نوشیدنی بعد ورزش
اگر برای تناسب اندام و سلامتی به سراغ تمرینات و رشته های ورزشی خاصی می روید باید در انتخاب خوردنی و نوشیدنی بعد ورزش هم دقت لازم را داشته باشید تا نتیجه دلخواه را کسب کنید.

نوشیدنی های مفید بعد از تمرینات ورزشی

تمرین کردن کار سختی می باشد اما آیا شما می دانید که از آن سخت تر چیست؟ رژیم و برنامه غذایی درست. داشتن یک رژیم غذایی مناسب که به شما اطمینان می دهد که توسط آن تمام مواد غذایی مورد نیاز را با آن در بدن دارید و به وسیله آن می توانید به هدف تان که کم کردن وزن می باشد برسید

و یکی دیگر از مهمترین موارد این است که پس از تمرین چه چیزی بنوشید؟ بدن شما طبق برنامه رژیم غذایی تان نیاز به کربوهیدرات و پروتئین برای ساخت عضلات دارد. در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با برخی نوشیدنی ها که پس از تمرین باید بنوشید را معرفی کنیم.

مایعات بعد از ورزش

نوشیدنی هایی که برای بعد از ورزش و تمرین توصیه می شود

1- شیر کاکائو :نوشیدن شیر کاکائو به بدن شما در هضم بهتر کمک می کند و بعد ان را هیدراته نگه می دارد و می تواند نیازهای بدن چون پروتئین کلسیم چربی های سالم و غیر را برطرف کند و همچنین در ساخت عضلات به بدن کمک میکند.

2- آب نارگیلما به شما پیشنهاد می کنیم بعد از تمرین آب نارگیل را امتحان کنید در واقع شما آب نارگیل را می توانید قبل از تمرین بنوشید. آب نارگیل مقدار خیلی کمی چربی دارد و مقدار زیادی پتاسیم دارد و پتاسیم برای بدن بسیار مناسب است و می تواند در حفظ تعادل آب بدن کمک کنند.

نوشیدنیهای بعد از ورزش

3- چای سبز :چای سبز صفر کالری دارد و متشکل از آنتی اکسیدان های قوی است که به کاهش چربی در بدن کمک می کند و همچنین به کاهش درد و التهاب عضلات کمک می کند برخی می گویند که چای سبز یک چربی سوز قوی می باشد ولی فعلاً هیچ علمی قطعی آن را اثبات نکرده است و میتواند تا حد زیادی بیماری های قلبی را کاهش دهد.

4- آب میوه : گیلاس برای بدن بسیار مفید است در طی یک مطالعه در نشریه نوترینت انگلستان بیان کردند که آب گیلاس فواید زیادی دارد از جمله بهبودی عضلات، رفع درد کمر، کاهش درد عضلات و غیره

آب میوه بعد از ورزش

5- آب سبزیجات : بیایید تا در این گزینه سبزیجات را آزمایش کنیم. توصیه می شود که اگر خواستید از آب سبزیجات استفاده کنید آنها را از بیرون فراهم نکنید، خودتان آن را در خانه هایتان درست کنید تا تازه تر باشد و هم مواد شیمیایی در آن استفاده نشده باشد آب سبزیجات حاوی برخی ویتامین ها، مواد معدنی و فیتو نوتیت ها می باشد حتی اگر شما تمرین نمی کنید توصیه می شود که آب سبزیجات را نیز استفاده کنید.

بعد ورزش چه نوشیدنی بخوریم بهتره؟

4.164
این مطلب مفید بود ؟5212
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ ف.ن
وبگردی