شپش مو

باورهای غلط درباره شپش مو

کد مطلب : 23575تعداد نظرات : 92 نظرزمان مطالعه : 6 دقیقه
شپش مو نوعی بیماری است که در بین کودکان دبستانی شیوع بیشتری دارد و متاسفانه باورهای نادرست زیادی درباره آن وجود دارد.

اشتباهات رایج در مورد شپش موی سر

شپش موی سر نوعی بیماری است که برای همه افراد در سنین مختلف ایجاد می گردد اما ابتلا به شپش در بین کودکان مدرسه ای بیشتر از سایرین است . متاسفانه درباره شپش سر در کشور ما باورهای نادرستی وجود دارد که ما را از درمان به موقع آن دور می سازد و سبب می شود جذب این شایعات شویم وبپنداریم فرزند ما هیچ گاه شپش نمی گیرد.

شپش چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم؟

علائم شپش مو کودک

علائم شپش مو کودک و درمان سریع و قطعی آن

شپش حشره ریزدارای 3 جفت پا و قلاب های قدرتمند است که به مو و پوست می چسبد و در محیط های گرم و مرطوب ازدیاد پیدا می کند. شپش روزانه 10 تخم می گذارد و موجب خارش موی سر می شود و ابتلا به آن به تمیزی و کثیفی فرد مرتبط نمی باشد . شپش سر در بچه ها ی مدرسه ای به دلیل ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر بیشتر از گروههای دیگر دیده می شود و مشکلات بهداشتی فراوانی را برای مسئولان به وجود می آورد.

برای تشخیص شپش سر والدین می توانند قسمت های مختلف موی سر را که کودک می خاراند را ببینند ، زیرا شپش سر با چشم غیر مسلح نیز دیده می شود اما اگر می خواهید از وجود شپش سر بر روی موهای فرزند خود مطمئن شوید می توانید قسمت کوچکی از موهای فرزندتان را جدا کنید و با شانه مخصوص ، شانه کنید. اگر شپش در موی فرزندتان باشد می توانید آن را روی شانه ببینید.

راه های مختلفی برای درمان شپش وجود دارد اما بهترین درمان شپش استفاده از داروهای ضد شپش است . اگر فرزندتان دچار شپش است از این داروها می توانید استفاده کنید و بعد از برطرف شدن شپش موهای او باید تمام ملحفه ها و وسایلی که کودک با آن ارتباط داشته مانند کلاه ، لباس ، روسری ، بالش و کاناپه و... را با بالاترین دما آب بشویید زیرا شپش با آب سرد از بین نمی رود .

باورهای نادرست در مورد شپش موی سر

شپش مو کودک

 شپش مو کودک را چگونه تشخیص دهیم

هنگامی که کودک دبستانی ما مبتلا به شپش شد ، با او به ملایمت برخورد کنید و او را نزد پزشک برای درمان شپش ببرید و هیچ گاه نا امید نشوید و فکر نکنید با مبتلا شدن به شپش فرد کثیفی هستید . به صحبت های دیگران درباره نحوه گرفتن و از بین بردن شپش گوش ندهید و برای درمان از افراد متخصص یاری بگیرید ، متاسفانه باورهای نادرستی درباره شپش وجود دارد که برخی از آن ها را درادامه می خوانید.

کثیفی موی سر عامل ابتلا به شپش است

این باور اشتباه است . شپش حشره ریزی است که به تمیزی و کثیفی موی سر اهمیت نمی دهد حتی پرپشتی ، کم پشتی و کوتاه و بلند بودن مو نیز برایش مهم نیست . اما بهتر است همیشه موی خود را تمیزو کوتاه نگه دارید تا در صورت ابتلا به شپش با خبر شوید. داشتن موی بلند روند درمان شپش را سخت می کند.

شپش سر بیماری را انتقال می دهد

علت شپش مو

علت شپش مو و راه های درمان آن

این باور اشتباه است. شپش موی سر موجب خارش شدید موی سر در کودکان می شود و در برخی از موارد نیش آن ها موجب التهاب پوست سر آن هامی گردد اما برخلاف باور عموم بیماری را منتقل نمی کند.

وقتی همکلاسی فرزندم مبتلا به شپش است ، لزومی ندارد ما برای کودکمان درمان ضد شپش آغاز کنیم

این باور غلط است. بیشتر کودکان مدرسه ای که همکلاسی آن ها دچار شپش است ، مبتلا به شپش می شوند پس بهتر است آن ها نیز از محصولات ضد شپش زیر نظر متخصص استفاده کنند.

 انتقال شپش مو

راه های انتقال شپش مو

شپش مخصوص موی کودکان است

این یک باور غلط است . شپش ممکن است در موی همه افراد در سنین مختلف دیده شود اما در کودکان به علت رابطه تنگاتنگی که با یکدیگر دارند شایع تر است. و اگر کسی مبتلا به شپش باشد این امکان وجود دارد که شما نیز از او شپش بگیرید.

شپش روی سر کودکان خانواده های فقیر ماندگار تر است

این باور غلط است و می تواند برعکس باشد . کودکان خانواده های مرفه به دلیل اینکه فرزندشان در رفاه و بهداشت است کمتر موی فرزند خود را از نظر آلوده بودن به شپش بررسی می کنند و به همین دلیل دیرتر به تشخیص می رسند و شپش روی سر فرزندشان بیشتر ماندگار می شود. 

شپش از طریق آب استخر منتقل می شود

انتقال شپش از طریق استخر

آیا انتقال شپش از طریق استخر ممکن است

شپش ها نمی توانند در آب شنا کنند و از طریق آب از موی سر فردی به فرد دیگر منتقل شوند اما می توانند از طریق استفاده مشترک لوازم شخصی مانند حوله و برس منتقل گردند. 

شپش ها توانایی پرواز دارند و می تواننداز روی سر یک فرد روی سر دیگری بپرند

این باور اشتباه است. شپش ها از روی سر یک فرد نمی توانند بر روی سر فرد دیگر بپرند اما می توانند به سرعت حرکت کنند و از طریق تماس مستقیم با موی فرد آلوده به شپش به دیگری منتقل گردند.

عامل انتقال شپش سر به انسان حیوانات هستند

باورهای غلط درباره شپش مو

باورهای غلط درباره شپش مو

این یک باور اشتباه است . شپش سر مختص حیوانات نیست و فقط انسان ها را مبتلا می کند.

چگونه از آلودگی به شپش پیشگیری کنیم

  • پیشگیری با رعایت بهداشت به ویژه در مکان هایی مانند مدارس، مهدکودک ها ، سربازخانه ها، پرورشگاه ها و ... امکان پذیر است و می توان از طریق آموزش به افراد تا حد زیادی مانع ایجاد این مشکل شد .
  • باید به کودکان آموزش داد در مدرسه از تماس سر خود با سر دیگران پرهیز کرده و شال، روسری، کلاه، برس و شانه خود را به دیگران ندهند یا از این وسایلِ مربوط به دیگران استفاده نکنند .
  • همچنین موارد آلوده باید به سرعت شناسایی و گزارش شوند تا با درمان سریع، بتوان از انتقال آلودگی به دیگران جلوگیری نمود .

تفاوت های رشک و شوره سر

شپش سر

تفاوت شوره و شپش سر

شوره سر پوست مرده سر است که به راحتی از موها جدا می شود اما رشک ها تخم مرغی شکل هستند و بیشتر در گیجگاه ها، بالای گوش ها و پشت گردن در نزدیکی پوست سر به مو چسبیده اند و به راحتی از مو جدا نمی شوند و برای جداسازی آنها باید از ناخن استفاده کرد.

برای پیدا کردن تخم شپش باید مو را زیر نورمناسب و تمام نقاط آن را بگردیم و در صورت نیاز از یک ذره بین استفاده کنیم و فرد بررسی کننده نباید زیاد به موی مبتلا به شپش نزدیک شود زیرا درصد انتقال شپش بالا می رود.

برای درمان شپش موی سر چه کار کنیم؟

درمان سریع شپش مو

درمان سریع و قطعی شپش مو

شپش سر بیماری شایعی که کودکان زیادی را در سنین مهد کودک و دبستان مبتلا می کند و از طریق تماس مستقیم سر با سر فرد مبتلا و یا از طریق لباس، کلاه، مقنعه، روسری و سایر لوازم شخصی مانند شانه و حوله انتقال می یابد.

برای تشخیص این بیماری بهتر است از افراد متخصص کمک بگیریم و در صورت ابتلا سریعا درمان را آغاز کنیم . بهترین درمان شپش سر استفاده از شامپوی پرمترین است که عوارض زیادی ندارد و مصرف آن برای خانم های باردار ؛ کودکان و بزرگسالان و شیرخواران بالای 2 ماه بلا مانع است .

نکاتی برای استفاده از شامپوی ضد شپش

درمان شپش با شامپو

درمان شپش با شامپو ضد شپش

  • طریقه مصرف این شامپو این گونه است که به مدت 10 دقیقه شامپو را به موهای خشک و تمیز آغشته و سپس آبکشی می کنیم .یک هفته بعد نیز دوباره این کار را تکرار می کنیم .
  • قبل از مصرف این شامپو به موهایتان شامپو یا نرم کننده نزنید و موهایتان باید کاملا خشک و تمیز باشد.
  • تا 2 روز بعد از مصرف دارو نیز بهتر است از شوینده ها استفاده نکنیم .
  • داروی دیگری بنام لیندان نیز برای از بین بردن شپش کاربرد دارد اما به اندازه این شامپو موثر نیست.
  • اگر یکی از افراد خانواده مبتلا به شپش سرشد باید تمام خانواده درمان شپش را آغاز کنند.
  • وسایلی شخصی فرد مبتلا به شپش باید شسته یا فریزو یا به مدت 2 هفته در کیسه دربسته گذاشته شوند.
  • کودک پس از یک نوبت استفاده از شامپوی پرمترین می تواند به مدرسه برود.

 

باورهای غلط درباره شپش مو

4.3779
این مطلب مفید بود ؟677102
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ف
92 نظر به ثبت رسیده است
کوثر1398-08-06
سلام من ودخترم چندوقت پیش درگیرش شدیم خیلی حس بدی بود همون شب روغن زیتون وبادوم روروی سرمون ریختیم وکامل چرب کردیم بعد هم کلاه رنگ گذاشتیم سرمون تاصبح رفتیم حموم وباسرکه وشونه ریز شونه کردیم الحمدلله خیلی خوب شدیم الن هم هروقت میریم حموم قبلش نیم ساعت موهامونوسرکه میزنیم وبعدشونه میکنیم وابکشی .به قول دوستم میگفت به شپش نبایدفرصت نفس کشیدن بدیدیکی درمیون روغن وسرکه رواستفاده کنید من استغفارهم می کردم ونذرحدیث کسا هم کردم خداروشکر یه هفته نشد راحت شدم.ان شالله همه راحت بشن
274
ناشناس1398-03-11
دوستان اصلا به این حرف ها توجه نکنید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید دستورالعمل رو بدون هیچ تغییری انجام بدید درمان میشه توجه به حرف بقیه فقط شمارو از درمان دور میکنه
1714
پروانه1397-11-29
بهترین کار استفاده از سرکه.شسوار کردن.اتوی مو کشیدن.استفاده از شامپو مخصوص دفع شپش و روغن سیر که از عطاری باید بگیرید هستش البته خواندن سوره انعام ۵ ایه اول آن هر روز ۷ مرتبه برای دفع افت از بدن خوبه..من که نتیجه گرفتم انشالله همه نتیجه بگیرید.
811
Soniy1397-11-21
اینجوریم نیست دیگه من موهام تا زانوهامه دوبارم شپش گرفتم هر بارم با شامپومخصوص شپش شستم و با شونه ی دندونه ریز شونه کردم البتع زیر نور خورشید و هربارشم رفع شده خداروشکر
101
مرجان1397-10-19
سلام دخترمنم دوماه پیش ازمدرسه گرفته بود..ازمحلول دایمیتیکون استفاده کردم خیلی خوب بود..البته بازدوهفته ای میشه که دوباره مبتلاشده..بازم ازهمین محلول استفاده میکنم فعلن جواب داده..ولی واقعن دیگه خسته شدم خیلی بده..توکل بخدا ان شالله همه ی کسانی که درگیراین مشکل هستن مشکلشون رفع بشه
105
رها1397-09-20
سلام دختر من 5 سالشه .حدود 4 ماه در گیر شپش موی سر دخترم بودم .همه راهها را امتحان کردم فایده نداشت .تا اینکه یه آرایشگر به شوهرم گفت شامپوی لطیفه بخرید وروی سر دخترت بریز بعدا با شانه دندانه ریز از ته سرش محکم بکش .چند بار این کار و کردم .بالاخره از شرشون راحت شدم .خدا را شکر شکر شکر
102
پردیس 1397-09-20
آیا جکوزی و فرو بردن سر داخل آب گرم جکوزی میتونه شپش از بین ببره .
189
elham1397-09-17
منم باشگاه میرفتم رو سرم افتاد. اصلا با روش های خانگی امتحان نکنید که جواب نمیده فقط اعصابتون خورد میشه. برید پیش متخصص شامپو خارجی ضد شپش بگیرید دو هفته ای خوب میشید فقط تو دوهفته همه چی رو با اب داغ بشویید و اتو کنید وسایل شخصی تونو به هیچکی ندید و اگر قابل شستن نیست اتو بزنید و یا تو مشما در بسته بذارید. من چندبار خوب شدم دوباره رو سرم افتاد. به اطرافیانتون اطلاع بدید که اگاه بشن. تا ریشه کن بشه
61
شقایق1397-09-10
سلام دوستان من موهام خیلی بلنده از دخترفامیل شپش اومده سرم چندبار با تایت شستم مرده هاش اومد رفت ولی باز خارش دارم موهامم اصلا نمخام بزنم یعنی بزنم خودمم بااونا میمرم خیلی دوس دارم یه راحل بگین توروخدا
174
فاطمه1401-02-11
عزیزم موهای کوتاه سالم خیلی بهتراز موهای بلند ناسالمه واینکه هنوز رشک تو سرتون هست علت خارشتون اینه
00
کرچوک1397-09-07
به نظر من فقط موهاتونو بنزین بزنید بعد آتیش بزنید خوب خوب میشین .
6142
Maryam1397-08-18
من سرم شپش گرفته شامپو ضد شپش هم استفاده کردم ولی بعد دوروز دوباره شپش ها پیدا شدند.الان به نظرتون چیکار کنم ؟واقعا کلافه شدم
164
مریم1398-10-27
سلام از داروخانه اسپری محلول پیشگیری انتقال شپش بخرید استفاده کنید برای البسه و رختخواب هم داره
30
الهام1397-08-15
سلام من وخانوادم شپش نداریم اما اونقدر رایج شده که میترسم دخترم از مدرسه بگیره آیا راه پیشگیری هم داره ؟بنظرتون قبل از گرفتن از شامپو مخصوص استفاده کنم بدرد میخوره؟خیلی نگرانم
176
خخخ1397-08-03
موهاتونو از ریشه با اتو مو اتو کنید از بین میره
163
شادی1397-08-01
یه سوال داشتم من تازه فهمیدم فقط میترسم تو وسایل خونه تاکثیر بشه مثل مبل و ... به نطرتون چیکار کنم؟
2312
بثیص1397-08-01
بهترین روش استفاده از شامپو نرم کننده است فقط کافیه یک بار به سر بزنید و شانه کنید
117
پ1397-07-30
من با دکلره ورنگ وکوتاهی مو از شرشون راحت شدم ولی حس میکنم تخنش هست چی کار کنم همه چی هم استفاده کردم
84
فارس1397-07-30
گازوییل فقط خوبه گازوئیل :|
319
اس تی.1398-01-19
باسلام استفاده از نفت و حشره کش برای از بین بردن شپش و جلوگیری از رشد رشک ها علاوه بر اینکه به درمان سریع کمک میکند اما پس از استفاده اثرات منفی و ضرر هایی را به دنبال خواهد داشت
143
علی1397-07-27
فقط نفت و حشره کش شمشو از بین میبره
816
زینب1397-07-24
من یه ماه پیش رفتم آرایشگاه برای شینیون موهام ولی شپش گرفتم نذاشتم بقیه افراد خانواده بگیرن لباسامو جوشوندم اسپری پرمترین زدم ملحفه ها رو هر روز اتو کردم .موهامو هر روز شونه کردم با سم و شامپو و سرکه و ...شستم ولی هنوز تخم های زنده ش هست دیگه اعصابم به هم ریخته اگه راه حل قطعی سراغ دارید بگید دارم دیوونه میشم
125
رها1397-07-23
سلام بچه ها..این راهو حتما امتحان کنین..ی تشت بزرگ بردارین و سرکه و آبلیمو وجوش شیرین و قاطی کنین سرتونو کلا بکنین تو تشت نیم ساعت یا بیشتر نگه دارین..شپش ها میمیرن..
166
زهرا1397-07-16
تنها راهش استفاده از سس مایونز هست سه سال پیش دخترام مبتلا شدند با سس حلش کردم ولی تا دو ماه هفته ای یک بار باید حتما استفاده بشه
41
رشنا1397-07-17
نه ربطی نداره روزی ده بارهم شامپو بزنی و بری حموم نمیرن... اینا شپش ن .. ش.پ.ش
136
نا شناس1397-07-15
سلام اگه موهامونو با شامپو بشوریم کمتر می شن یا نه؟
37
ارام1397-07-10
با نفت و سرکه از بین میرن صد درصد
53
ZE1397-07-09
حشرات نفرت انگیزن واقعا امیدوارم که از شرشون خلاص شیم به امیده خدا .. راستی جیوه سرطان زاست و باعث میشه که کسی که ازش استفاده میکنه در اینده بچه دار نشه ????????
154
مریم1397-09-21
بهترین کارو کردی. من بعد از 40 روز استفاده از شامپو مخصوص آخرش با صفر زدم. توی 3 روز 2 مرتبه اینکارو کردم. الان دیگه هیچی نیست
80
فاطمه1397-07-09
سلام من دیشب دیدم رو سرم تا صبح گریه کردم نفسم دف دیگه صبح دیدم تو سرپسرم هم هست سردوتامونو با شعر زدم بازم هستن بهنظرتون؟
64
ن.ع1397-06-27
من نه مویی کوتاه کردم نه با صفر زدم.نکته اصلی اینه شپش مولد باقی نمونه تا بخواد تخم بذاره.اینو کنترل کنید حله
239
آتنا1397-06-24
سلام به دوستان .بهترین راه از بین بردن شپش برای خانمها رنگ کردن کامل و بسرها کوتاه کردن مو تا زیر 3 سنتی متری هستش چون رشک گذاری شپش که عامل اصلی ازدیاد انها هستش در فاصله 3 سانتی از ریشه مو هستش و بازدید روزانه مو سر توسط یک نفر دیگر می باشد
112
نا1397-05-20
سلام بهترین راه واسه ازبین بردن شپش اول اینکه باید از شامپوی شپش استفاده کرد بعد هر بار که به حمام میرید از مقدار زیادی شامپو نرم کننده استفاده کنید و با شونه دندونه ریز موهاتونو شونه کنید با این کار مو انقدر نرم و لیز میشه که شپش از تو سرتون میریزه.واسه تخمشم باید کسی باشه که هرروز موهاتونو تمیز کنه.بعد مدت کوتاهی موهاتون پاک و تمیز میشه.
147
مهرسا1397-05-19
درضمن حوله هاروهمه بالباسایی ک این چندروز اخیر پوشیده بود رو توی تشت بااب داغ و سرکه سفید خیسوندم بعداز یکشبانه روز یعنی حدود-۶۷-۸ساعتی شد انداختم ماشین ولی توی ابای تشت۳تا شپش اومده بود رواب
84
zahra1397-04-20
سلام.برای پاکسازی رشک از موی سربهترین راه ۱سرکه۲روغن زیتون ۳عصاره گل شمعدانی و مهمترینش داروی حمام بدبوبه صورت رقیق درست کنیدوروی سربمالیدوباکلاه پلاستیکی بپوشانیدبعدازدودقیقه باآب تایددستی بشوییدانشااله که مفیداست
73
ماری1397-08-30
نفت کف سر تاول میزنه
82
zahra1397-04-20
نفت یاهرنوع موادسمی دیگرازقبیل حشره کش خودش پس ازمدتی یک نوع شپشه امکانش زیاده که سرحساسیت نشون بده ودچارخارش وحساسیت بدتری ازشپش باشه
204
فرشته1397-04-16
با نفت موهاتونو آغشته کرده و ماساژ بدید و با کیسه بپوشونيد دو ساعت بمونه بعد بشوريد
1211
سمیرا1397-04-14
من سه هفته است درگیرشم.امروز از روغن نباتی استفاده کردم با شونه کلی رشک جدا شد
83
باران1397-04-10
مادرم خیلی زحمت کشید که مو هام خوب بشه خیییلی کارا کردم ولی بازم خوب نشد همش سرم میخاره
73
باران1397-04-10
سلام من باران هستم الان یک ساله که من درگیر مو هام هستم من هرچیزی به مو هام زدم حتی کوتاهم کردم ترخدااگر چیزی میدانید بگید ممنون
152
تی تی1397-04-05
سلام به همگی دختر من دو سال پیش شپش داشت که با استفاده از شامپو ضد شوره که سه بار با فاثله یک هفته در میان شستم وهمه لباسها و ملحفه ها رو با اب گرم شستم خوب شد الانم دوباره شپش داره می خوا همون کارو کنم تا خوب شه از درمان خانگی استفاده نکردم
77
لیلی1397-04-02
میخواستم بپرسم اگه تخم شپش درون اب باشه وبچه از اون اب خورده باشه ایا ممکنه مریضی خاصی بگیره یا تخم شپش داخل بدنش بمونه؟
4122
صبا1397-09-06
جیوه سرطان زاست.اصلن این کار رو نکنيد
324
زهرا1397-05-28
جیوه سمی ترین فلز دنیاست!
374
نیلی1397-03-31
سلام ببخشید جیوه خطرناک نیس بزنیم به سر؟؟ کامل باید همه جای سر رو باهاش بپوشونیم؟؟
1322
سارا1397-06-31
اینکارو نکنینا جیوه سرطان زاست خیلی شدید اصصصصصن نکنیدددددددد
576
م1397-03-19
سلام. درمان قطعی شپش استفاده از جیوه است. باید چند جای سر رو جیوه بمالید و تا یک هفته سر را نشویید.
14131
مینا1397-03-06
کوتاه کردن مو فقط برای شونه زدن و دراومدن راحت تره. سس مایونز هفته ای یکبار اونم هشت ساعت موندن عالیه . ردیف ردیف موهارو از ریز بردارید سرکه اسپری کنید و شانه ریز بزنید عالیه . کسانی که طبع گرم دارن از اسپند استفاده نکنند . اصلا هم شامپو نزنید چون مقاوم به شامپو هستند
93
MT1398-01-21
سلام دوست عزیز ببین چون توموهات خیلی بلند خیلی خیلی سخت درمان میشه خوب شما باید بری موهاتوتا گردن بزنی و دوباره شروع به درمان کنی تاثیر خیلی خوبی داره . درسته موهاتو کوتاه می کنی ولی در عوض موهات دیگه درمان میشه . عدم اگه موهات بلند مونه درمان بشه شاید دوباره بگیری چون معلوم نیست که کامل درمان شدی یا هنوز هنوز نیاز به درمان داری .
95
گلناز1397-06-27
منم چند سال پیش گرفته بودم موهامم بلند بود یه صبح تا شب سس زدم رو سرم بستم تا هوا نرسه بعد شستم و مامانم رشک هارو در اورد سس تمام رشک هارو اورده بود پایین
115
چچ1397-04-10
گذاشتن رنگ مو روی سر فایده داره چون بوی رنگ اونا رو می کشه
126
رویا1397-02-23
دارم دیوونه میشم انگار افسردگی گرفتم شما رو ب خدا ی روشی بگید ک بدون کوتاه کردن بشه از بین بردش اخه موهام خیلی بلنده اصلا حاضر نیستم حتی 1 سانتی مترم کوتاهش کنم خواهش میکنم ی جواب قطعی بدین
3828
ناشناس1397-02-20
میشه بگید چیکار کنم تخم شپشا از بین برن
5422
ناشناس1397-02-20
منم رشک دارم خیلی بده اعصابمو خورد کرده
1710
نرگس1397-03-30
اگه پشت سرهم نیش بزنه کک دارید
55
فاطی 1397-02-12
ولی چیزی که اذیتم میکنه زخم هایی که از گردن تا زیر سینه به وجود اومده مثه این که شپشا نیشم زده باشن
1911
فاطی1397-02-12
سلام..من دو سه بار از اسپند یه بار هم از سس استفاده کردم. ولی اون که خیلی زیاد تاثیر داشت حنا کردن بود بعد حنا همممه تخما از بین رفتن.بعدش رفتم آرایشگاه موهامو کوتاه کردم.خداروشکر الآن خوبم ولی میخوام درمانو ادامه بدم تا یه ماهی که یه وخ دوباره به وجود نیان.دوست عزیزی گفته بودن توکلولتونو از دست ندید این هم خیلی راه گشایه واقعا خدا خودش کمک میکنه
358
ترانه1396-10-24
مامانم وقتی فهمید شپش دارم هر روزی یه چیزی برام میزد،یه روز سرکه ،روغن بادام تلخ ،صدروسرکه،روز اولم برام حشره کش زد،هرچی بالغ وسیاه بود مرد واقعا غربونش برم تو سه روز همشونو کشت .البته مو هامو ژرنالی چسبون بودا .
267
...1396-10-21
چه راهی هس که حتما خوب میشه؟
3618
توکل1397-07-02
سلام.اگه تخم شپش بیفته زمین رو فرش زنده میمونه وبزرگ میشه
159118
م ف1396-08-14
سلام دوستان تنها روش بازدید روزانه موها بصورت کاملا دقیق است یه کاسه اب بردارین وشپش ها یا رشکهارو یا با ناخن دربیارید یاهم موی رشک دار رو قیچی کنید و داخل اب بندارین و تو چاه توالت. همزمان وسایل شخصی رو بندازین لباسشویی نیازی به جوشاندن نیست **نکته مهم جارو کردن خانه و رخت خواب هست چون شپش فقط روی سر زندگی میکنه و اگه بیوفته زمین برای برنگشتن دوبارش به سر جارو و بازدید روزانه سر کافیه. شستن موها با تاید رو هم پیشنهاد میکنم عالیه. التماس دعا
299
دکتر کامران قمری1397-08-10
فقط محلول دایمتیکون
5627
سمیرا1397-08-06
با افکن بشورید درجا ازبین میبره جوری که کول سرازافکن خیس بشه
2918
Fatima1397-07-15
خواهرم رفت مدرسه گرفت و به منم سرایت کردحدود دوماه گرفتم خیلی خسته شدم هرکاری میکنم ازبین نمیرن سرکه زدم سس زدم.داروی زدشپش زدم ولی تاثیری نداشت مجبورم برم کوتاه کنم
