیبایی اجازه خواهد داد تا دسترسی کامل تری به ساختار بینی داشته باشد. معمولاً جراحان زیبایی از این روش برای افرادی که به تغییر شکل گسترده تری احتیاج دارند استفاده می کنند.

2- جراحی بینی بسته: برای این نوع جراحی، برش در داخل سوراخ¬های بین ایجاد خواهد شد. این روش برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که به تغییرات جزئی احتیاج دارند. یکی از مزیت های این روش، عدم وجود زخم قابل مشاهده پس از جراحی می باشد. اما ممکن است این نوع جراحی برای تغییرات گسترده مناسب نباشد.

3- تیپ پلاستی: برعکس دو روش قبلی تیپ پلاستی به ناحیه ی مورد جراحی اشاره دارد و نه روش برشی که مورد استفاده قرار می گیرد. این روش شامل تغییرات بر روی نوک بینی افراد می باشد و ممکن است به دو صورت باز و بسته صورت پذیرد.

توصیه های قبل و بعد از جراحی بینی

برای انجام مناسب تر جراحی پلاستیک بینی و همچنین به دست آوردن نتایج مطلوب تر، برخی مراقبت ها قبل و بعد از جراحی مورد نیاز است که برای مثال می توان موارد زیر را تذکر داد.

قبل از عمل:حداقل شش هفته قبل از عمل جراحی سیگار کشیدن را متوقف کنید، اجتناب از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی خاص و همچنین داروهای گیاهی که باعث افزایش خونریزی می شود، صرف نظر از نوع جراحی که باید انجام شود، هیدراتاسیون قبل و بعد از جراحی برای بهبودی بسیار مهم است. 

بعد از عمل:جراح شما درباره ی مدت زمانی که طول خواهد کشید تا به سطح طبیعی فعالیت و کار خود بازگردید، بحث خواهد کرد. پس از جراحی، شما و مراقبتان اطلاعاتی درخصوص:تخلیه، علائمی که تجربه خواهید کرد، عوارض موجود در اختیار شما قرار خواهد داد. در این خصوص مهم است که تمام دستورالعمل هایی که جراح در اختیار شما قرار خواهد را پیگیری کنید. این نکته مهم است که بدانیم زمان بهبود در افراد مختلف متفاوت است همچنین قبل از اینکه بتوانید ورزش کنید چند هفته باید صبر کنید. نتایج جراحی بینی دائمی است، بنابراین بسیار مهم است که نتایجی را که مدنظرتان است به صورت کاملاً روشن برای خود ترسیم کنید. همچنین مهم است که با پزشک جراح خود به منظور ارزیابی جراحی انجام شده و همچنین پیگیری درمان های تجویز شده در ارتباط باقی بمانید.

اطلاعات و دانستی های مفید در رابطه با جراحی بینی

4.314
این مطلب مفید بود ؟122
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی