پیشگیری از بارداری
محققان موفق به کشف روشی جدید در پیشگیری از بارداری در مردان شدند که از طریق تزریق داروی غیر هورمونی امکان پذیر است.

روش جدید پیشگیری از بارداری 100درصدی در مردان

پیشگیری از بارداری یکی از دغدغه های زوج هایی است که تمایلی به بچه دار شدن ندارند . روشهای مختلفی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد که هم برای خانم ها و هم برای آقایان قابل استفاده است . محققان موفق به کشف روشی جدید در پیشگیری از بارداری شدند که مسئولیت این روش بر عهده مردان است. در واقع این یک روش پیشگیری از بارداری مردانه است که در آن خانم ها را از خوردن قرص های هورمونی راحت میکند.

یک آزمایش جدید فرمی قابل تزریق و غیر هورمونی داروی پیشگیری از بارداری مردانه را روی میمون ها با موفقیت آزمایش و ما را یک گام به پیشگیری از بارداری مردانه نزدیک تر کرده است.

روش پیشگیری از بارداری مردانه

در یک مطالعه طولانی چندساله که شامل 16 میمون تسوس می شد، محققان دریافتند که یک ژل پلیمر شکل به نام واسال ژل که بین دو بیضه میمون ها و داخل لوله انتقال اسپرم تزریق می شود و با موفقیت اسپرم را متوقف و از بارداری میمون های ماده جلوگیری کرده است. مطالعه نشان داده است با جود جفت گیری طبیعی بین میمون ها هیچ میمون ماده ای باردار نشده است. « کاترین وندرورت» محق ارشد درمرکز تحقیقاتی نخستی سانان کالیفرنیا می گوید:« مهم تر از همه ما نشان دادیم استفاده از این ژل بسیار امن بوده و از وازکتومی خطرات کمتری تولید می کند».

پیشگیری از بارداری مردانه

روش پیشگیری از بارداری مردانه

ایجاد یک گزینه طولانی مدت قابل برگشت برای پیشگیری از بارداری در مردان علاوه بر برداشتن فشار از روی زنان که مجبور به خوردن قرص های هورمونی هستند، پیشگیری 100 درصدی هم ایجاد می کند. واسال ژل هم یک گزینه برگشت پذیر است و تخیله آن ازکیسه بیضه میمون ها قدرت باروری را به میمون های نر بازگردانده است.

در حال حاضر وازکتومی تنها گزینه پیشگیری از بارداری است که قابل برگشت نبوده ودائمی است و علاوه بر این در بهترین حالت 4درصد خطا دارد. واسال ژل البته تنها یکی از چندین روش پیشگیری موقت مردانه است که در حال حاضر مراحل آزمایشی را پشت سر می گذارند. روش های هورمونی آزمایش شده در سال های اخیر 96درصد موفقیت در سرکوب تولید اسپرم داشته اند، با این حال این روش های هورمونی اثرات جانبی قابل توجهی دارند. تلاش برای خلق یک روش موفقیت آمیز پیشگیری از بارداری مردانه از دهه 1970 آغاز شده است، اما تا به حال موفقیتی در پی نداشته است. دلیل این موضوع این است که بر خلاف زنان، مردان به طور مستمر اسپرم تولید کرده و متوقف کردن آن نیازمند پیچیدگی های خاصی است.

در آزمایش انجام شده این ژل به لوله های منتقل کننده اسپرم تزریق شده و همانند وازکتومی مسیر اسپرم را متوقف می کند. درنتیجه بعد از مدتی تولید اسپرم متوقف یا بسیار کم می شود. اما این فرآیند برگشت پذیر بوده و با تخلیه ژل تولید اسپرم و انتقال آن از سر گرفته خواهد شد.

کشف روشی جدید در پیشگیری از بارداری مردانه

4.433
این مطلب مفید بود ؟294
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از انتخاب / م.ف
وبگردی