311
سلین1397-07-29
شامپو نلا مخصوص شپش داره
123
Mohi1397-03-03
رنگ چند ساعت رو سر بمونه همه موها نمیسوزه؟
3416
Shadi1396-07-17
سلام دوستان منم دوهفته س شپش گرفتم هر روز رفتم حموم از دو روز از شامپو نلا استفاده کردم.روزایربعدی هم با سرکه و تاید شستم خدا روشکر تقریبا از بین رفتن.البته اگه میخاین سریع از بین بره رنگ بزارید و بزارید ۲الی ۳ ساعت بمونه همه رشک هارو هم از بین میبره.
1411
مریم1397-09-21
دوست عزیز من هم اینقدر کلافه شدم که از صفر زدم. آخه هر کاری میکردم خوب نمیشدم. دیونه شدم بخدا توی چهل روزی که گرفتارش بودم و خوب نمشدم. تا اینکه از صفر زدم. الان خداروشکر موهام خیلی قشنگتر از قبل دارن کمکم میان
2012
یک دوست1397-07-13
نه عزیزم من تا حالا چند بار گرفتم و درمان هم کردم
4419
مریم 1397-08-24
تنها کاری که میشه کرداینه تخم شپشهاراکسی باحوصله ازموهاتون جداکنه بعدهم بانرم کننده بشوییدوزیره دوش حموم شانه بزنید
309
سانا1397-02-01
باید حتما کوتاه بشه من اول دخترم گرفت بعد خودم شپش هیچ راه درمانی نداره منم کلافه شدم تمام داروها رو استفاده کردم .ولی بی نتیجه خسته کننده تصمیم گرفتم از صفر بزنم مو باز درمیاد
1917
مینا1399-01-11
حتما شامپو ضد شپش بگیرید داخلش شونه هست اول شامپو رو بزنید بعد از چند دقیقه باشونه بکشید وشونه رو داخل آب داغ بزید یا محکم بزنید زمین تا بیوفتن.بعد از حمام هم حتما تخم شپش رو از سرتون جدا کنید.من دخترم دوبار گرفته تو دوبارم درمان شده
133
مریم1396-09-07
دقیقا مثل من من دارم دیوونه میشم خیلی تخم شپشام زیاد شدن ای خدا چیکار کنم شامپو هم زدم فایده نداره
2618
Kosar1396-06-29
وای من نمیخوام موهامو کوتاه کنم الان داداشم و فرستادم بره سس بخره بزارم هشت نه ساعت رو سرم بمونه
418
مینا1399-01-11
وقتی از شامپو یا هرچیزی استفاده کردین.بعد از خشک کردن موها باید هر روز باشونه دم باریک موهاتونو لایه لایه باز کنید وبا ناخون هاتون تخم هارو جدا کنید وبترکونید یا روی اتو بندازین
62
شعبانی1398-01-28
عزیزم فقط موهاتو چرب کن باهرچیزی یا نرم کننده بزن وشونه مخصوص شپش بکش روش چند بار این کار رو بکن مطمعن باش تموم میشه هیچی مثل شونه کشیدن روی موی چرپ کمکت نمیکنه فقط شونه ی مخصوص شپش شونه های دیگه فایده نداره
193
نرگس1397-03-30
باید مو هاتو کچل کنی.
3837
ناشناس1396-06-11
سلام من ورزش کار هستم وشپش دارم موهایم را حتی کوتاه کردم و شمپو رفع شپش و سرکه را هم مرتب میزنم ولی شپش هنوز در موهایم وجود دارد
2910
سحر1397-08-29
سلام من معلم مدرسه هستم الان مبتلا شدم واقعا استرس گرفتم به شوهرم چیزی نگفتم چقد طول میکشه تموم شه حالم واقعا خوب نیس
7020
Meri1396-05-10
سلام دوستان.من با این کارها جواب گرفتم.همون روزی که فهمیدم مبتلا شدم بلافاصله رفتم موهامو کوتاه کردم.8ساعت سس مایونز یاروغن زیتونوچندروز زدم و از همه مهم ترشامپو نلا استفاده کردم که خیلی راضی بودم دوسه بارهم موهاموباپودردستی شستم.(اینارودکترگفته بود)موهاتو حتما روزی چندبار باحوصله شونه کنین.بعد شامپو موهاتونو نرم کننده بزنین ک راحت شونه شن.اگه تونستین موهاتونو اتو کنین.واینکه شنیدم رنگ کردن موثره چون اکسیدان ازبین میبرشون.اصلا امیدتونو به خدا از دست ندین.از خدا بخواین کمکتون میکنه و توکل کنین به خودش.بعد از درمان اگه یکم خارش داشتین اما نشونه ای از شپش یا تخمش نبود نگران نباشین مال اثرات شامپوهاس چون قویه بعد یه مدت پوست سرخشک میشه و میخاره و ممکنه حالت روانی و وسواس داشته باشه.بازم میگم توکلتونوازدست ندین.امیدوارم هرکی این مشکلو داره زود خوب بشه.التماس دعا.
14422
pooyan1396-04-27
به نظر من باید موهارو از صفر زد با روشهایی ک گفته شده فقط کمتر میشه درمان قطعی نیست.در ضمن اگه کسی شپش داشت اصلا نزدیکش نشید چون سریع سرایت میکنه منم با نزدیک شدن مبتلا شدم الان میخوام از ته بزنم موهامو
4645
لیلا1397-07-23
سلام لوسیون شپش تهیه کنید .هفته ای ی بار استفاده کنید شامپو نرم کننده بزنین موهارو بعد باشونه ریز کامل تیکه تیکه موها رو بکشین .هرروز .و حوله تمیز استفاده کنین
152
نرگس1397-07-13
اگر که شامپو ی ضد شپش بزنی تاثیرش عالیه من خودم تحت درمانم
1322
يك دوست1397-05-18
عزيزم با بورس حيوانات سگ موهاتو شانه كن از جايي كه وسايل دام ميفروشن تهيه كن دانه هاي ريز فلزي نزديك به هم داره هم تخمش و هم خود شپش رو در مياره هر روز شانه كن.
2815
sana1396-09-26
عزيزم ٣ قاشق دونه سياه اسفند رو ميكوبي با ٣ليوان آب حدود ١٥ دقيقه ميجوشونه ولرم كه شد سرتوًماساژ ميدي و ٤٥ دقيقه صبر مي كني و بعدش با آب خالي آب ميكشي تا يه هفته هر روز و نكته ش اينه حتما مو تميز باشه وًاز هيچ شوينده اي استفاده نكن بعدش
5126
holy1396-03-26
سلام من کنکور دادم دانشگاه قبول شدم چقد خوشحال بودم واسه خودم تا این که رفتم خوابگاه یک ماهی تو خوابگاه بودم که کم کم احساس میکردم سرم میخاره اومدم خونه به مادرم گفتم متوجه شدم که بله شپش گرفتم الان یک ساله که درگیرشونم هنوزم خوب نشدن سس مایونز.روغن زیتون. حنا. اب اسفند. سرکه سیب از همه چیز استفاده کردم موهای بلندمو کوتاه کردم دیگه این اخرا انقد اذیت بودم که میخواستم موهامو با صفر بزنم بلکه خلاص بشم
19484
لاله1396-03-09
به نظر من باید مو هایمان راکوتاه کرد این طوری مشکل شپش ریشه کن می شود
2662
نرگس 1397-08-26
اسپری ضد شپش تاثیری نداه فقط باید از شامپوی آلمانی ضد شپش استفاده کرد
3518
Faeezeh1396-11-03
روموهای مادرم هست با شامپو شستیم مرده با دست جدا میشه ولی تو شونه نمیاد چیکار کنم ب نظرتون؟؟
14856
Sanaz1395-09-30
دوستان فقط صبر پیشه کنید ،از شامپو ضد شپش فقط هفته ای یک بار استفاده کنید،چون بیشترازون هم ضرر داره هم بی تاثیر،بعد از زدن شامپو فقط با اب خالی کامل سرتونو بشورید ،و تا دوروز چیزی به سرتون نزنید،ولی بعد ازون سرکه استفاده کنید ،موهاتونو با سرکه خیس کنید کف سرتون حسابی با سرکه خیس باشه،کمی ماساژ بدید بعد با کلاه پلاستیکی یا کیسه فریزر ببندید،تا 2 ساعت،بعد بشورید با شونه دندانه ریز بیفتید به جون موهاتون،هرروز تکرار کنید،وقتی که تعداد تخم شپشلتون کم شد میتونید برید ارایشکاه وازش بخواید لایه لایه موهاتونو چک کنه و موهای دارای تخم را بچیند،روبالشتی و ملحفه و شانه وبرس رو هم هرروز با اب جوش بشورید،از اسپری ضد شپش درمین هم برای سطوح مبل و لباس و... میتونید استفاده کنید،این کارارو خودم کردم خیلی وضع سرم بهتر شده الان هیچی تو سرم نیس ولی هفته ای یکبار این کارارو میکنم
7820
سميرا1395-08-05
براي از بين بردن رشك ها بهترين روش چك كردن لايه به لايه موها و حتما حتما تار موي داراي رشك را با قيچي جدا كنيد. قيچي كردن بسيار بسيار تأثير دارد و سرعت بهبود و نجات از اين موجود مؤذي را بالاتر ميبرد. هر روز و يا روزي دو بار چك كنيد. در ضمن أتو مو كشيدن نيز بسيار عالي است.
9943
وبگردی